Autor Wątek: Która zetka do używania?  (Przeczytany 1345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomi2000

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Która zetka do używania?
« Odpowiedź #40 dnia: 11-07-2018, 16:27:30 »
Generalizować nie ma co, ale widać, że to po prostu jest kiepsko rozwiązane projektowo :)
Dlaczego, bo się jeden zepsuł? To oznacza tylko, że kontrola jakości już nie ta.  No chyba, że większość się tak psuje, nie wiem, nigdy nie miałem. Za to 452 używałem rok jako edc i cf jest zdrowy.
Gówno, które się przylepiło do Seby, bo ktoś u Krzycha nie przypilnował blokady i się składał, śmierdzi do dziś, także na naszym forum  ;-)

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #41 dnia: 11-07-2018, 16:38:50 »
Dlaczego, bo się jeden zepsuł? To oznacza tylko, że kontrola jakości już nie ta.  No chyba, że większość się tak psuje, nie wiem, nigdy nie miałem. Za to 452 używałem rok jako edc i cf jest zdrowy.
Gówno, które się przylepiło do Seby, bo ktoś u Krzycha nie przypilnował blokady i się składał, śmierdzi do dziś, także na naszym forum  ;-)

Nie dlatego, że jeden zepsuł, tylko dlatego że to nóż z flipperem i stop-pinem osadzonym płytko, w dodatku w miękkim materiale. Przy mocnym, gwałtowym otwarciu, czy nacisku na klingę tam naprawdę kumulują się spore obciążenia punktowe.

A co do Seby - coś za dużo tych gówien przez lata, szczególnie jak na tak nagradzanego mejkera. Przecież nie piłuje tych frejmów pinikiem ;)
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline tomi2000

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #42 dnia: 11-07-2018, 16:51:30 »
Rozwód, chłopina nie miał głowy  :D (Krzychu w sensie)
Do momentu kiedy Marcin nie wrzucił fotki nikt nie narzekał na projekt, a jakiś czas jest już na rynku. 0452 też ma flipper i stop pin w cf. Nie ma wprawdzie speed safe, ale za to ponad 4 calowa ciężka glownia napierdala w ten pin i nic się nie dzieje. Może była jakaś skaza w strukturze cf, a może ktoś używał tego noża zaprojektowanego chyba do odcinania końcówki cygara, do jakiś cięższych prac :)

Offline Nudel

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: 11-07-2018, 17:11:10 »
Apropos Sebenzy. Widziałem testy jego blokady na youtube. Żenada to mało powiedziane. 20kg i po blokadzie w kosie za 500$  :rotfl: Idź Pan w pizdu z takim nożem Mr. Reeves. Wstawiłby gość over travel insert ze stali i byłoby ok, ale po co? Lepiej łoić lemingi z kasy :)

Offline tomi2000

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #44 dnia: 11-07-2018, 17:22:39 »
Doceniam żart! Gdzieś mi się przewinął na YT filmik, jak koleś kupił CRKT M21 i napierdalał nim w drzewo, tzn. rzucał. Wiem inna cena itd., ale i tak mówił, że nożowi za "tą kasę" nic się nie może stać. Noże za 500 dolców to garniturowce, w diverach za 30000 euro też nie powinno się nurkować. To jakby narzekać, że japoński nóż do sushi za milion pieniędzy nie wytrzymał batonowania

Offline Nudel

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #45 dnia: 11-07-2018, 19:00:14 »
Doceniam żart! Gdzieś mi się przewinął na YT filmik, jak koleś kupił CRKT M21 i napierdalał nim w drzewo, tzn. rzucał. Wiem inna cena itd., ale i tak mówił, że nożowi za "tą kasę" nic się nie może stać. Noże za 500 dolców to garniturowce, w diverach za 30000 euro też nie powinno się nurkować. To jakby narzekać, że japoński nóż do sushi za milion pieniędzy nie wytrzymał batonowania

W sumie to masz rację, tylko że 20kg? Toż to tak śmieszne, że aż nie mogę się powstrzymać od skomentowania tego ''wyczynu''  :rotfl:
Mój Vicek by więcej wytrzymał ;)

Offline tomi2000

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #46 dnia: 11-07-2018, 19:06:08 »
Tylko po co?

Offline mamcar

• Opinii: (489)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #47 dnia: 11-07-2018, 19:16:57 »
Odnośnie tej 770tki, została wysłana do serwisu? Co serwis odpowiedział? Wiecie serwis... takie miejsce gdzie naprawiają noże, a nie tylko dają klipsy.

Offline Testral

• Opinii: (45)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #48 dnia: 11-07-2018, 19:27:22 »
Też intrygują mnie losy tego wyjątkowego i niepowtarzalnego defektu w 0770CF. Podejrzewam, że zbieg okoliczności sprawił, że akurat podczas obróbki tego kawałka CFu, było jednocześnie trzęsienie ziemi i pożar w fabryce.
Rise and rise again, until lambs become lions.
ZT 0770CF - nóż idealny!

Offline tomi2000

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #49 dnia: 11-07-2018, 19:45:24 »
Też intrygują mnie losy tego wyjątkowego i niepowtarzalnego defektu w 0770CF. Podejrzewam, że zbieg okoliczności sprawił, że akurat podczas obróbki tego kawałka CFu, było jednocześnie trzęsienie ziemi i pożar w fabryce.
Z lektury wątku wynika jednak niezbicie, że powinieneś jak najszybciej swoją 770 wyrzucić   ;-)
A jak masz BMkę to też, bo omegi pękają  :shades:

P.S. Wyślę Ci namiary na konkretne miejsce, gdzie powinieneś tą Zetkę wywalić  :D
« Ostatnia zmiana: 11-07-2018, 19:48:38 wysłana przez tomi2000 »

Offline Testral

• Opinii: (45)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #50 dnia: 11-07-2018, 19:56:13 »
Pisz, kolego, bo inaczej wywalę przez okno i ktoś się zabije próbując ją otworzyć, bo mu karbon wybuchnie.
Rise and rise again, until lambs become lions.
ZT 0770CF - nóż idealny!

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Opinii: (319)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
    • To mam
« Odpowiedź #51 dnia: 11-07-2018, 22:33:22 »
ZT poleciała na serwis.
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam, ostrze i moduje noze. Fixy i foldery. POKRYWAM BLOKADY TYTANOWE I NIE TYLKO WĘGLIKIEM - MELONDIZER. Info na PW

Moje prace:
https://forum.knives.pl/index.php/topic,191905.0.html

Offline Rourke

• Opinii: (334)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #52 dnia: 12-07-2018, 07:06:26 »
Z lektury wątku wynika jednak niezbicie, że powinieneś jak najszybciej swoją 770 wyrzucić   ;-)
A jak masz BMkę to też, bo omegi pękają  :shades:

P.S. Wyślę Ci namiary na konkretne miejsce, gdzie powinieneś tą Zetkę wywalić  :D
Omegi są wymienialne i bezproblemowo dostępne, okładki z carbonu juz tak nie za bardzo ;)
"-Nie jestem może człowiekiem wrażliwym, ale jakoś wolę zapach lasu i łąki od smrodu rozkładających się ciał."

Offline tomi2000

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #53 dnia: 12-07-2018, 07:32:36 »
Okładka z karbonu. Do tej pory wiemy tylko o jednej ;)

Offline drazel

• Opinii: (132)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • BEARDMINATOR
« Odpowiedź #54 dnia: 12-07-2018, 10:55:14 »
widzę,że bronisz na siłę. masz prawo. ale zauważasz,że jest pewien kłopot ?  czy to wypadek pracy ?

Offline tomi2000

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #55 dnia: 12-07-2018, 11:34:16 »
Nie, nie bronię. Być może ten nóż faktycznie jest chujowy. Tylko drażni mnie jak jest nożyk, wszystko cacy, nikt nie ma zastrzeżeń do projektu i nagle jedna fotka i już wszyscy jadą po nim, że chujnia z grzybnią.

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #56 dnia: 12-07-2018, 11:48:58 »
Nie, nie bronię. Być może ten nóż faktycznie jest chujowy. Tylko drażni mnie jak jest nożyk, wszystko cacy, nikt nie ma zastrzeżeń do projektu i nagle jedna fotka i już wszyscy jadą po nim, że chujnia z grzybnią.

Nie jadą. Specjalnie mnie nigdy ten nóż nie interesował. Natomiast zaintersowało mnie kiepskie rozwiązanie projektowe - piszę to z punktu widzenia osoby, która na codzień, zawodowo się projektowaniem zajmuje.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline tomi2000

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #57 dnia: 12-07-2018, 11:56:10 »
osoby, która na codzień, zawodowo się projektowaniem zajmuje.
Wiem i szanuję. Mnie tylko zastanawia to, że nikt nie zauważył, że ten nożyk został tak zaprojektowany, żeby był lekki, mały i elegancki. Taka trochę nietania biżuteria. Można było tam wsadzić stalowe linersy, ale to byłby zupełnie inny nóż, do innych prac. Będę się upierał, że projekt (nie tylko tego noża) można skrytykować jeśli okaże się, że inne egzemplarze też tak mają. A tak, to jakby wszyscy na osiedlu lali swoje żony, bo Kowalskiego żona się puściła

Offline Gurth

• Opinii: (18)
  • Użytkownik knives.pl
    • Body-Factory
« Odpowiedź #58 dnia: 12-07-2018, 12:14:58 »
Jak dla mnie zt 0452cf. Dużo noża w nożu i niewielka waga.

Z problem 0770cf może też się trafić w 0850.
Body-factory.pl

Offline Nudel

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #59 dnia: 12-07-2018, 12:53:29 »
Wiem i szanuję. Mnie tylko zastanawia to, że nikt nie zauważył, że ten nożyk został tak zaprojektowany, żeby był lekki, mały i elegancki. Taka trochę nietania biżuteria. Można było tam wsadzić stalowe linersy, ale to byłby zupełnie inny nóż, do innych prac. Będę się upierał, że projekt (nie tylko tego noża) można skrytykować jeśli okaże się, że inne egzemplarze też tak mają. A tak, to jakby wszyscy na osiedlu lali swoje żony, bo Kowalskiego żona się puściła

Moim zdaniem to jednak jest błąd projektowy. Mogliby zrobić mini linersy podobne do tych w Microtech Socom Delta lub w Benchmade Bugoucie i byłoby cacy... a tak pipa jest ;)