Autor Wątek: Piły składane Silky  (Przeczytany 348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Opinii: (102)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Wszyscy jesteśmy piratami
Piły składane Silky
« dnia: 13-09-2018, 13:40:17 »
Mam od lat Laplandera, znany i lubiany to się nie będę rozpisywał. Ale niedawno skusiłem się na Silky Gomboy 270 więc podzielę się wrażeniami bo mimo wysokiej ceny jestem bardzo zadowolony z zakupu. Tylko uprzedzam są to wstępne wrażenia.

Silky Gomboy to składana piła typu japońskiego, japońskie piły różnią się od europejskich tym, że pracują od siebie a nie od siebie, w związku z tym mogą być znacznie cieńsze i mniej sztywne. I pracuje się na nich z mniejszym wysiłkiem i dla mnie precyzyjniej. I się nie klinuje raczej.

Gomboy 270 jest większy i masywniejszy od Laplandera. Ma prostszy, większy i mocniejszy zaczep do ostrza. Obie są pokryte nieco gumowatym tworzywem, obie dobrze wykonane choć uczciwie to japoniec nieco lepiej. Gomboy 270 z powodu dużo cieńszego ostrza i pracy do siebie jest dużo ale naprawdę dużo skuteczniejszy w robocie. I pracuje się ze znacznie mniejszym wysiłkiem.

Na razie robiłem ciąłem tylko bardzo suche drewno i tu było super. Cikaw jestem jak świeże. Mam nadzieję, że za jakiś czas wrzucę zdjęcia w porównaniu i napiszę więcej
"Złomiarz umysłów"

Offline katz

• Kierownik
  • Opinii: (126)
  • *
  • Ordo Theutonicus
    • Moje skóry
Odp: Piły składane Silky
« Odpowiedź #1 dnia: 13-09-2018, 13:58:17 »

Silky Gomboy to składana piła typu japońskiego, japońskie piły różnią się od europejskich tym, że pracują od siebie a nie od siebie, w związku z tym mogą być znacznie cieńsze i mniej sztywne.

Teraz po egipsku.
Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 13-09-2018, 14:00:56 »

Japońską ciągniesz a ząbki są ustawione ostrym do Ciebie, europejską pchasz a ząbki od Ciebie.

EDIT: A urwał Laplander ma ząbki ostrzone z obu storn i pracuje w sumie w obie  :heart:.
« Ostatnia zmiana: 14-09-2018, 18:38:10 wysłana przez Ajron »
"Złomiarz umysłów"

Offline mike.mcnice

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 13-09-2018, 21:20:15 »
W związku z tym nie różni się od Bahco laplander, bo też jest to piła typu pull, czyli do siebie.

Offline CanisLupus

• Opinii: (9)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 14-09-2018, 02:56:26 »
W związku z tym nie różni się od Bahco laplander, bo też jest to piła typu pull, czyli do siebie.

Zdecydowanie nie. Laplander ma zęby ostre po obu stronach więc tnie w obu ruchach. I oczywiście laplander, jak wszystkie "ogrodowe" jest stricte do drewna mokrego.

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 14-09-2018, 08:40:22 »
No nie miałem kiedy zajrzeć do samochodu i spojrzeć na piły ale po zastanowieniu się @CanisLupus ma racje, Laplander idzie w obie strony. Nie wiem czy przyzwyczajenie czy ząb taki, że od siebie bardziej bierze.
"Złomiarz umysłów"

Offline domingez

• Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 14-09-2018, 09:18:39 »
Jak pierwszy raz wzialem silkiego na wypad do lasu zima, to w ciagu 20min z kumplem urobilismy wiecej drewna na ognicho tnac na zmiane niz gdy cielismy osobno - ja lidlowka a kumpel pila stihla. Silky po prostu sie nie blokuje w drewnie.. Z ciekawostek to pile mozna zablkowac w dwoch pozycjach, jedna daje mozliwosc ciecia drewna przy samej ziemi, fajny patent. Japonce nie hartuja calego brzeszczota, tylko same zeby, przez co calosc jest bardziej "gibka" ( chociaz ja swoja zlamalem na czubku bo wyszedlem z cietej galezi calkowicie i napieralem samym czubkiem ;). Ogolnie polecam Silkiego, zreszta testow porownujacych Laplandera i Lidlowki jest na YT pelno.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

" The only way to abuse your knife is by leaving it on a shelf "

Szukam chetnych na hamakowanie z Kalisza i okolic..

Offline mike.mcnice

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 14-09-2018, 17:35:43 »
Jakoś tak mi się wydało po spojrzeniu na mojego laplandera, że zęby jakby bardziej są skierowane w stronę rękojeści, ale rzeczywiście ostrzone z obu stron.