Autor Wątek: Ostry Mikołaj 2018  (Przeczytany 2505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vol7

• Fabryka Rzeczy Fajnych
  • Opinii: (37)
  • Użytkownik knives.pl
    • Fabryka Rzeczy Fajnych
Odp: Ostry Mikołaj 2018
« Odpowiedź #20 dnia: 05-12-2018, 21:26:53 »
Poszło, jak co roku. Dziękuję Wam za to, że Wam się chce to ogarniać!
Wesołych Świąt!!!

Offline kamel828

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
    • TTB Poznań
« Odpowiedź #21 dnia: 05-12-2018, 21:51:29 »
I jeszcze jeden  :) Dzięki za zabawę i powodzenia wszystkim   :kosunia:
Ty też możesz pomóc terrieriom typu bull
Stowarzyszenie TTB Poznań

Zapraszam na mój Instagram Robaczki, badyle i inne zwierzaki

Offline Heimdall

• Moderator
  • Opinii: (66)
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 06-12-2018, 12:59:17 »
Ho, ho, ho! ;)

Jak co roku z zainteresowaniem czytaliśmy Wasze listy i jak co roku wybór nie był łatwy.

Dziękujemy, że ponownie zechcieliście podzielić się się z nami Waszymi pasjami, problemami, no i tym, co Waszym zdaniem powinien przynosić zaprzyjaźniony z Militaria.pl Mikołaj. ;)

Nie publikujemy treści Waszych listów, ale jeśli chcecie, możecie je sami wkleić w tym wątku. :) Pochwalcie się też, swoimi wyborami!

Niżej lista tegorocznych szczęściarzy:

1. smutna_niespodzianka (z przyjemnością wesprzemy inspektora TOZ)
2. meangrin (b.sympatyczna prezentacja o przyjaźni i outdoorowej pasji)
3. Rzechu (praktyczne prezenty dla ratownika medycznego)
4. jackdaniels11 (lornetka dla syna..w budżecie znajdziemy coś lepszego niż wybrana :) )
5. dokanek (jasne, obronimy ukochaną przed smogiem ;) )
6. Drazel (zestaw startowy "na podbój świata" dla syna)

Czekamy na dane do wysyłki, decyzję, który zestaw prezentów wybieracie i inne szczegółowe ustalenia - proszę o kontakt na @konkursowy.

Jeśli nie wykorzystaliście pełnego budżetu 400 zł - możecie to jeszcze przemyśleć i o coś uzupełnić.

Nie publikujemy treści Waszych listów, ale jeśli chcecie, możecie je sami wkleić w tym wątku. :) Pochwalcie się też swoimi wyborami!

Wszystkim pozostałym dziękujemy za udział w mikołajowej zabawie i życzymy powodzenia za rok - Ostry Mikołaj z pewnością nie ominie Knives.pl :)

Wracam online, stopniowo będę odpisywał na zaległe wiadomości, wybaczcie brak kontaktu.

Offline drazel

• Opinii: (135)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • BEARDMINATOR
« Odpowiedź #23 dnia: 06-12-2018, 13:48:17 »
o wow. super dzięki  :)

Offline szenkx

• Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Tekst osobisty
« Odpowiedź #24 dnia: 06-12-2018, 13:51:15 »
Gratulacje. Ja w natłoku przeoczyłem.
Jigi są dla pedałów, prawdziwy mejker wali z ręki.

------------------------------------------------------------------
The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame.

Offline smutna_niespodzianka

• Podlaska Grupa Knives.pl
  • Opinii: (32)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 06-12-2018, 13:55:04 »
Ogromne podziękowania dla Mikołaja, że chciało mu się czytać mój list, poniżej istotne jego fragmenty:

...Od kilku dni myślałem nad Waszym konkursem, mając duży dylemat ponieważ bliska mi osoba jest dobrze zaopatrzona we wszelki sprzęt (w znacznej części nabyty w Waszym sklepie)i nic nie przychodziło mi do głowy.

I zapewne nie byłoby tego maila gdyby nie reportaż w dzisiejszych faktach tvn dotyczący sprawy zmaltretowanego psa Fijo (relacjonowali dzisiejszą rozprawę). I pojawiła się oczywista refleksja: przecież bliska może być nie tylko osoba ale i zwierzę a sprzęt może służyć bliskim w sposób tak bezpośredni jak i pośredni. Postanowiłem napisać do Was.

Jestem miłośnikiem zwierząt (a raczej "nie miłośnikiem" tych, co źle zwierzęta traktują) i działam jako inspektor w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami oddział Białystok (jako jedyny facet/inspektor). Zdarza mi się uczestniczyć w terenowych interwencjach ( choć częściej jednak na etapie postępowań przed organami z powodu swojego prawniczego wykształcenia).
Na interwencje jeździmy zwykle we dwoje ( ja i któraś z dostępnych w danym momencie koleżanek z uprawnieniami inspektorskimi), mamy takie "śliczne" granatowe kamizelki taktyczne z wielkim napisem na plecach: INSPEKTOR TOZ. Moja leży wypełniona różnym przydatnym na interwencjach szpejem w bagażniku samochodu a druga "dyżurna" wisi w siedzibie oddziału.

Chciałbym prosić Mikołaja, by w swej łaskawości nagiął trochę zasady konkursu ( traktując jako bliską mi istotę nie wskazane co do imienia zwierzę) i wyposażył ową drugą kamizelkę w sprzęt przydatny przy interwencjach, a mianowicie:
latarkę ( wybrałem taką mniej kłopotliwą - zasilaną AA - u dziewczyn różnie jest ze zmysłem technicznym),
toola z wymiennymi przecinakami ( czasami pieski na różnych drutach stoją uwiązane czy to w lesie czy w gospodarstwie, a i wnyki zdarza się przecinać)
gaz ( reakcje ludzi na interwencje są różne a dziewczyny u Nas takie drobne - dzięki temu łatwo im pieski porzucone wyciągać z różnego rodzaju przepustów melioracyjnych).
lista:
https://www.militaria.pl/leatherman/multitool_leatherman_rebar_831557_p9056.xml?cat=450
https://www.militaria.pl/olight/latarka_olight_s2a_black_-_550_lumenow_p74582.xml?cat=900
https://www.militaria.pl/tm/gaz_pieprzowy_policyjny_50_ml_-_strumien_p6763.xml?cat=122

Co do mnie, to wytypowałem lornetkę ( przy interwencjach na odludziu warto wcześniej research z daleka zrobić i na te potrzeby mam jakąś ruską w samochodzie), wskazuję więc ów sprzęt by dotrzymać Waszych wytycznych, w przypadku "wygranej" i tak wybieram "bramkę nr 1".
https://www.militaria.pl/bushnell/lornetka_bushnell_h2o_8x42_porro_134218_p3464.xml?cat=1452....

i fragmenty dzisiejszego:
...Dzięki za pozytywne podejście do mojego listu do Mikołaja. Oczywista że wybieram zestaw nr 1 czyli sprzęt do kamizelki TOZ (tool, latarka, gaz)...
Niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki zostanie ona obfocona na tle owej niebieskiej kamizelki a prezesowa oddziału zamieści na https://www.facebook.com/toz.bialystok/ podziękowania dla WAS...

edit:
Gratulacje dla Wszystkich, których prośby Mikołaja wzruszyły...
« Ostatnia zmiana: 06-12-2018, 14:18:15 wysłana przez smutna_niespodzianka »

Offline meangrin

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 06-12-2018, 14:46:11 »
Bardzo dziękuję  8D Nie spodziewałem się. Pisałem chwilę przed północą i raczej dla zasady, wiedząc, że zmarnowałem tyle czasu na dobry list  :D
Wysłałem pdfa, może wstawić link do niego?

edytka:

link do listu
https://www.dropbox.com/s/dulcmqrfjk7kl0o/Drogi_Mikolaju.pdf?dl=0
« Ostatnia zmiana: 06-12-2018, 15:20:25 wysłana przez meangrin »

Offline Drake

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 06-12-2018, 14:50:20 »
Kurcze ja napisałem a przeoczyłem jak podpisać temat maila i napisałem głupie,, konkurs zgłoszenie ", szkoda może bym mógł komuś dać fajny prezent.
Gratulacje dla wygranych i miłych i spokojnych świąt :)

Offline Heimdall

• Moderator
  • Opinii: (66)
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 06-12-2018, 14:57:53 »
Wysłałem pdfa, może wstawić link do niego?

Pewnie, wstawiaj!
Wracam online, stopniowo będę odpisywał na zaległe wiadomości, wybaczcie brak kontaktu.

Offline Mikko

• Opinii: (27)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Oregońsko-Radykalny obóz fosforobrązowców
« Odpowiedź #29 dnia: 06-12-2018, 15:21:29 »
Słuszne pierwsze miejsce. Gratulacje dla zwycięzców i dzięki za organizację.

Offline czeka

• Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: 06-12-2018, 15:26:12 »
Gratuluję wygranym. Choć przyznam szczerze, że nie sądziłem, że ludzie tak poważnie podchodzą do tej zabawy, tym bardziej winszuję wygranych.

Offline kamel828

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
    • TTB Poznań
« Odpowiedź #31 dnia: 06-12-2018, 15:29:39 »
Gratulacje dla wygranych :) Dzięki za kolejną edycję. Mimo nie wygrania pozwolę sobie wrzucić swoj list, może ktoś się uśmiechnie :D

Cześć, nazywam się Carlos i jestem… amstaffem!
Może zdziwi Was, że pies umie pisać - nooo jakby to wytłumaczyć… Nie umie! Ale ma swojego super człowieka co mu te psie myśli ładnie na papier przelewa.
Ja przelewam tylko miskę z wodą. Ale to historia na zupełnie inną opowieść.
Chciałbym dzisiaj opowiedzieć Wam o jednym dniu z mojego amstaffowego życia.
Gotowi?
To zapraszam na opowieść, która zmrozi Wam krew w żyłach bo to był dzień pełen przygód. Tych dobrych i tych złych.
Ale od początku.
Dzień zaczął się fajnie, przeciągnąłem się na wyrku i zamruczałem znacząco, bo mój Pańcio mi calutkeńką kołderkę zabrał. I się jeszcze cieszył! To mu takiego bąka zasadziłem, że mało z wyra nie spadł jak już ten górnolotny aromat dotarł do jego nozdrzy. :D
Jak już wstał to coś marudził o „śmierdzielu”, nie wiem - obrażać się tak samemu z rana, to chyba jakiś człowiekowy zwyczaj. Dziwny, jakby ktoś mnie pytał o zdanie.

Z moim Pańciem to ja lubie dzień rozpoczynać. Pyszne śniadanko, trochę szarpakowej zabawy i nagle! Ubieramy się, lecimy do auta i sruuuu.
Wiecie gdzie mnie zabrał?
Wiecie?!
No do lasu mnie zabrał!
DO LASU!!!
A ja to las uwielbiam! <3
Można niuchać do woli, tyle nowych zapachów że mi nos od podłoża oderwać się nie chce.
I na zwierza groźnego można polować!
Chociaż Pańcio mówi, że wiewiórki to wcale takie groźne nie są.
Ja mu i nawet bym uwierzył, ale one się tak dziwnie z drzewa na mnie patrzą. Na pewno planują zamach. Trzeba być czujnym.
I My sobie tak z Pańciem chodzimy po tym lasie i chodzimy. Aż tu nagle!
BUUUM.
BAAACH.
TRAAACH.
Z krzaków wyłazi wielki pies. Tylko taki dziwny jakiś. Rogi ma. I krótki ogonek. I duży jakiś jest.
Może wyżeł? Słyszałem o tych nicponiach. Albo ten… no… jamnik! One też w lasach biegają.
(Pańcio się tak zaśmiał, że zapluł kawą klawiaturę. Ale ja zlizałem wszystko. Niesmaczne było.)

No i mówię Wam, ten jakiś zwierz dziwny wychodzi na nas i się patrzy.
Trochę mi się to nie spodobało, więc ruszyłem na niego jak prawdziwy bohater.
Jak Tommy Lee Jones w Ściganym!
I jak on się nie zerwie do ucieczki, jak nie zrejteruje migusiem z pola bitwy.
A ja go gonię, gonię aż kurz leci.
Pańcio coś tam krzyczał, ale po chwili już nic nie słyszałem. Tylko wiatr w uszach dudnił.
Biegłem tak chyba bardzo długo, bo gdy sie zatrzymałem to otaczał mnie tylko las.
Nie było Pańcia, nie było zwierza, już nawet słońce uciekało do domu spać.
I mi też gdzieś ta cała odwaga uciekła.
Aż zadygotałem z zimna.
Nie wiedziałem co mam robić.
Gdzie szukać pomocy.
I jak wrócić do mojego ukochanego Pańcia.
Byłem sam jak palec, a las w nocy wydawał się taki straszny…

Załkałem biednie i skuliłem się pod krzakiem.
Noc minęła mi na trzęsieniu się z zimna i zrywaniu ze strachu na każdy szelest liści.
Pańcia nigdzie nie było.

Byłem głodny i smutny. Tak bardzo smutny.
Rano dodałem sobie otuchy głośnym szczekaniem i ruszyłem przed siebie.

Droga była długa. Ale ja się nie poddawałem, choć trochę bałem się że już nigdy nie wrócę do domu.
W końcu, gdy kolejny dzień już prawie się kończył, wybiegłem na tę czarną drogę co to taka twarda się pod łapami wydaje.
Wybiegłem i o mały włos dostałbym się pod koła wielkiej maszyny!
Pan kierowca zahamował z piskiem opon, a ja skuliłem się ze strachu na poboczu.
Wiedziałem, że to może się źle skończyć, że zabierze mnie gdzieś daleko i…. Pańcio! Gdzie jesteś? Czemu mnie zostawiłeś?!

Ja Was tu teraz proszę o chwilę uwagi, bo to co się wydarzyło po moim wypadku jest cudem. NORMALNYM CUDEM!
Jak już otworzyłem oczy to byłem (brrrr aż boję się to wymówić) u weterynarza!
Są na tym świecie jeszcze dobre człowieki i ten pan z maszyny wielkiej jeżdżącej taki własnie był.
Wyczytał na jakimś fejsbuku że się zgubiłem i zadzwonił do mojego Pańcia!
Trochę byłem poturbowany, stąd i ten okropny weterynarz.
I jeszcze mi Pańcio na futro napłakał. Boszeee co za mazgaj…
I tłukł mi do głowy, że nie mogę tak biec na oślep.
I, że potrzebuję mieć taką mocną obrożę, bo ta pękła i dlatego się zgubiłem.

I smycz też musi być turbo mocna - bo się Pańcio woli zabezpieczyć porządnie na następną eskapadę.
I światełko takie co to w ciemności mnie widać będzie - też muszę mieć.
I zestaw <szybko> ratunkowy, jakieś bandasze czy bandaże i plastry. No ja mam nadzieję, że mu o plastry szynki chodziło.
Pańcio pomoże mi napisać list do św. Mikołaja i ten mi może takie fajne rzeczy, co to chronią przed zgubieniem się, przyniesie.

No i mam nadzieję, że ten cały Mikołaj to mi o Pańciu nie zapomni!
Przecież ja to mam ostre kły i rozbrykane fafle i bronić się umiem.
A Pańcio?
Ot takie zębulki małe, co to nawet dobrze kanapki nie może nimi pogryźć.
I rączki bez pazurów.
Ja nie wiem jak tak można funkcjonować… więc temu Pańciowi mojemu to by się coś ostrego przydało do obrony.
Tak, zgadliście.
Wiewiórki czają się wszędzie!
A postraszyć czymś je trzeba.
Co to ja?
Szynka, mmmm ale mi w brzuszku burczy…
Ty też możesz pomóc terrieriom typu bull
Stowarzyszenie TTB Poznań

Zapraszam na mój Instagram Robaczki, badyle i inne zwierzaki

Offline dokanek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 06-12-2018, 15:47:46 »
Ale suuuper niespodzianka. Dziękuję w imieniu swoim i mojej żony.

Wysłane z mojego SM-A710F przy użyciu Tapatalka

Offline jackdaniels11

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #33 dnia: 06-12-2018, 16:04:46 »
Dziękuję w imieniu syna :-)
Łezka w oku...
Nie lękaj się chodzić ciemną doliną bo jam jest częścią Tej Siły, która Zła pragnąc - Dobro wszelkie czyni...

Offline donGÓRALesko

• Opinii: (1)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • A-TEAM
« Odpowiedź #34 dnia: 06-12-2018, 16:29:03 »
Gratulacje dla nagrodzonych
Typ temperamentu: gniewny
Osobowość: paranoiczna
Czynności ekspresyjne: obronne
Funkcjonowanie interpersonalne: prowokacyjne
Styl poznawczy: podejrzliwy
Obraz ja: nienaruszalny

Offline bynio204

• Opinii: (87)
  • Użytkownik knives.pl
  • zdrówka Zbyszek
« Odpowiedź #35 dnia: 06-12-2018, 17:07:42 »
Gratulacje nagrodzonym i graty wielkie dla Militaria.pl za całą akcję :)
Odwyk zakuponozowy ...............

Offline moogoom

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Mobilis in Mobili - Ruchome w Ruchomym. [J. Verne]
« Odpowiedź #36 dnia: 06-12-2018, 22:51:06 »
Faktycznie. Wielcy jesteście. Militaria bo super konkurs był, a zwycięzcy, bo fantazji to wam pozazdrościć. Czemu Wy książek dla dzieciaków nie piszecie...? Tylko muszą się jakimiś Harrymi Potterami karmić...
A TOZ to prawie jak gwiazdor u Jaworowicz...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam:
                       Moogoom

Offline Raku

• Hrabia
  • Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Strike it rich!
    • RakuPL
« Odpowiedź #37 dnia: 07-12-2018, 00:07:03 »
Hmmm, to jednak opowiadania trzeba było pisać a nie szczere uzasadnienie wyborów?  :?

Offline drazel

• Opinii: (135)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • BEARDMINATOR
« Odpowiedź #38 dnia: 07-12-2018, 07:28:46 »
a wcale nie

Zacznę od propozycji paczki dla mojego syna. 10 lat to już kumaty chłop. Widzę jak zazdrośnie spogląda na mojego leathermana wave (skąd innąd podpisanego przez Tima..) pyta się kiedy będzie mieć takiego swojego. Stąd chciałbym dla niego Multitool Leatherman Leap Red (831842), a do tego wypasioną latarkę,żebym nie musiał mu już pożyczać żadnej ze swoich, zatem  drugi wybór to  Latarka Olight S10R III Baton Cool White SET - 600 lumenów
I z tym zestawem cały świat jego. Może zaświecić pod łóżko jak się będzie bał, albo do sąsiadów w bloku obok zobaczyć co mają na obiad. Może rozkręcić auto na baterie, rozczepić niesforne klocki lego czy po prostu mieć w plecaku i modlić się,żeby wychowawczyni nie zabrała. Podbije świat , i chciałoby się rzec- serca kobiet- ale w tym wieku ani on się nie interesuje nimi,  ani one nie doceniłyby fachowego zestawu EDC młodziaka.

Ja z kolei musiałem się bardzo długo bronić przed wyborem kolejnego noża czy latarki. Wzglądałem, przewijałem, liczyłem...odpuściłem. Zupelnie nietypowo, korzystając z niewąskiej oferty turystycznej Militariów chciałbym dozbroić zestaw na rowerowy wyprawy !
Numero uno -  to mata do spania - tu wpadła mi w oko Mata samopompująca BCB Self Inflating Sleeping Mattress (CT649). Wiadomo,żeby plecki się nie odgniotły ani dupka nie zmarzła.
Due: żeby na łeb nie  padało : Płachta biwakowa Helikon Supertarp US Woodland (PO-STP-PO-03) H . zawsze chciałem korzystać z alternatywnych rozwiązań noclegowych, i nie myślę tu o dziurze w ziemi, przystanku czy autobusie nocnym w sobotni wieczór.
Tertio : super ładowna i mega pakowna torba Torba Helikon Carryall Backup Adaptive Green (TB-CAB-PO-12) H . na wycieczce będę miał ogranicozny ładunek, a ta skawa totalnie się przyda jak będę chciał wyskoczyć po zakupy.