Autor Wątek: WE Eschaton  (Przeczytany 1903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LancerX

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
WE Eschaton
« dnia: 06-08-2018, 21:26:10 »
Oto przedmiot mojego pytania:
https://www.lamnia.com/pl/p/34200/no%C5%BCe/no%C5%BC-sk%C5%82adany-we-knife-eschaton-limited-edition-carbon-fibre

Wiem, że tym pytanie się narażę.
Wiem, że nóż nie jest wystarczająco wygodny i mocny żeby nim batonować.
Wiem, że można za niego kupić 40 Mor(a) lub 10 Ratów 1.

Nie mam do stracenia 1.8 tyś zł, ale nie mam również innych, palących potrzeb.
To dla mnie bardzo dużo, szczególnie za nóż. Jeszcze pół roku temu dałbym sobie głowę uciąć, że nigdy nie kupiłbym noża za taką cenę.

Ale jednak.

Może znajdzie się ktoś kto ma podobne ale jednak trochę bardziej trzeźwe spojrzenie.
Podstawowe pytanie do takiego kogoś. Warto?

Chęć zakupu, wizję ekscytacji, podjarania itp. próbuję usprawiedliwić myślą, że może to być mała inwestycja. Jest tego 700 sztuk i kolejne 700 w innych barwach. To głos naiwności czy rozsądku?

Offline adiblue

• Opinii: (264)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: WE Eschaton
« Odpowiedź #1 dnia: 06-08-2018, 21:37:49 »
Oto przedmiot mojego pytania:
https://www.lamnia.com/pl/p/34200/no%C5%BCe/no%C5%BC-sk%C5%82adany-we-knife-eschaton-limited-edition-carbon-fibre

Wiem, że tym pytanie się narażę.
Wiem, że nóż nie jest wystarczająco wygodny i mocny żeby nim batonować.
Wiem, że można za niego kupić 40 Mor(a) lub 10 Ratów 1.

Nie mam do stracenia 1.8 tyś zł, ale nie mam również innych, palących potrzeb.
To dla mnie bardzo dużo, szczególnie za nóż. Jeszcze pół roku temu dałbym sobie głowę uciąć, że nigdy nie kupiłbym noża za taką cenę.

Ale jednak.

Może znajdzie się ktoś kto ma podobne ale jednak trochę bardziej trzeźwe spojrzenie.
Podstawowe pytanie do takiego kogoś. Warto?

Chęć zakupu, wizję ekscytacji, podjarania itp. próbuję usprawiedliwić myślą, że może to być mała inwestycja. Jest tego 700 sztuk i kolejne 700 w innych barwach. To głos naiwności czy rozsądku?
500 w innych barwach.
Moim zdaniem warto.
U mnie , gdyby nie aspekt ekonomiczny miałby dożywocie.
A tak pozował do zdjęć, coś tam pokroił, pociął, nacieszył zmysły i trzeba było się rozstać.
Jak to przy hobby bywa, rotacja musi być.
Mając do wyboru kilka noży znalazły się takie jeszcze bardziej mnie ekscytujące.
Ale ale...miałem ZT392 i poszła do ludzi, Eschaton został, tak samo było z CRK Sebenza 21, Spyderco Mamba, Benchmade Anthem czy Spyderco Bowie.
Teraz przygotowuję się do posuchy w dochodach, musiałem zdecydować co napewno zostaje, a co jakoś przeżyję.
Jako edc...nie. Jednak nie.
Raz , że szkoda, dwa, że jednak grubość ostrza nad kt temu nie sprzyja.
Od tego mam BM CR i Bugouta.
Ale jak chodzi o doznania, ergonomię, jakość pracy mechaniki...bajka.
Ponad setka noży przeszła przez moje ręce.
Ze wszystkich jakie miałem, lub chociaż mogłem chwilę się nimi pobawić jak chodzi o jakość pracy mechaniki to pierwsza trójka wygląda tak:
CKF Sukhoi
CKF Bragga
WE Eschaton

To samo w kwestii wykonania, dopieszczenia każdego detalu.
U mnie Eschaton przegrał z Braggą.
Ale wcześniej nim trafił na bazarek , już tam czekały CKF Kwaiback, Ossom i CRK Inkosi w mikarcie.
Gdyby nie wakacyjna posucha, gdyby nie przestój, gdyby pozostałe się sprzedały, WE nigdy by z kolekcji nie zniknął.
Chyba nie trzeba większej rekomendacji.

Pozdrawiam
Adam
bo hobby nie może być protezą życia, ale jego idealnym dopełnieniem!

Offline Schtruntz

• Opinii: (54)
  • Użytkownik knives.pl
  • cymbał brzmiący
« Odpowiedź #2 dnia: 06-08-2018, 23:10:44 »
Aż się ciśnie pytanie: po co to komu?
Jako eksponat w gablotce? Może - jeżeli kogoś ujmie ten dość kontrowersyjny i bez wątpliwości przekombinowany design.
... ale to jest "Made in PRC"
Czyli chyba wartość tego konkretnego modelu nie wzrośnie, bo takich firm pewnie jeszcze kilka w niedalekiej przyszłości powstanie, może z jeszcze lepiej ustawionymi obrabiarkami CNC, co będą wypluwać detale z realną, nanometryczną tolerancją, a wszystko ze stopów, które jeszcze są w fazie testów.

Do używania? Bez jaj...
Desordem e Regresso

Offline TDK

• Opinii: (87)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pozdrawiam wszystkich :)
« Odpowiedź #3 dnia: 06-08-2018, 23:23:18 »
Projekt interesujący i ma coś w sobie. Nosiłby się też dobrze - prawie 10 cm głowni przy wadze zaledwie 85 g. Ale z użytecznością tego noża będzie raczej słabo. W te wszystkie otwory i zakamarki będzie wchodził pasztet i serek topiony.
Sam mam noże tylko do podziwiania, więc zrozumiem, jeśli go kupisz. Jeśli ci się bardzo podoba, to bierz. Czy to dobra lokata kapitału? Śmiem wątpić, ale może dużo nie stracisz przy odsprzedaży.

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Opinii: (100)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Stalker
« Odpowiedź #4 dnia: 07-08-2018, 09:26:56 »
Serka w te wszelkie dziury nawłazi i będzie walić gorzej niż spod napleta. Po co to komu :?, kup Morę.

A poważnie, jakoś We fajna, jak się komuś ten projekt podoba to czemu nie.
"Złomiarz umysłów"

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (531)
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #5 dnia: 07-08-2018, 09:39:07 »
Podoba się, kup. Nie szukaj racjonalnego potwierdzenia w użytkowości :)
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline Templar Knives

• Opinii: (108)
  • Użytkownik knives.pl
    • Sklep z kawą
« Odpowiedź #6 dnia: 07-08-2018, 12:22:03 »
O i tu jest sedno sprawy War ma 100% racji jak w oko wpadł to bierz bo projekt nietuzinkowy. Użytkowość tego jest drugorzędna i tak jak większość z naszych kolekcji trafi do gabloty pewnie.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline Nudel

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 07-08-2018, 12:49:25 »
Miałem to cudo więc się wypowiem  :D
Jak chcesz do kolekcji to kupuj, a jak do edc to zapomnij. Jako lokata kapitału zdecydowanie lepiej limitki ZT albo Victorinox.
Ogólnie jako nożyk jest super wykonany, najlepsze materiały i ciekawe wzornictwo. Taka zabawka do poklikania :shades:

Offline crywar

• Opinii: (49)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 07-08-2018, 14:46:11 »
Oczywiście że warto :-)
100 mor czy 10 ratów nie da takiej satysfakcji jak ten jeden.
Za jakiś czas jak poczujesz coś takiego do innego noża to wymienisz albo kupisz nastepny... droższy ;-)

Offline LancerX

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 07-08-2018, 23:03:55 »
Dziękuję za odpowiedzi. Pewnie go kupię.
O edc nawet nie myślałem. Nie dałoby mi go traktować w "normalny" sposób za tą kasę. Z drugiej strony... telefon kosztujący tyle samo bez oporów nosi i używa się codziennie. I wydaje się że to normalne.

Offline Joszua69

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 22-08-2018, 11:16:24 »
Rozpatrywałbym ten nóż raczej w formie męskiej biżuterii, niż przedmiotu użytkowego Lecz nie widzę żadnych przeciwwskazań by takową biżuterię posiadać. Na pewno nie da się obok tego projektu przejść obojętnie. Jako nóż do kolekcji na pewno tak. Ja to bym radził się nie przejmować tylko iść za głosem wewnętrznego wikinga. Niech tylko kolega opisze jak wrażenia z posiadania później.

Offline mr.sruba

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • "Pragnienie czegoś nie daje ci prawa, by to mieć"
« Odpowiedź #11 dnia: 23-08-2018, 12:16:57 »
Aż się ciśnie pytanie: po co to komu?
Jako eksponat w gablotce? Może - jeżeli kogoś ujmie ten dość kontrowersyjny i bez wątpliwości przekombinowany design.
... ale to jest "Made in PRC"
Czyli chyba wartość tego konkretnego modelu nie wzrośnie, bo takich firm pewnie jeszcze kilka w niedalekiej przyszłości powstanie, może z jeszcze lepiej ustawionymi obrabiarkami CNC, co będą wypluwać detale z realną, nanometryczną tolerancją, a wszystko ze stopów, które jeszcze są w fazie testów.

Do używania? Bez jaj...

CKF to też PRC, a jednak ceny rosną ;)
Miałeś w rękach, że rzucasz się na walory użytkowe? Ma kt, więc tnie, a co ma robić folder, rąbać dęby? No nie :v
Taśmę przetnie, paczkę otworzy, karton też poszatkuje.
Ulubiony nóż?
RS Griffin...

Moje foto-wypociny:
https://forum.knives.pl/index.php/topic,193431.0.html

Offline LancerX

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 27-08-2018, 22:42:17 »
Mój egzemplarz przybył do mnie jakieś 5 dni temu. Pierwsze co mnie troszkę negatywnie zaskoczyło przez parę chwil to jego lekkość. Ale kilka momentów później zaakceptowałem to jako konsekwencję naprawdę świetnych materiałów. Wrażenia co do wyglądu na żywo, są praktycznie identyczne do tych gdy patrzy się na niego na zdjęciach. Nadal najbardziej mi się podoba gdy złożony. Wtedy po prostu miałbym ochotę go zjeść.
Teraz muszę pracować nad silną wolą żeby dopełnić obietnicy i w tym roku już zrezygnować z zakupów innych ostrych rzeczy ;)
« Ostatnia zmiana: 27-08-2018, 23:04:17 wysłana przez LancerX »

Offline adiblue

• Opinii: (264)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 27-08-2018, 23:20:44 »
Gratulacje  :)
Niechaj służy 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

bo hobby nie może być protezą życia, ale jego idealnym dopełnieniem!

Offline Nudel

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 28-08-2018, 11:36:32 »
Mój egzemplarz przybył do mnie jakieś 5 dni temu. Pierwsze co mnie troszkę negatywnie zaskoczyło przez parę chwil to jego lekkość. Ale kilka momentów później zaakceptowałem to jako konsekwencję naprawdę świetnych materiałów. Wrażenia co do wyglądu na żywo, są praktycznie identyczne do tych gdy patrzy się na niego na zdjęciach. Nadal najbardziej mi się podoba gdy złożony. Wtedy po prostu miałbym ochotę go zjeść.
Teraz muszę pracować nad silną wolą żeby dopełnić obietnicy i w tym roku już zrezygnować z zakupów innych ostrych rzeczy ;)

Powinszował
Moim skromnym zdaniem to jego waga jest sporym atutem, ponieważ to full size folder (10cm głowni), a waga? Jak w Mini-Griptillian  ;-)