Reklama

Standardy

Zaczęty przez WAR, 01-08-2018, 11:02:47

Krug

Cytat: Mikko w 02-08-2018, 15:39:50

@WAR, ja tam widzę te ślaczki na płazach i to wszystko, okulary mam dobre. Czy się to komuś podoba to już rzecz gustu.

A co sądzicie o takim?

Kuty?Bywa kuty i kuty. Poklepanie płaskola żeby miał ślady(wielu amerikanos tak robi i jest OK), a wyciągnięcie głowni z pręta 30-40 też kucie. Dla mnie brud po kuciu to taka moda. Odkąd świat światem klepacze starali się by produkt wyglądał, nawet gdzieś na obrzeżach cywilizacji matalowej, czy w wiejskich kuźniach, nóż miał być gładki i bliszczący.

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

Mikko

Ten nóż dla mnie jest jak podarte fabrycznie jeansy. Osobiście takich nie noszę.


Fred

@Mikko Tylko tak się składa, że Jason Knight jest Mastersmithem. On przede wszystkim noże kuje. A tytuł MS nie dostał za lajki na fejsbuniu.
Może Ci się to podobać lub nie, bo to oczywiście kwestia estetyki. Ale jeśli stawiasz na tym samym poziomie ten nóż i te ktore wrzucił War, to w zasadzie sam wykluczasz się z dyskusji.

Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

WAR

Bo Mikko ma w dupie dyskusję, za to lubi WARowi wbijać szpileczki takimi sugestiami:

Cytat: Mikko w 02-08-2018, 16:36:41

No widzisz, fajnie wygląda, bo to Jason Knight, a nie jakiś nicpoń z fejsbuka, który śmie bez młotka pokazywać swoje noże poza forum i jeszcze sprzedawać.  ;P

Tak więc możemy sobie oszczędzić tłumaczeń, Mikko ma swoją teorię i fakty mu nie będą przeszkadzać.
P.S. WAR nie ma wpływu na przyznawanie młotków, tak że ten tego, spierdalaj z takimi sugestiami :)
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

liana

Mikko prowokuje. A Wy szanowni Panowie możecie tylko tłumaczyć tym, którzy wejdą na ten wątek bo się uczą i chcą do tych standardów dociągnąć. A przeciętny użytkownik fejsa nie odróżni co odwęglenie, a co brut po kuciu... Na to nic nie poradzicie. A czy da się opanować takie kwiatki na forum? Byłoby miło, ale...

-Spotkajmy się
-Nie znam cię
-Ja Ciebie też nie znam, też ryzykuję, wezmę nóż, ty też weź

CICHY_S

@Mikko tak jak i Ty tak i wspomniani maklerzy z fb nigdy nie słyszeli, bo nie czytali o wpływie takiego odwęglenia, a raczej przepalenia na powierzchni, na późniejsze użytkowanie noża. Proponuję poczytać w dziale OC kilku mądrych nim coś się napisze...
No fakt nikt na fb o tym nie pisze, bo skąd mają wiedzieć....
Inna sprawa że może się podobać...

_______
https://www.facebook.com/cichyknives/
www.ostrze.com.pl

PancernyPP

Cytat: CICHY_S w 01-08-2018, 20:26:24

Moim zdaniem powstał pewien dysonans. Tu na forum wielu się zna, wielu krytykuje, ale i wielu na krytyce wiele się nauczyło, to akurat przesłanie @Raptorartur który to lepiej przedstawił.
Ale wielu osobom to się nie podoba i idą tam gdzie mają poklask, a fb daje takie możliwości. Tu musisz się postarać, na fb zakładasz stronkę i jesteś maker.
Ale z tego powstaje wiele patologii, wiele grup nauki gdzie uczeń uczy ucznia szerząc mity, złe nawyki, złe praktyki. A tych wielu co "się nie znam to się wypowiem" przyklaskuje.
Ja ostatnio dowiedziałem się że jest stal "samosatynująca"...
Fb to stan umysłu...

100/100.Z tym ,że forum o którym pisałeś,to krzyk przeszłości. I nie zdziw się ,gdy któregoś dnia i tu znajdziesz informacje o stalach samohartujących się, i nożach z klingami samoostrzącymi.

WAR

Cytat: PancernyPP w 02-08-2018, 18:20:07

100/100.Z tym ,że forum o którym pisałeś,to krzyk przeszłości. I nie zdziw się ,gdy któregoś dnia i tu znajdziesz informacje o stalach samohartujących się, i nożach z klingami samoostrzącymi.

O pacz, kolejny Wernyhora  :rotfl:
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

CICHY_S

@PancernyPP może i tak, ale na dzisiaj i jeszcze długo, to tu jest wiedza, a na fb kupa mitów....
Tylko łatwiej zapytać, a 10ciu co "nie wiedzą ale się wypowiedzą" odpiszą, ciężej jest poświęcić chwilę i poczytać. Kto dzisiaj czyta???

_______
https://www.facebook.com/cichyknives/
www.ostrze.com.pl

Trak

 :)Właściwie to   "Już ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przemierza knieję"


PancernyPP

Cytat: WAR w 02-08-2018, 18:29:51

O pacz, kolejny Wernyhora  :rotfl:

Tym razem"o wielki",nie dam się sprowokować.Żegnam ozięble ,robię rząd i spadam stąd.

WAR

Cytat: PancernyPP w 02-08-2018, 18:39:25

Tym razem"o wielki",nie dam się sprowokować.Żegnam ozięble ,robię rząd i spadam stąd.

Zaraz tam wielki, 30kg mniej  :rotfl: No ale skoro "czas pożegnać się z Forum"...  8D
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Mikko

#52

Dotarłem do twórcy i zapytałem skąd te ślady. Twierdzi, że to po walcowaniu na zimno, a tak przy okazji stal to D2, 61 hrc.

Przejrzałem co robi, kilka noży w podobnym stylu, kilka satynowanych po całości, bez "upierdolenia", dorabiał nawet klingę do folderka z fl. To na tyle z faktów ode mnie.


TDK

Cytat: Mikko w 02-08-2018, 19:29:13

Dotarłem do twórcy i zapytałem skąd te ślady. Twierdzi, że to po walcowaniu na zimno, a tak przy okazji stal to D2, 61 hrc.

Przejrzałem co robi, kilka noży w podobnym stylu, kilka satynowanych po całości, bez "upierdolenia", dorabiał nawet klingę do folderka z fl. To na tyle z faktów ode mnie.

Czyli raczej bez problemu dostałby młotek na tym forum. I o co tyle żali?

Mikko

#54

A po wpisaniu brut de walcarka w google grafika, wypluło mi pracę killa.
https://forum.knives.pl/index.php?topic=194515.0

Nie kill, nie wbijam Ci szpilek  ;P, po prostu wypluło Twoje noże jako jedne z pierwszych no i zabrałeś tutaj głos w temacie.

Na tle regularnego brut de walcarka widać podobne szramy i plamki. Na nożach Kamila D ten brut widać, że raz jest bardziej zbity, a innym razem mniej regularny i w zasadzie od makera zależy ile tego zbierze i jak to będzie wyglądać.
https://forum.knives.pl/index.php?topic=169037.0

Mógłbym tu jeszcze wrzucić kilka innych linków i fotek do prac z tym typem wykończenia, ale w zasadzie jak dla mnie te linki wyżej wyczerpują temat z mojej strony.

PS @Fred, tak się składa, że wiem kim jest Jason od lat, zanim jeszcze został znanym jurorem w programie o kuciu noży. ;)


killrathi

Akrurat w podanych przez Ciebie przykladach to kwestia stanu stali przed hartowaniem. Stopowe ktore do tej pory mialem wszystkie mialy elegancka powierzchnie - wlasnje takie delikatne i regularne kropki ktore po hartowaniu i przetarciu wloknina daja efekt jak w.w linkach. Mi osobiscie sie to podoba ;)
Natomiast to co czesto nazywa sie odwegleniem to sa zdrowe przepalenia... jezeli to sie pojawilo na D2 to sie zastanawiam jak to bylo hartowane... bo w oslonach nie powinno sie to wydarzyc.


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

CICHY_S

Brut de walcarka to faktura stali a nie jak w tym przypadku przepalenia.
To D2 powiadasz?? Serio? W palenisku bez osłony i 61hrc? To chyba na wtórną walił jak nic.
@Mikko nie brnij bo się ośmieszasz ;)

_______
https://www.facebook.com/cichyknives/
www.ostrze.com.pl

Lipin

#57

Dzień dobry, zostałem poinformowany o tym wątku :)
Cieszę się bardzo, że są tu ludzie znający się do tego stopnia, że są w stanie określić głębokość nieistniejącego odweglenia ze zdjęcia słabej jakości wykonanego na mojej czerwonej poduszecce ponieważ też ktoś o to zachaczył. Ślady na plażach ostrz są to ślady po walcu którym stal była walcowana w hucie, usunięcie ich to 10minut pracy papierem ściernym bądź minuta na magnesówce i naprawdę nie było by najmniejszego problemu z ich usunięciem gdyby nie były zostawione przeze mnie specjalnie ponieważ mi się podobają... Głębokość śladów około 0.05mm... . Na moich ostrzach nie mają najmniejszego prawa pojawić się odweglenia ponieważ są hartowane w hermetycznym piecu próżniowym . Następnym razem przed założeniem wątku o moich pracach proszę mnie poinformować przez FB bądź telefon chyba, że ktoś naprawdę czuję się dumny ze smarowania komuś pleców w miejscu gdzie ta osoba tego nie zauważy. Aaa... Bym zapomniał :) proszę wskazac miejsce gdzie ostrza są ,,ujebane"   ;-)

Serdecznie zapraszam do obejrzenia moich prac na żywo w Siedlcach oczywiście po wcześniejszym umówieniu  ;P

:)

Lipin

Niegdy wszyscy czy starzy czy młodzi knifemakerzy nie będą używali knives! te forum jest nie ukrywając bardzo starego typu, dość niewygodne w użytkowaniu i zapełnione do tego stopnia, że pól życia by komuś mogło zabrać przeczytanie tu wszystkich wątków. Fb ma to do siebie, że dla kogoś kto codziennie piszę z ludźmi przez tą platformę jest wygodniejszy, wszystkie powiadomienia i wiadomości natychmiastowo są odbierane a dodatkowo na fb można dojść do szerszej grupy odbiorców... nie oszukujmy się, typowy człowiek nie brnący hobbystycznie w stronę noży szukając np dobrego ręcznie wykonanego noża do kuchni nie będzie szukał go na starym forum tylko na fb, allegro, olx badz w sklepie.

:)

Lipin

War szefunciu, jeżeli następnym razem zdarzy się sytuacja, że w moim nożu coś ci się skrajnie nie podoba napisz do mnie nim stwierdzisz ,,ło jezu, toż to jak odwęglenie wygląda  :special:, założe temat dla mejkera bo pewno jakiś nieudany 3>''. Nożyki jeszcze leża wiec zapraszam na browarka do warsztatu i oglądanie nożyków, może przy okazji w formie zabawy jakiego razem zrobimy lecz ostrzegam mam tylko D2  ;P no i kawałek bułatu jeszcze leży i czeka na specjal.

:)