Autor Wątek: Bieszczadzkie spotkanie...czyli Żubry stoją przy drodze  (Przeczytany 360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline partizan

• Opinii: (23)
  • Użytkownik knives.pl
W sumie z kategorii i travel i adventure, bo przeżyliśmy nieprawdopodobne spotkanie z wolnożyjącymi żubrami, jakie chodzą sobie po Bieszczadach. Kilka dni wcześniej mieliśmy okazję odwiedzić Pokazową Zagrodę w Mucznym, gdzie aktualnie przebywa kilkanaście osobników w celach doświadczalnych i hodowlanych, ale spotkanie tych zwierząt na wolności i w takiej bliskości było naprawdę niezwykłym przeżyciem, tym bardziej, że w stadzie było małe cielę.

Zdjęcia oczywiście dla bezpieczeństwa wykonywane z bezpiecznej odległości i z samochodu, chociaż zwierzęta w ogóle nie były zainteresowane naszą obecnością, spokojnie kontemplując soczystość traw...

Offline ramor7

• Opinii: (13)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Bieszczadzkie spotkanie...czyli Żubry stoją przy drodze
« Odpowiedź #1 dnia: 24-07-2018, 09:26:22 »
O cholera ale widok! Szoker normalnie. 8o ;)
Walkirie przyniosą świt.

Online buczus1991

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 24-07-2018, 09:32:50 »
Spoko :) gdzie i kiedy dokładnie to było? Byłem w Bieszczadach na weekendzie ale nie natrafiłem na taki widok :( szkoda bo to nie codzienna sytuacja :)
"Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters..."

Offline partizan

• Opinii: (23)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 24-07-2018, 21:33:53 »
Ostatnia sobota :D droga do Mucznego. Jakiś kilometr przed pokazową zagrodą.  Kilka dni wcześniej zwiedzaliśmy właśnie zagrodę i w trakcie prelekcji pracownika dowiedzieliśmy się, że w Bieszczadach na wolności jest około 500 żubrów. Cześć po polskiej, część po ukraińskiej stronie. Są monitorowane poprzez obroże, ale część z nich urodzonych na wolności już ich nie posiada. Nie spodziewaliśmy się zupełnie takiej niespodzianki. Jeżdżąc po drogach Bieszczady spotykaliśmy pełno znaków informujących szczególnie o rysiach i po cichu liczyłem, że właśnie jego zobaczę. Tymczasem na wolności udało się spotkać takie stadko i to na dodatku z takim oseskiem.

Offline [email protected]

• Opinii: (7)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 24-07-2018, 21:54:17 »
Nie zdarzyło mi się na żywo,choć widok podobno coraz częstszy w okolicach Mucznego. Polecam kanał  Mariusza Nędzyńskiego z tamtych okolic.

Offline Lisek777

• Opinii: (337)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 31-07-2018, 13:11:02 »
@partizan - byłem wczoraj dokładnie w tym miejscu. Jedyne co mi się udało spotkać poza żubrami w rezerwacie to ...jaszczurka na kamieniu.

Bardzo fajny widok, gratulacje.