Autor Wątek: Ruike p801 idealny na początek.  (Przeczytany 1008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Razo22

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Ruike p801 idealny na początek.
« dnia: 06-01-2019, 21:43:43 »
Witam jako że nie widziałem jeszcze recenzji na forum tego nożyka postanowiłem napisać swój pierwszy post/recenzje właśnie o nim.
BLOKADA: FRAME LOCK
DŁUGOŚĆ GŁOWNI: 86 MM
OSTRZE: GŁADKIE
STAL: 14C28N
OTWIERANIE: FLIPER / KOŁEK
RĘKOJEŚĆ: STAL NIERDZEWNA
DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA: 200 MM
WAGA: 120 G
Bla bla bla i tak dalej mało mówi ale tak jeśli ktoś lubi takie rozpiski tak na poważnie nożyk moim zdaniem jest super i zakochałem się w nim  :slini: i myślę że na osobie mało obeznanej w klimacie zrobi wrażenie jeszcze wieksze (mało obeznana czyli o podstawowej wiedzy i nie tak chora na noże jak my  ;P ).
Wracając do samej kosy do dużej reki jak sanrenmu 710 dla małej czyli idealny. Szlif pełny płaski tnie jak szatan w drewnie tyle się nim nie bawiłem ale do zadań domowo edecowych super.W lesie był ze mną jako uzupełnienie i dawał rade na prawe wystarczył.

Stal sandwik jak sandwik każdy zna jak w morce lub opinelu dobra no i nie chińska w moim odczuciu lepsza do 8cr13mov i na równi z aus8 może minimalnie krócej trzyma ostrość .
Mechanika kołek tylko z nazwy nie polecam 2/10  ;P za krótki palec rani fliper super nie za mały bez karbowania ale nie przeszkadza za bardzo.
Nooo i łożyska nie ma noża za te pieniądze w polskiej dystrybucji nożyk za nie całe 100 zł który tak klika tak wiem tanie łożyska to syf lepsze podkładki ale jak już są to dają frajdę nożyk chodzi super do jego głównej konkurencji czyli sanremnu 910 jedno ale nie ma flipera jak ktoś nie lubi niech bierze 910 ale fliper łożyska jak za te pieniądze super do klikania najlepszy lepszego nie znajdziecie z fliperem i bez wspomagania.
Styl fajne niebieskie akcenty anodyzacja nie malowanie fajnie trzyma i stonewash dodaje uroku no i nie widać rys :rotfl: .

Klips sprawia ze znika w kieszeni jest tip down dziurka na temblak obecna  jak ktoś preferuje to śmiało łatwiej wyszarpuje się z kieszeni za sznureczek  :D

Moim zdanie fajniejsza wersja 910 tki od sanrenmu to samo co tam tylko że z fliperem i w stali a nie g10 .

Jeśli szukasz taniego nożyka na początek rat 1 jednak 70 zł drożej wychodzi nudzą cie sanrenmu i ganzo to jest coś dla ciebie i dobra droga do wejścia na wyższy etap .

Online jakobym

• Opinii: (30)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Ruike p801 idealny na początek.
« Odpowiedź #1 dnia: 06-01-2019, 22:12:38 »
Dobrze, że nożyk ci się podoba, Ruiki są super. Byłoby miło, gdybyś dodał jakieś zdjęcia. I proszę, popracuj nad składnią i interpunkcją.
Przewiduj.

Offline Swirek89

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (31)
  • **
  • Nóż jest dla ludzi z pełną głową:)
« Odpowiedź #2 dnia: 09-01-2019, 20:04:59 »
Teraz mam na testach p671-cb... Jeszcze nic nie powiem ale za jakiś czas na pewno. Używam już dłuższy czas f815 i jedyne jakie mam zastrzeżenia to ruda... Ta stal lubi trochę rudą....

Offline Razo22

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 28-01-2019, 01:46:15 »
Teraz mam na testach p671-cb... Jeszcze nic nie powiem ale za jakiś czas na pewno. Używam już dłuższy czas f815 i jedyne jakie mam zastrzeżenia to ruda... Ta stal lubi trochę rudą....
No potwierdzam aczkolwiek u mnie pojawiła się tylko na kt wyostrzonej na brzytwę 10 przejechań po osełce zniknęła

Offline gregg13

• Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 15-03-2019, 00:22:44 »
... Używam już dłuższy czas f815 i jedyne jakie mam zastrzeżenia to ruda... Ta stal lubi trochę rudą....
No potwierdzam ...

D2 bym jeszcze zrozumiał, że ''lubi trochę rudą''.
Ale ta stal to sandvik 14c28n...  :kopara:
Opisywana jako nierdzewna...

Używam RS G3 i G5, właśnie w tej stali, zero rudej.
Używam też opinela i mory, oba w węglówce, jako noże kuchenne, rudej brak.

Co trza robić, aby 14c28n złapała rudą  :x  ?

Offline Nietypowy

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Opinii: (2)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Im gorzej, tym lepiej.
« Odpowiedź #5 dnia: 02-06-2019, 01:47:43 »
Dobrze, że nożyk ci się podoba, Ruiki są super. Byłoby miło, gdybyś dodał jakieś zdjęcia. I proszę, popracuj nad składnią i interpunkcją.

IMHO: Jeśli treść jest spoko, to mózg sam sobie układa tak, aby dotarło. Przynajmniej ja tak mam.  :rolleyes: Ale dobra, co do nożyka sam używałem i to nie tylko do pokrojenia kiełby na meecie, ale też postanowiłem (po kilku piwach) nim batonować kijki, i po półgodzinnym tyraniu w ten oto sposób oraz po podróży w zaświaty (czyt. po łapkach znajomych z pracy) jebaniec nie złapał bp?? Samo to jest dużym plusem, a żałuję, że wymieniłem się na słuchawki JBL. Taki sentyment został, że sobie go znowu sprezentuję, już wkrótce  ;)

Offline linfanusr

• Świeża krew
  • *
  • Forum ma problem z UTF8 - dlatego są pytajniki
« Odpowiedź #6 dnia: 02-06-2019, 12:57:37 »

Co trza robić, aby 14c28n złapała rudą  :x  ?

Co..."made in China"...coś? jak "chińska D2 vs D2". Sandvik jest stalą? nierdzewną, skoro ją? łapie to z jego składem coś? jest nie tak...
Forum ma problem z UTF8 - dlatego są pytajniki

Offline gregg13

• Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 02-06-2019, 20:24:29 »
Co..."made in China"...coś? jak "chińska D2 vs D2". Sandvik jest stalą? nierdzewną, skoro ją? łapie to z jego składem coś? jest nie tak...

No nie, no kurna siem czepiem  :rzyga:

Pytajnik w środku zdania, no może być.
Ale trzy znaki zapytania w jednym zdaniu  :kopara:    :question:

Wybacz, ale chyba powinieneś trochę ogarnąć interpunkcję,
bo to coś napisał po prostu jest mało zrozumiałe...