Reklama

Lewy - renowacje brzytew

Zaczęty przez Lewy, 04-11-2018, 11:57:56

waldekski


pawelpksa

Czy odświeżałeś także logo na okładkach?
Filarmonika to dobra brzytwa. Nic nie przeszkadzają pozostałości wżerów na ogonie.
Mam taką jedną. Też wymaga odtworzenia logo laserem.

PS
Ale wracając do nitowania. Czy udało Ci się kiedyś odzyskać i ponownie użyć podkładki oryginalne? Ma to sens, czy całkowicie nie? Ja w tej chwili jedną taką roznitowałem z zamiarem ponownego użycia oryginałów. Czy się uda, nie wiem.


przemo1978


Lewy

Ale słodko się zrobiło  :slini:

Tak, logo i napis na okładzinach były poprawione. Normalnie jest to termodruk. Metaliczna folia wtapiana stemplem.

O ile jakość samego blanka jest naprawdę na dobrym poziomie, o tyle cała reszta dość kiepska. Okładki prosto z wtryskarki. Nawet klin nie był wklejony tylko trzymał się na specjalnych wypustkach.
Nity i podkładki to już niska liga. Oczywiście z jednej strony gwóźdź a z drugiej niechlujnie rozklepany nit. Niestety już tak chciałem skończyć tą renowację, że nie porobiłem zdjęć. Zostały mi tylko te gwoździe z demontażu.
W moich oczach Filarmonica dużo straciła. To bardziej mit ze zdjęć niż faktycznie super jakość. Z bólem serca podobnie uważam o Wade & Butcher.

Co do podkładek z odzysku. Mam ich kilkadziesiąt. Z reguły nie nadają się do ponownego użytku. Najczęściej są to cienkie wytłoczki z blachy plus wewnętrzna, wypełniająca podkładka wykonana często z rdzewiejącej stali. Raz czy dwa użyłem takich podkładek w sytuacji, gdy roznitowywałem brzytwę tylko przy pivocie i dobierałem podkładki identyczne jak pozostałe przy klinie. Nie za bardzo jednak lubię takie nitowanie.
Z tego co pamiętam, to SK1 była tak nitowana.


pawelpksa

Nie zrażaj się do Filarmoniki. To jest super brzytwa. O tym było już pisane na tym forum jak to od generacji zależy jakość. Pierwsza generacja nie ma nawet tych wytłoczek na okładkach. A nitowanie na nich wydaje mi się na bardzo dobrym poziomie. A potem weszły takie "jarzeniowe" okładki seledynowe i turkusowe jakby z Bollywood.


MJW

Czas mnie tu nie było a tu takie rzeczy
Lewy normalnie  :slini: :slini: :slini: :slini:


Lewy


przemo1978

Zegarmistrzowska robota.


Lewy

#348

Nie mylisz się. W spadku pozostały mi wszelkie zegarmistrzowskie narzędzia i cierpliwość.
Każdy wzorek czy napis co najmniej trzy razy przechodzi proces wytrawiania w czasie renowacji. Idzie sobie całe życie przeanalizować w skupieniu ;>


pawelpksa

No i to jest jedno niespełnione marzenie - WBC.


Lewy

Zestaw do samodzielnego montażu :)


przemo1978


CICHY_S

Jutro wysyłam swoją 14tkę nie ma wuja we wsi...

_______
https://www.facebook.com/cichyknives/
www.ostrze.com.pl

Lewy

No i gotowe.

Kirinite, akryl, nierdzewka i kupa roboty. Tak w skrócie.

Stan początkowy

I końcowy

Razem z Wade & Butcher odwiedziła mnie brzytwa, którą odnawiałem kilka lat temu. Tym razem tylko ostrzenie. Miło widzieć, że służy i ma się dobrze.


przemo1978

Kopara mi opada za każdym razem.


pawelpksa

Piękna brzytwa (marzenie zbieracza) i dobra robota. Dla siebie wybrałbym inne okładki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lewy


CICHY_S

Ja to już nawet tu nie zaglądam... Tylko nerw człeka bierze....
No ale cóż, nic tak nie cieszy jak zazdrość bliźniego ;)

_______
https://www.facebook.com/cichyknives/
www.ostrze.com.pl

Lewy


depravedsouls

Cytat: Lewy w 27-10-2019, 22:06:40

Zestaw do samodzielnego montażu :)

Ten materiał na oprawę to kirinite?
Dobra widzę że tak  :shades:Jak się obrabia?

Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus