Autor Wątek: Standardy  (Przeczytany 3361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krug

• knifemaker
  • Opinii: (91)
  • *
  • Moria Wootz Steel fan ! Od lat karwia!
    • KRUG-NOŻE.
Odp: Standardy
« Odpowiedź #40 dnia: 02-08-2018, 16:55:36 »
@WAR, ja tam widzę te ślaczki na płazach i to wszystko, okulary mam dobre. Czy się to komuś podoba to już rzecz gustu.

A co sądzicie o takim?

(Obrazek został usunięty z cytatu.)
Kuty?Bywa kuty i kuty. Poklepanie płaskola żeby miał ślady(wielu amerikanos tak robi i jest OK), a wyciągnięcie głowni z pręta 30-40 też kucie. Dla mnie brud po kuciu to taka moda. Odkąd świat światem klepacze starali się by produkt wyglądał, nawet gdzieś na obrzeżach cywilizacji matalowej, czy w wiejskich kuźniach, nóż miał być gładki i bliszczący.
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!

Offline Mikko

• Opinii: (31)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Oregońsko-Radykalny obóz fosforobrązowców
« Odpowiedź #41 dnia: 02-08-2018, 17:05:33 »
Ten nóż dla mnie jest jak podarte fabrycznie jeansy. Osobiście takich nie noszę.

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #42 dnia: 02-08-2018, 17:26:48 »
@Mikko Tylko tak się składa, że Jason Knight jest Mastersmithem. On przede wszystkim noże kuje. A tytuł MS nie dostał za lajki na fejsbuniu.
Może Ci się to podobać lub nie, bo to oczywiście kwestia estetyki. Ale jeśli stawiasz na tym samym poziomie ten nóż i te ktore wrzucił War, to w zasadzie sam wykluczasz się z dyskusji.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (555)
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #43 dnia: 02-08-2018, 17:34:58 »
Bo Mikko ma w dupie dyskusję, za to lubi WARowi wbijać szpileczki takimi sugestiami:
No widzisz, fajnie wygląda, bo to Jason Knight, a nie jakiś nicpoń z fejsbuka, który śmie bez młotka pokazywać swoje noże poza forum i jeszcze sprzedawać.  ;P

Tak więc możemy sobie oszczędzić tłumaczeń, Mikko ma swoją teorię i fakty mu nie będą przeszkadzać.
P.S. WAR nie ma wpływu na przyznawanie młotków, tak że ten tego, spierdalaj z takimi sugestiami :)
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline liana

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #44 dnia: 02-08-2018, 18:00:08 »
Mikko prowokuje. A Wy szanowni Panowie możecie tylko tłumaczyć tym, którzy wejdą na ten wątek bo się uczą i chcą do tych standardów dociągnąć. A przeciętny użytkownik fejsa nie odróżni co odwęglenie, a co brut po kuciu... Na to nic nie poradzicie. A czy da się opanować takie kwiatki na forum? Byłoby miło, ale...
"Ech, studenci... Można ich kochać albo nienawidzić, ale nie wolno walić łopatą po głowach..."
Terry Pratchett, "Świat finansjery"

Offline CICHY_S

• knifemaker
  • Opinii: (13)
  • *
    • Moje noże
« Odpowiedź #45 dnia: 02-08-2018, 18:16:51 »
@Mikko tak jak i Ty tak i wspomniani maklerzy z fb nigdy nie słyszeli, bo nie czytali o wpływie takiego odwęglenia, a raczej przepalenia na powierzchni, na późniejsze użytkowanie noża. Proponuję poczytać w dziale OC kilku mądrych nim coś się napisze...
No fakt nikt na fb o tym nie pisze, bo skąd mają wiedzieć....
Inna sprawa że może się podobać...

Offline PancernyPP

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #46 dnia: 02-08-2018, 18:20:07 »
Moim zdaniem powstał pewien dysonans. Tu na forum wielu się zna, wielu krytykuje, ale i wielu na krytyce wiele się nauczyło, to akurat przesłanie @Raptorartur który to lepiej przedstawił.
Ale wielu osobom to się nie podoba i idą tam gdzie mają poklask, a fb daje takie możliwości. Tu musisz się postarać, na fb zakładasz stronkę i jesteś maker.
Ale z tego powstaje wiele patologii, wiele grup nauki gdzie uczeń uczy ucznia szerząc mity, złe nawyki, złe praktyki. A tych wielu co "się nie znam to się wypowiem" przyklaskuje.
Ja ostatnio dowiedziałem się że jest stal "samosatynująca"...
Fb to stan umysłu...

100/100.Z tym ,że forum o którym pisałeś,to krzyk przeszłości. I nie zdziw się ,gdy któregoś dnia i tu znajdziesz informacje o stalach samohartujących się, i nożach z klingami samoostrzącymi.

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #47 dnia: 02-08-2018, 18:29:51 »
100/100.Z tym ,że forum o którym pisałeś,to krzyk przeszłości. I nie zdziw się ,gdy któregoś dnia i tu znajdziesz informacje o stalach samohartujących się, i nożach z klingami samoostrzącymi.

O pacz, kolejny Wernyhora  :rotfl:
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline CICHY_S

• knifemaker
  • *
    • Moje noże
« Odpowiedź #48 dnia: 02-08-2018, 18:33:49 »
@PancernyPP może i tak, ale na dzisiaj i jeszcze długo, to tu jest wiedza, a na fb kupa mitów....
Tylko łatwiej zapytać, a 10ciu co "nie wiedzą ale się wypowiedzą" odpiszą, ciężej jest poświęcić chwilę i poczytać. Kto dzisiaj czyta???

Offline Trak

• Opinii: (102)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #49 dnia: 02-08-2018, 18:38:54 »
 :)Właściwie to   "Już ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przemierza knieję"

Offline PancernyPP

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #50 dnia: 02-08-2018, 18:39:25 »
O pacz, kolejny Wernyhora  :rotfl:

Tym razem"o wielki",nie dam się sprowokować.Żegnam ozięble ,robię rząd i spadam stąd.

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #51 dnia: 02-08-2018, 18:42:32 »
Tym razem"o wielki",nie dam się sprowokować.Żegnam ozięble ,robię rząd i spadam stąd.

Zaraz tam wielki, 30kg mniej  :rotfl: No ale skoro "czas pożegnać się z Forum"...  8D

Offline Mikko

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #52 dnia: 02-08-2018, 19:29:13 »
Dotarłem do twórcy i zapytałem skąd te ślady. Twierdzi, że to po walcowaniu na zimno, a tak przy okazji stal to D2, 61 hrc.

Przejrzałem co robi, kilka noży w podobnym stylu, kilka satynowanych po całości, bez "upierdolenia", dorabiał nawet klingę do folderka z fl. To na tyle z faktów ode mnie.

« Ostatnia zmiana: 02-08-2018, 19:45:20 wysłana przez Mikko »

Offline TDK

• Opinii: (88)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pozdrawiam wszystkich :)
« Odpowiedź #53 dnia: 02-08-2018, 19:40:17 »
Dotarłem do twórcy i zapytałem skąd te ślady. Twierdzi, że to po walcowaniu na zimno, a tak przy okazji stal to D2, 61 hrc.

Przejrzałem co robi, kilka noży w podobnym stylu, kilka satynowanych po całości, bez "upierdolenia", dorabiał nawet klingę do folderka z fl. To na tyle z faktów ode mnie.

Czyli raczej bez problemu dostałby młotek na tym forum. I o co tyle żali?

Offline Mikko

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #54 dnia: 02-08-2018, 19:47:50 »
A po wpisaniu brut de walcarka w google grafika, wypluło mi pracę killa.
https://forum.knives.pl/index.php?topic=194515.0

Nie kill, nie wbijam Ci szpilek  ;P, po prostu wypluło Twoje noże jako jedne z pierwszych no i zabrałeś tutaj głos w temacie.

Na tle regularnego brut de walcarka widać podobne szramy i plamki. Na nożach Kamila D ten brut widać, że raz jest bardziej zbity, a innym razem mniej regularny i w zasadzie od makera zależy ile tego zbierze i jak to będzie wyglądać.
https://forum.knives.pl/index.php?topic=169037.0

Mógłbym tu jeszcze wrzucić kilka innych linków i fotek do prac z tym typem wykończenia, ale w zasadzie jak dla mnie te linki wyżej wyczerpują temat z mojej strony.

PS @Fred, tak się składa, że wiem kim jest Jason od lat, zanim jeszcze został znanym jurorem w programie o kuciu noży. ;)
« Ostatnia zmiana: 02-08-2018, 19:49:28 wysłana przez Mikko »

Offline killrathi

• knifemaker
  • Opinii: (250)
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #55 dnia: 02-08-2018, 19:54:59 »
Akrurat w podanych przez Ciebie przykladach to kwestia stanu stali przed hartowaniem. Stopowe ktore do tej pory mialem wszystkie mialy elegancka powierzchnie - wlasnje takie delikatne i regularne kropki ktore po hartowaniu i przetarciu wloknina daja efekt jak w.w linkach. Mi osobiscie sie to podoba ;)
Natomiast to co czesto nazywa sie odwegleniem to sa zdrowe przepalenia... jezeli to sie pojawilo na D2 to sie zastanawiam jak to bylo hartowane... bo w oslonach nie powinno sie to wydarzyc.

nie odpowiadam na priv? pisz na [email protected]

Offline CICHY_S

• knifemaker
  • *
    • Moje noże
« Odpowiedź #56 dnia: 02-08-2018, 21:20:40 »
Brut de walcarka to faktura stali a nie jak w tym przypadku przepalenia.
To D2 powiadasz?? Serio? W palenisku bez osłony i 61hrc? To chyba na wtórną walił jak nic.
@Mikko nie brnij bo się ośmieszasz ;)

Offline Lipin

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: 02-08-2018, 21:26:03 »
Dzień dobry, zostałem poinformowany o tym wątku :)
Cieszę się bardzo, że są tu ludzie znający się do tego stopnia, że są w stanie określić głębokość nieistniejącego odweglenia ze zdjęcia słabej jakości wykonanego na mojej czerwonej poduszecce ponieważ też ktoś o to zachaczył. Ślady na plażach ostrz są to ślady po walcu którym stal była walcowana w hucie, usunięcie ich to 10minut pracy papierem ściernym bądź minuta na magnesówce i naprawdę nie było by najmniejszego problemu z ich usunięciem gdyby nie były zostawione przeze mnie specjalnie ponieważ mi się podobają... Głębokość śladów około 0.05mm... . Na moich ostrzach nie mają najmniejszego prawa pojawić się odweglenia ponieważ są hartowane w hermetycznym piecu próżniowym . Następnym razem przed założeniem wątku o moich pracach proszę mnie poinformować przez FB bądź telefon chyba, że ktoś naprawdę czuję się dumny ze smarowania komuś pleców w miejscu gdzie ta osoba tego nie zauważy. Aaa... Bym zapomniał :) proszę wskazac miejsce gdzie ostrza są ,,ujebane"   ;-)

Serdecznie zapraszam do obejrzenia moich prac na żywo w Siedlcach oczywiście po wcześniejszym umówieniu  ;P
« Ostatnia zmiana: 03-08-2018, 08:48:07 wysłana przez Lipin »
:)

Offline Lipin

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: 02-08-2018, 21:32:27 »
Niegdy wszyscy czy starzy czy młodzi knifemakerzy nie będą używali knives! te forum jest nie ukrywając bardzo starego typu, dość niewygodne w użytkowaniu i zapełnione do tego stopnia, że pól życia by komuś mogło zabrać przeczytanie tu wszystkich wątków. Fb ma to do siebie, że dla kogoś kto codziennie piszę z ludźmi przez tą platformę jest wygodniejszy, wszystkie powiadomienia i wiadomości natychmiastowo są odbierane a dodatkowo na fb można dojść do szerszej grupy odbiorców... nie oszukujmy się, typowy człowiek nie brnący hobbystycznie w stronę noży szukając np dobrego ręcznie wykonanego noża do kuchni nie będzie szukał go na starym forum tylko na fb, allegro, olx badz w sklepie.

Offline Lipin

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: 02-08-2018, 21:40:18 »
War szefunciu, jeżeli następnym razem zdarzy się sytuacja, że w moim nożu coś ci się skrajnie nie podoba napisz do mnie nim stwierdzisz ,,ło jezu, toż to jak odwęglenie wygląda  :special:, założe temat dla mejkera bo pewno jakiś nieudany 3>''. Nożyki jeszcze leża wiec zapraszam na browarka do warsztatu i oglądanie nożyków, może przy okazji w formie zabawy jakiego razem zrobimy lecz ostrzegam mam tylko D2  ;P no i kawałek bułatu jeszcze leży i czeka na specjal.