Autor Wątek: Drogie i bardzo drogie noże, a jakość wykonania :)  (Przeczytany 4300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztofon

• Opinii: (263)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Drogie i bardzo drogie noże, a jakość wykonania :)
« Odpowiedź #40 dnia: 30-06-2018, 15:25:27 »
Tak, jak pisze "rynek" to mam na mysli fakt, ze nie klient jest krolem, tylko posiadacze akcji.

Auto, czy komputer nie ma byc "na lata", tylko ma przynosic zysk producentowi - stad klocki mozliwe do wymiany tylko jako calosc w serwisie, juz sie malo co da zwiazac drutem i miec nastepne 5 lat spokoju, jak w Golfie dwojce...

Dalej nie bede ciagnal, bo zaro bedzie, ze polityka...

zgadzam się, jeszcze krok i dojdziemy do tego jak działa świat  ;)

Offline Mikko

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #41 dnia: 30-06-2018, 16:00:34 »
Nie każda. Flagowe modele Spyderco  takie jak Military, PM2, Endura, Police zaprojektował Sal lub jego syn. BM też miało/ma kilka fajnych projektów bez znanego nazwiska - Reflex, Loco, AFO, Blitz itd.

Projekty wewnętrzne od WE nie są złe, na pewno pachną świeżością na tle flipperów ZT.
:)

Offline grzess

• Opinii: (701)
  • Użytkownik knives.pl
  • It's NOT Just a KNIFE It's a BENCHMADE
« Odpowiedź #42 dnia: 09-05-2020, 12:33:40 »
Odkopię.
Nie znalazłem lepszego miejsca więc wkleję do tego wątku.

Jak można takie coś wypuścić z fabryki...

Online Makaronowy

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (25)
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: 09-05-2020, 12:36:54 »
A z drugiej strony jak to wygląda? Dziura czy na płasko bo zgaduje że to stop pin.
PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

Offline grzess

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #44 dnia: 09-05-2020, 12:38:55 »
Zdjęcia i nóż nie mój, zdjęcia drugiej strony nie mam.

Offline kapfryd

• krulewicz
  • Opinii: (298)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #45 dnia: 09-05-2020, 12:41:37 »
A to w ogóle oryginał? Bo jakoś ryżowo wygląda trochę wyjście szlifu i jimping.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2020, 12:47:36 wysłana przez kapfryd »
( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedy nie wiesz jak powinien zachować się prawdziwy mężczyzna, pomyśl jak zachowałby się Makłowicz w podobnej sytuacji.

Offline grzess

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #46 dnia: 09-05-2020, 12:59:22 »
Ktoś wrzucił na grupę FB Spyderco, nikt jeszcze nie napisał, że podróba, co tego oczywiście nie wyklucza.

Tu podobnie:

Online Makaronowy

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (25)
  • **
« Odpowiedź #47 dnia: 09-05-2020, 13:02:36 »
Czaję. No to niezły bubel ktoś trafił.
PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

Offline Ceasar

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: 15-09-2020, 18:02:54 »
To jest Spyderco Paysan z najlepszej fabryki spyderco na Tajwanie.
Skąd w ogóle ktoś wziął taką zieloną wersję, one były oficjalnie sprzedawane?
Dla mnie to podróby, jest to trudny nóż do zrobienia ze względu na brak pinów i tak wyszło.

A co do amerykańskiej jakości myślę, że dalej jest. Tylko trzeba wydać dużo więcej kasy niż kiedyś.
Jak wam microtech wydaje się słaby to spróbujcie customa od Marfione ale będzie płacz, że za drogi.
Jestem w szoku na przykład jak ktoś może być fanem benchmade, miałem w rękach i nie wiem jak ktoś może uważać, że te noże są definicją amerykańskiej jakości.
Kiedyś sklep Kolba robił głosowanie, które marki mają mieć obniżki cen i wygrało benchmade, a później wszyscy płaczą że kupili super amerykański nóż i plastik jest krzywy, centrowanie złe, hartowanie do dupy.

Offline grzess

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #49 dnia: 17-09-2020, 00:21:15 »
Dla mnie to podróby, jest to trudny nóż do zrobienia ze względu na brak pinów i tak wyszło.

Ktoś sobie zrobił anodyzację.

Jak dla Ciebie to podróby to mi je pokaż (konkretny link gdzie je sprzedają).

Jak wam microtech wydaje się słaby to spróbujcie customa od Marfione ale będzie płacz, że za drogi.

Spróbowałem customa od Marfione też były niedoróbki...

Jestem w szoku na przykład jak ktoś może być fanem benchmade, miałem w rękach i nie wiem jak ktoś może uważać, że te noże są definicją amerykańskiej jakości.

Widocznie miałeś za mało Benchmade.

Online NEPENTHE

• ! DURABO !
  • Opinii: (163)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • NO GUTS NO GLORY!!!
« Odpowiedź #50 dnia: 17-09-2020, 07:57:49 »
@Ceasar tak z czystej ciekawości: jaka jest preferowana przez Ciebie marka noży i dlaczego? Bez jakiś złośliwości z mojej strony.

Offline Ceasar

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: 17-09-2020, 10:44:15 »
Jeśli chodzi o amerykańskie firmy masowe to z trójki, które próbowałem to znaczy Zero Tolerance, Spyderco i Benchmade uważam, że Benchmade jest zdecydowanie najgorszy.
ZT mam model 640, dobrze wycentrowany, dobrze spasowany, chodzi płynnie, zamyka się od samego ciężaru. Też przed kupnem nasłuchałem się, że ZT mają blokady spieprzone i zamykają się w rękach, ale na szczęście mój ma dobrą blokadę.

Co do Spyderco Paysan widziałem ofertę na lamnia, i jakichś innych amerykańskich stronach, wkleję link poniżej, możesz również wpisać sobie w google.

Uważam, że na 100% podróbka, nie mają nawet oryginalnego klipsa, spytajcie się kolegi skąd kupił. Poza tym dlaczego Cię to tak dziwi, że ktoś robi podróbki takiego noża za ponad 600 euro. Jest masa podróbek ZT, Spyderco, widziałem już nawet że ludzie tworzyli wątki o złej jakości i recenzje a w ręku trzymali podróbkę haha :D

https://www.lamnia.com/pl/p/34840/no%C5%BCe/n%C3%B3%C5%BC-sk%C5%82adany-spyderco-paysan-c238tip

Offline balberith

• Grudziądz
  • Opinii: (53)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #52 dnia: 17-09-2020, 13:07:06 »
Co do Spyderco Paysan widziałem ofertę na lamnia, i jakichś innych amerykańskich stronach, wkleję link poniżej, możesz również wpisać sobie w google.

Miałeś nam pokazać link do podróbki ;)
Ganzo jest jak laska z fiutem.

Offline eddieiron

• knifemaker
  • Opinii: (91)
  • *
  • WKMN
    • http://www.pwljm.pl/bhp-kedzierzyn-kozle/
« Odpowiedź #53 dnia: 17-09-2020, 14:13:13 »
To jest Spyderco Paysan z najlepszej fabryki spyderco na Tajwanie.

A co do amerykańskiej jakości myślę, że dalej jest. Tylko trzeba wydać dużo więcej kasy niż kiedyś.
Kiedyś sklep Kolba robił głosowanie, które marki mają mieć obniżki cen i wygrało benchmade, a później wszyscy płaczą że kupili super amerykański nóż i plastik jest krzywy, centrowanie złe, hartowanie do dupy.
Można być fanem Benchmade, niby dlaczego nie?
Jeśli chodzi o amerykańskie firmy masowe to z trójki, które próbowałem to znaczy Zero Tolerance, Spyderco i Benchmade uważam, że Benchmade jest zdecydowanie najgorszy.
ZT mam model 640, dobrze wycentrowany, dobrze spasowany, chodzi płynnie, zamyka się od samego ciężaru. Też przed kupnem nasłuchałem się, że ZT mają blokady spieprzone i zamykają się w rękach, ale na szczęście mój ma dobrą blokadę.

Uważam, że na 100% podróbka, nie mają nawet oryginalnego klipsa, spytajcie się kolegi skąd kupił. Poza tym dlaczego Cię to tak dziwi, że ktoś robi podróbki takiego noża za ponad 600 euro. Jest masa podróbek ZT, Spyderco, widziałem już nawet że ludzie tworzyli wątki o złej jakości i recenzje a w ręku trzymali podróbkę haha :D

https://www.lamnia.com/pl/p/34840/no%C5%BCe/n%C3%B3%C5%BC-sk%C5%82adany-spyderco-paysan-c238tip

Lamnia i podrobione noże?

Offline Ceasar

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: 17-09-2020, 14:31:05 »
Ja właśnie wkleiłem zdjęcie niby oryginału  :D Widocznie źle zrozumiałem
Nie wiem gdzie kupić podróbkę, nie znam takich sklepów ale pewnie gdzieś na allegro trzeba szukać

Czyli generalnie mamy na całym świecie dwa znane przypadki niedoróbki tego modelu, gdzie nikt inny się na nic nie skarży.
Jeden przypadek ma nieoryginalny klips, dziwne wyjście szlifu (może akurat takie jest) i dziwnie głęboką blokadę (jak w tanich chińczykach, prawda?) A drugi gość postanowił akurat zrobić anodyzację na tytanie za taką kasę i zmienić klips xD, gdzie po prostu mógł zamówić customa gdziekolwiek chce skoro i tak wydaje nie mało pieniędzy.
Serio nie wydaje wam się to podejrzane?

Online NEPENTHE

• ! DURABO !
  • Opinii: (163)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • NO GUTS NO GLORY!!!
« Odpowiedź #55 dnia: 17-09-2020, 17:26:09 »
@Ceasar dziękuję za odpowiedź

Offline Ceasar

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: 17-09-2020, 18:08:42 »
Dzisiaj też szukałem i znalazłem na przykład taki oto filmik:

Sorry ale tego benchmade fake również nie wiem gdzie można kupić  :D
Trzeba się zapytać kolegi Pana Wojtka

Pan na filmie porusza problem o którym też wcześniej pisałem, ludzie kupują stosunkowo drogie noże po najniższej cenie, jakość chu... i tworzą wątki, że jakaś marka dała ciała.
Chociaż akurat oryginalne benchmady też są słabo zrobione, źle wycentrowane, krzywo odlane plastiki, więc może już lepiej kupić tanią podróbkę.
Co do spyderco paysan ze zdjęć powyżej na 99% jestem pewny że to podróba, może kolega powie skąd ma ten nóż bo aż sam jestem ciekawy.

Offline grzess

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #57 dnia: 17-09-2020, 18:29:26 »
Ja mam Ci odpowiedzieć skąd mam ten nóż? To przeczytaj moje posty to może będziesz wiedział skąd jest ten nóż, a raczej zdjęcia.
Klipsy są custom wiec nie mogą być oryginalne, ale żaden to wyznacznik oryginalności.

Offline Ceasar

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: 17-09-2020, 18:42:56 »
Ja mam Ci odpowiedzieć skąd mam ten nóż? To przeczytaj moje posty to może będziesz wiedział skąd jest ten nóż, a raczej zdjęcia.
Oczywiście mój błąd, myślałem, że to nóż twojego kolegi i stąd masz pierwsze zdjęcia.
W takim razie nigdy się nie dowiemy, trudno

Offline eddieiron

• knifemaker
  • Opinii: (91)
  • *
  • WKMN
    • http://www.pwljm.pl/bhp-kedzierzyn-kozle/
« Odpowiedź #59 dnia: 17-09-2020, 19:07:27 »
Ja właśnie wkleiłem zdjęcie niby oryginału  :D Widocznie źle zrozumiałem
Nie wiem gdzie kupić podróbkę, nie znam takich sklepów ale pewnie gdzieś na allegro trzeba szukać

Czyli generalnie mamy na całym świecie dwa znane przypadki niedoróbki tego modelu, gdzie nikt inny się na nic nie skarży.
Jeden przypadek ma nieoryginalny klips, dziwne wyjście szlifu (może akurat takie jest) i dziwnie głęboką blokadę (jak w tanich chińczykach, prawda?) A drugi gość postanowił akurat zrobić anodyzację na tytanie za taką kasę i zmienić klips xD, gdzie po prostu mógł zamówić customa gdziekolwiek chce skoro i tak wydaje nie mało pieniędzy.
Serio nie wydaje wam się to podejrzane?
Nie rozumiem co jest złego w modowaniu noża, od tych tanich po te drogie?
https://forum.knives.pl/index.php?topic=176195.0