Autor Wątek: Kontrola jakości Benchmade  (Przeczytany 5801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piomic

• Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Kontrola jakości Benchmade
« Odpowiedź #80 dnia: 21-01-2019, 08:18:30 »
A może to celowo? Wygięta podkładka i tak się wyprostuje po skręceniu a w razie luzu nie dzwoni między głownią a linerem.

Offline FORESTER1973

• Opinii: (107)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #81 dnia: 21-01-2019, 09:00:17 »
Być może ale poduszka olejowa zrobi to samo  :dodge:

Offline matze

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Silent beholder
« Odpowiedź #82 dnia: 21-01-2019, 22:42:17 »
(...)
Coz koszty produkcji maleja, jakosc spada a ostateczna cena idzie w gore. Jak wszedzie niestety.. Traci konsument.
(...)

To jest impruwment. Za to zawsze się podwyższa ceny. Wyjście jest takie, że albo olewamy firmy-legendy albo zbieramy dalej ich produkty i wmawiamy sobie, że jest fajnie. Ty stoisz gdzieś pomiędzy tymi pozycjami ale idziesz w dobrym kierunku ;)

Olejmy na chwilę noże. Mam Corcorany 1500. Takie super-hiper wojskowe buciki made in uSA, tradycja i legenda od roku 1941, robiona tak jak wtedy po dzień dzisiejszy. Tylko, że te moje to rocznik 2018. Ekstermlanie nędzne wykończenie szwów, tu i ówdzie szwy się rozp...lają, podeszwa dawno by już odpadła ale jest szyta i zbijana na gwoździe. O przelotki na sznurówki można się zarżnąć do krwi. Hit był w pierwszej parze: Pękła skóra na fałdzie nad napiętkiem. Trzasła sobie wzdłuż szwa. Reklamację uznali, te "nowe" na razie trzymają, ale mają te baby kosmetyczne. Cena to 240 ojro, bo to hamerykańskie jest.

Noszę, ale moim zdaniem to jednak goovno jest, choć mają kozacki wygląd i są wygodne.

Za ten sam pieniądz mogę dostać jakiegoś zajefajnego benczmejda ale po co? Jakoś zawiesiłem się na CS-sie i na paru egzemplarzach z Finlandii i jestem na razie zadowolony.
Stal jest stalą i zachowuje się jak stal.

Offline zbyniu

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #83 dnia: 07-04-2019, 17:47:40 »
Niestety dzisiejsze Benchmady to nie to samo co kilka lat wcześniej. Niedoróbki i małe błędy zdarzają sie nawet w seriach limitowanych i Goldach, troche to smutne, ale prawdziwe.
BM GC 710-143 BM GC 556-141 BM GC 940-121 BM 940-1...... BM  GC 535-191
Seba 21 Mic

Offline madpl

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #84 dnia: 13-06-2019, 12:29:24 »
No ja do piątku myślałem, że trafił mi się idealny 575. Usuwałem zdjęcia noża z telefonu i zobaczyłem, że szlif mam lekko glebnięty tj. koniec płazu z jednej strony jest przesunięty 2-3 mm bliżej czubka niż po drugiej stronie, ale jak się patrzy pod kątem prostym na grzbiet do zwęża się idealnie w tym samym punkcie (bo fałszywka schodzi się równo). Takie coś w ogóle się klasyfikuje pod reklamację? Porównywaliście obie strony swoich noży? Zawsze to zlewałem na 3 gripy które miałem 2 były tak lekko "skopane" ale przy nożu w cenie BM575 już trochę piecze dupa.
Oni chyba z łapy kładą szlify, nie?
Cyt. graf : "Normalnie można dostać niestrawności od nadmiaru użytkowości. Na szczęście ma kilka porządnych taktycznych i niepraktycznych noży żeby odreagować."

Offline Mikko

• Opinii: (33)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Oregońsko-Radykalny obóz fosforobrązowców
« Odpowiedź #85 dnia: 13-06-2019, 12:45:49 »
Frezują na 99%. Z łapy są kt.

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Opinii: (411)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
    • KnifeHospital na facebooku
« Odpowiedź #86 dnia: 13-06-2019, 12:46:54 »
Ja bym olał taka krzywizne
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

Offline madpl

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #87 dnia: 13-06-2019, 13:02:07 »
Ta krzywizna sprawia, że po jednej stronie szlif jest z 1,5 mm wyższy :D Ciekawi mnie czy zlaliby taka reklamację. Wziąwszy pod uwagę, że ostatnimi czasy troszkę się im pod dupą pali mogliby się postarać o klientów:)
Cyt. graf : "Normalnie można dostać niestrawności od nadmiaru użytkowości. Na szczęście ma kilka porządnych taktycznych i niepraktycznych noży żeby odreagować."

Offline Tyler Durden

• Opinii: (233)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #88 dnia: 13-06-2019, 13:07:02 »
Olej sprawę , nóż nie tnie? Czy przeszkadza bo chcesz na półkę?
 Ja w nie jednym nożu mam takie babole i lata mi to... wszystkie nowe socomy z 2018 ( pewnie i z 2019) majak krzywe fałszywki i jakoś nie bardzo w używaniu przeszkadza ....
Jeśli jest mechanicznie zdrowy zostaw go sobie.

Offline madpl

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #89 dnia: 13-06-2019, 13:44:47 »
.
Jeśli jest mechanicznie zdrowy zostaw go sobie.

Właśnie to, że śmiga jak szalony, bez żadnych bp i centruje ideolo sprawia, że nie chce mi się kolejny raz brać udział w loterii :)

Offline Tyler Durden

• Opinii: (233)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #90 dnia: 13-06-2019, 17:44:20 »
No widzisz. Nie wiadomo jak trafisz. Możesz mieć idealne szlify i luzy. Niestety jak wiesz to loteria. Ja bym go zostawił. Chyba ze naprawdę bardzo Ci to przeszkadza.

Offline biathlon

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #91 dnia: 15-06-2019, 23:13:52 »
Nic to jak mawiał Wołodyjowski. Ja kiedyś dostałem 943 gdzie z jednej strony na ostrzu nie było górnego szlifu. Reklamowałem, dostałem drugi egzemplarz. Tutaj szlify już były wszystkie ale tak symetryczne że żałowałem że odesłałem ten pierwszy .

Offline wilhelm_zdobywca

• Jego Omnipotencja
  • Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Sapere Aude!
« Odpowiedź #92 dnia: 03-07-2019, 14:49:29 »
Chyba jednak loteria. Skusiłem się na ostatnią promocję w Kolbie, dziś odebrałem z paczkomatu i powiem Wam, że nawet Ganzo G729 z axisem chodzi znacznie lepiej. Po odsunięciu blokady u mnie ostrze w ogóle nie opada, nawet o milimetr. Ale i blejdpleja żadnego.

Offline grzess

• Opinii: (602)
  • Użytkownik knives.pl
  • It's NOT Just a KNIFE It's a BENCHMADE
« Odpowiedź #93 dnia: 03-07-2019, 15:16:00 »
Za mocno skręcony?

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Opinii: (411)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
    • KnifeHospital na facebooku
« Odpowiedź #94 dnia: 03-07-2019, 16:23:29 »
Chyba jednak loteria. Skusiłem się na ostatnią promocję w Kolbie, dziś odebrałem z paczkomatu i powiem Wam, że nawet Ganzo G729 z axisem chodzi znacznie lepiej. Po odsunięciu blokady u mnie ostrze w ogóle nie opada, nawet o milimetr. Ale i blejdpleja żadnego.

Poluzuj pivot...
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Opinii: (125)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #95 dnia: 03-07-2019, 18:20:39 »

Wyślij do Marcina. Wypoleruje ci tu i tam, poskręca po swojemu i nie poznasz swojego noża. To będzie najlepszy egzemplarz Benchmade jaki w rękach będziesz trzymał.
Wojna to sport, a sport to zdrowie: Skoki do gardła i rzuty ołowiem
--------------------------------------------------
A psy i tak fajniejsze Marcinu...

Offline kgrzesiek

• Opinii: (353)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #96 dnia: 03-07-2019, 19:45:16 »
Poluzuj pivot, a jak nie pomoże niech sklep wymieni. Po co kombinować z nowym nożem. Nowy ma działać i tyle.
Może nie skręcenie tylko źle obrobione elementy jak już Ktoś pokazywał?

Offline matze

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Silent beholder
« Odpowiedź #97 dnia: 04-07-2019, 12:37:55 »
Wyślij do Marcina. Wypoleruje ci tu i tam, poskręca po swojemu i nie poznasz swojego noża. To będzie najlepszy egzemplarz Benchmade jaki w rękach będziesz trzymał.

Otworzyć warto. Miałem pewne przygody przy moim Code 4. Po rozpakowaniu jakieś tam zgrzyty przy ruchach głowni, trochę szorstko chodził. Po rozkręceniu wydobyłem trochę syfa (takie małe czarne ziarenka) i noża używam do dziś bez problemów. W moim przypadku wystarczyło czyszczenie i parę kropelek oleju.
Stal jest stalą i zachowuje się jak stal.

Offline wilhelm_zdobywca

• Jego Omnipotencja
  • Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Sapere Aude!
« Odpowiedź #98 dnia: 04-07-2019, 13:22:53 »
Wróciłem wczoraj do domu i rozbebeszyłem go. Wyczyściłem, podkładki przepolerowałem na mokrym marmurze, dałem po kropli olejku victorinoxa, skręciłem i chodzi jak marzenie.
Szkoda tylko, że nóż za 500 zł nie chodzi tak prosto z pudełka.
Dzięki!

Offline ordo

• Opinii: (107)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #99 dnia: 04-07-2019, 18:14:49 »
Z uwagi na różnice w prawodawstwie lepiej nóż mocniej skręcić jak wychodzi z fabryki.
W niektórych jurysdykcjach zdarzają się uparci ludzie, którzy twierdzą, że jak klingę da się wytrząsnąć z rękojeści to jest to nóż grawitacyjny, a takie bywają zabronione.
Kojarzy mi się, że kiedyś była pomniejsza afera w tej sprawie w jakimś kraju.

Z dwojga złego lepiej za mocno niż za słabo. A dla ideału to pierścień dystansowy i wtedy faktycznie można wymagać.
No i nie zapominajmy, że to dalej jest plajsticzany lightweight, nie żadna figura.