Autor Wątek: Leatherman Charge/Wave PLUS z wymiennymi przecinakami - prezentacja i testy  (Przeczytany 5150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline McKern

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • Wino, kobiety i śpię
Bity od LM są płaskie, więc łatwe w transporcie i w tym zaleta. Dla mnie istotna, więc mam takie, odpowiedz sobie, czy istotna dla Ciebie i decyzja się uprości :)
Na szpadach z Albacete jest napisane: "Soy de un dueno", co znaczy "Mam tylko jednego pana".
To są piękne słowa, godne niezawodnej stali

WEKCz Member

"Całe to hobby to jest jakieś oszukaństwo, kupujesz sobie jeden nóż, a potem czytasz posty Maby i musisz kupować kolejne." - Villemo

Offline ogrody1986

• Opinii: (46)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Wie ktos  czego te toole z wymiennymi przecinakami zniknely z militaria.pl ??

Offline Najfman

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
Nie wiem ale usunęli też z pierwszej strony reklamę obniżek cen na toole i akcesoria od LM.

Offline Harry

• czysty
  • Opinii: (214)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego...
    • Tu znajdziesz odpowiedź na każde pytanie.
Zniknęły też z innych sklepów. Ktoś coś wie?

Offline Najfman

• Nowy użytkownik
  • *
Było parę opinii że kombinerki są słabsze przez wcięcie na wymienne ostrza. Nawet jedno foto na fb widziałem jak komuś od niezbyt ciężkiej pracy pękły kombinerki w tti plus. Może to ma jakiś związek.

Offline fenei

• Opinii: (100)
  • Użytkownik knives.pl
  • G710 ma to coś, dużo tego ma
Też zwróciłem na to uwagę jak macałem w Militariach.  Od strony przecinaków było tego z 2mm.  :dodge:

Offline Piniolski

• Opinii: (387)
  • Mieszkaniec knives.pl
Na prawdę myślicie, że Leatherman wprowadza na całym świecie wersję plus swoich najlepszych tooli, a potem je szybko wycofuje, bo "za słabe"?
Myślę, że wiedzą co robią i odpowiednie testy zostały wcześniej wykonane.
Prędzej uwierzę w to, że dystrybutorzy dostali wytyczne, żeby najpierw wyprzedać starsze wersje.
Większość pieniędzy wydałem na noże i alkohol. Resztę po prostu zmarnowałem ;-)

Offline fenei

• Opinii: (100)
  • Użytkownik knives.pl
  • G710 ma to coś, dużo tego ma
Cholerka, żeby ta nowa wersja mnie zachwycała nie powiem. Nie wiem czemu, ale nie zachwyca.
Może z powodu kiepskiej opinii tych przecinaków.
A może z powodu osłabienia szczypiec.
A może dlatego, że LM już dał popis tymi obciskaczami do spłonek, niech ich zaraza.

Ale spoko, jak chcą wyprzedawać to przygarnę Wave`a za mniej niż 250 zeta. Normalnego Wave`a.

I niech Allah ma ich w swojej opiece.

Offline Harry

• czysty
  • Opinii: (214)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego...
    • Tu znajdziesz odpowiedź na każde pytanie.
Pierwszego TTi Plus, nowego i prawie nieużywanego, po 2 tygodniach oddałem do serwisu, bo zgubił blaszkę trzymającą duży bit. Przysłali drugiego - z tak dużym blade playem wzdłużnym na zębatym, że bałem się o jakość blokowania i odesłałem. Jutro przyjdzie kolejny. Ciekawe co tym razem...

Jakość serwisu pierwsza klasa, ale jakość toola - coraz gorzej. A chyba za 6 stów ma się prawo wymagać nieco więcej niż od bazarowej tandety z plasteliny?
« Ostatnia zmiana: 19-03-2018, 19:51:24 wysłana przez Harry »

Offline wojtek68

• Świeża krew
  • *
Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego Wava. To mój pierwszy multitool więc nie będę narzekał i wybrzydzał, tym bardziej że to prezent. Wszystko wydaje się idealne, na razie biegam po mieszkaniu i szukam, co można dokręcić, podciąć czy uciąć :)

Kilka postów wcześniej padło pytanie, jak do dołączonego futerału wchodzą listki z bitami. W standardowym zestawie są dwa, a futerał ma jedną wewnętrzną kieszonkę. Niestety, wchodzi tam tylko jeden listek, drugi można umieścić razem w Wavem, w głównej kieszeni, jakoś się to sprawdza, nic nie przesuwa się i nic nie wypada (niestety, nie potrafię wkleić zdjęcia). Ogólnie, jest ok.

Offline McKern

• Użytkownik knives.pl
  • Wino, kobiety i śpię
Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego Wava. To mój pierwszy multitool więc nie będę narzekał i wybrzydzał, tym bardziej że to prezent. Wszystko wydaje się idealne, na razie biegam po mieszkaniu i szukam, co można dokręcić, podciąć czy uciąć :)

Narzędzie narzędziem, ale mam głębokie przekonanie, że hobby ma cieszyć :)

Kilka postów wcześniej padło pytanie, jak do dołączonego futerału wchodzą listki z bitami. W standardowym zestawie są dwa, a futerał ma jedną wewnętrzną kieszonkę. Niestety, wchodzi tam tylko jeden listek, drugi można umieścić razem w Wavem, w głównej kieszeni, jakoś się to sprawdza, nic nie przesuwa się i nic nie wypada (niestety, nie potrafię wkleić zdjęcia). Ogólnie, jest ok.

A bardzo dziękuję za kolejną relację posiadacza. Że się będzie przesuwać to się nie martwiłem, bardziej mnie zawsze ciekawi, czy futerał z obydwoma paskami da się zamknąć. Z rzepem tego problemu nie ma, ale tu jest zatrzask, stąd moje dociekania.
Na szpadach z Albacete jest napisane: "Soy de un dueno", co znaczy "Mam tylko jednego pana".
To są piękne słowa, godne niezawodnej stali

WEKCz Member

"Całe to hobby to jest jakieś oszukaństwo, kupujesz sobie jeden nóż, a potem czytasz posty Maby i musisz kupować kolejne." - Villemo

Offline Mcgyver

• Świeża krew
  • *
Przyszła pora i na mnie. Po kilkunastu latach zdradziłem Victorinoxa na rzecz Leathermana Charge TTi. Miałem kilka scyzoryków Victorinox zaczynajac od modelu SwissChamp Plus przez Cybertool 41, Spirit i SwissTool. Ostatnie kilka lat korzystałem z Cybertoola 41. Nóż jest swietny ma mnóstwo możliwosci kilka bitów na pokładzie itp. niestety brakuje mu porzadnych kombinerek. W międzyczasie kupiłem Spirita - tego zdyskwalifikowały nożyczki ktorymi praktycznie nic nie dało sie przeciac. SwissTool z kolei nie podpasował mi ze wzgledu na bardzo małe przecinaki w kombinerkach a poza tym był dość duży i miał nie ciekawy jak dla mnie wygląd. Leatherman Charge TTI to to czego szukałem: ciekawy wygląd, bardzo dobrej jakości kombinerki z dużymi przecinakami iwymienne bity. Przed TTI kupiłem Charge AL w czarnych okładzinach ale z obawy o wycieranie sie powłoki zamieniłem go na TTI.

Offline Bushpanter

• Opinii: (32)
  • Użytkownik knives.pl
A czy faktycznie wyciera się to aluminium z farby  w charge al?

Offline Vigo

• Opinii: (182)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Scyzoryki to moje narkotyki! & LeatherMANIAK ;-)
 To nie jest "farba" Panowie tylko anodyzacja i to twarda jak twierdzi producent (może HAIII), w związku z tym nie wyciera się łatwo, tak wygąda Charge Al z którym nikt się specjalnie nie cackał, można wręcz rzec, że tool jest już trochę dobity i jak widać po za kilkoma odrapaniami i obiciami na krawędziach (powstałymi w wyniku przypadkowych upadków toola na twarde podłoże) powłoka ma się całkiem dobrze:

Offline sadyslaw

• Użytkownik knives.pl
Gdyby kogoś interesowało to w Militariach w Manufakturze w Łodzi jest Wave w wersji PLUS (czarny). Niby na stronie nie ma, a w gablotce do zmacania ;)

Offline Mcgyver

• Świeża krew
  • *
Myślałem że bedzie gorzej z tą powłoką a tu niespodzianka - całkiem całkiem.