Autor Wątek: Blokada Manix 2.  (Przeczytany 773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline +)game(-

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Blokada Manix 2.
« Odpowiedź #20 dnia: 01-03-2019, 12:53:01 »
Posiadam wersję z s30v i g10 czarnym od sześciu miesięcy i nie zanosi się by coś miało się stać, brak śladów rdzy na sprężynie mimo że zdarza się że przepłukuje ją w strumieni lub pod kranem, fajnie klika gdy zapada z charakterystycznym kliknięciem takiej solidności, przypomina kliknięcie Beck locka ;) szczerze polecam bardzo fajne nożydło :)
To czym jesteśmy nigdy się nie zmienia, to kim jesteśmy zmienia się ciągle...

Offline kgrzesiek

• Opinii: (309)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 01-03-2019, 12:58:32 »
Dziękuję za kolejną opinię. W międzyczasie kupiłem manixa z kulką i muszę się przychylić do wcześniejszych postów. To fajna i solidna blokada jest ;-)

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 11-03-2019, 16:45:54 »
Może odświeżę z kolejnym pytaniem dot blokady Manixa 2 (dlatego nie edytuję)

Jak oceniacie twardość sprężyn i czy z używaniem miękną?
kali zaznaczył, że w Mańku G10 chodzi twardo. W plasticzaku z FRN miękko.
Sprawdziłem G10. Jest twardo. Po dłuższej zabawie opuszki bolą. Lightweighta nie zanabyłem.

A jak u Was? Jest zależność pomiędzy wersją z G10 (rozbieralny dlatego twardziej, można naprawić, czy coś podobnego?)...a
FRN, nitowany, lżejszy (czy twardość sprężyny ma przełożenie wagowe? jeśli to śmieszne. czy miękka sprężyna będzie mniej awaryjna? wątpię)
Może wkładane są przypadkowo?

Ktoś ma jakieś spostrzeżenia?
W sumie o Dallarze i innych kulkowcach (jest ich tak mało) również piszcie :-)

Offline Rethel

• Opinii: (2)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 13-03-2019, 15:51:57 »
Hej,

Mam obie wersje Manix 2 z FRCP oraz G10. Nie odczuwam, żadnych zmian przez okres użytkowania. To solidna blokada i dobry nóż.

Offline donGÓRALesko

• Mieszkaniec knives.pl
  • A-TEAM
« Odpowiedź #24 dnia: 13-03-2019, 16:39:27 »
EDCuję mojego Mańka od ponad 2 lat i nie zauważyłem różnicy od pierwszego wyciągnięcia z pudełka
Dzisiaj go rozebrałem wyczyściłem i złożyłem, żeby zobaczyć jak wygląda sprężyna i poza kurzem nic
niepokojącego nie zauważyłem. Plastik też wygląda jak nowy o kulce nie wspominając :D
Typ temperamentu: gniewny
Osobowość: paranoiczna
Czynności ekspresyjne: obronne
Funkcjonowanie interpersonalne: prowokacyjne
Styl poznawczy: podejrzliwy
Obraz ja: nienaruszalny

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 13-03-2019, 16:43:39 »
Dzięki za opinię :-)

Offline maxiormchw

• Opinii: (9)
  • Nowy użytkownik
  • *
Blokada Manix 2.
« Odpowiedź #26 dnia: 13-03-2019, 22:46:15 »
Z tą blokadą to chyba nie do końca tak jest. Mam lightweight'a z kurewsko ciężko chodząca blokadą. Trzyma bardzo pewnie, jednak do klikania przed tv się nie nadaje, udało mi się zrobić sobie odcisk na palcu w pierwszych dniach używania. Nóż jako projekt oraz wygodę użytkowania, zdecydowanie polecam.

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 14-03-2019, 11:36:03 »
Czyli wychodzi na to, że twardość sprężyny jest przypadkowa. Może różne serie sprężynek.

Tak mi się ten nóż spodobał, że do wersji z G10 dokupiłem plasticzaka :-) Jak dojdzie to sobie porównam i napiszę jak jest u mnie.

@donGÓRALesko sprężyna, kulka i polimer ok. A jak wygląda głownia w miejscu styku z kulką?
U mnie widać, że kulka wyrobiła sobie taki "rowek", ale nie sądzę żeby to postępowało za szybko o ile w ogóle.

Pytałem kiedyś Kolegi mającego CRK Umazanego, tam jest kulka ceramiczna i też wyrobiła sobie gniazdo, ale nie wgryza się dalej. Przy stalowej i o większej średnicy nie powinno postępować bez końca.
Wychodzi na to, że to bdb blokada. Tutaj nie ma za bardzo co się wytrzeć jak w LL czy FL. Głownia płynie, a całość stabilna jak w fixie. Nawet bardzo lubiany axis nie jest tak powtarzalny. W niektórych nożach luzy są od nowości. Kołek się wyrabia, sprężynka może pęknąć. Szybkość działania i łatwość obsługi porównywalna.

Ciekawe dlaczego w tak niewielu modelach to rozwiązanie zastosowano?

Offline donGÓRALesko

• Mieszkaniec knives.pl
  • A-TEAM
« Odpowiedź #28 dnia: 14-03-2019, 13:55:16 »
Czyli wychodzi na to, że twardość sprężyny jest przypadkowa. Może różne serie sprężynek.

Tak mi się ten nóż spodobał, że do wersji z G10 dokupiłem plasticzaka :-) Jak dojdzie to sobie porównam i napiszę jak jest u mnie.

@donGÓRALesko sprężyna, kulka i polimer ok. A jak wygląda głownia w miejscu styku z kulką?
U mnie widać, że kulka wyrobiła sobie taki "rowek", ale nie sądzę żeby to postępowało za szybko o ile w ogóle.

Pytałem kiedyś Kolegi mającego CRK Umazanego, tam jest kulka ceramiczna i też wyrobiła sobie gniazdo, ale nie wgryza się dalej. Przy stalowej i o większej średnicy nie powinno postępować bez końca.
Wychodzi na to, że to bdb blokada. Tutaj nie ma za bardzo co się wytrzeć jak w LL czy FL. Głownia płynie, a całość stabilna jak w fixie. Nawet bardzo lubiany axis nie jest tak powtarzalny. W niektórych nożach luzy są od nowości. Kołek się wyrabia, sprężynka może pęknąć. Szybkość działania i łatwość obsługi porównywalna.

Ciekawe dlaczego w tak niewielu modelach to rozwiązanie zastosowano?
Na głowni delikatny ślad ale rowkiem bym tego nie nazwał
Aż jestem zdziwiony, że tak mało widoczne są ślady eksploatacji
po takim czasie, użytkowaniu i klikaniu. Najwięcej widać "czas"
po śrubkach oraz gimpingu. Blokada godna polecenia i mocniejsza od LR i FL
Jestem ciekaw jak po czasie sprężyna będzie wytrzymała i czy nie będzie drugiej
"pękniętej omegi"

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 14-03-2019, 14:07:01 »
Czyli jest fajnie :-)
Jakoś nie widzę możliwości żeby ta sprężyna pękła, chyba z przerdzewienia o czym też tutaj nie czytam nawet po kontakcie z wilgocią.

Offline donGÓRALesko

• Mieszkaniec knives.pl
  • A-TEAM
« Odpowiedź #30 dnia: 14-03-2019, 16:36:25 »
Czyli jest fajnie :-)
Jakoś nie widzę możliwości żeby ta sprężyna pękła, chyba z przerdzewienia o czym też tutaj nie czytam nawet po kontakcie z wilgocią.
Pasmatrim uwidim  :D Jedyne czego się obawiam to plastik jak zniesie ząb czasu i czy serwis wyśle czy będzie trzeba słać do hamburgerów

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 14-03-2019, 16:54:00 »
Pasmatrim uwidim  :D Jedyne czego się obawiam to plastik jak zniesie ząb czasu i czy serwis wyśle czy będzie trzeba słać do hamburgerów
Mam zamiar klikać, strugać patyki i patrzeć co się będzie działo. Pewnie nie za wiele zadzieje się.

Co do plastiku. Co ma się dziać złego? Jaki ząb czasu? Raczej tylko mechaniczne uszkodzenie wchodzi w grę, bo sam plastik przeżyje kilka pokoleń.
Przy nitowanym nożyku raczej na bank nie wyślą okładek. I tu się nie dziwię, bo trzeba ocenić stan reszty, odpowiednio zaklepać. Zresztą co mieli by wysłać? Okładki + nity? Większość ludzi w domowych warunkach nie zrobiło by tego.

Offline +)game(-

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 15-03-2019, 23:00:02 »
Ja mojego g10 mam od listopada i na początku sprężyna była straszna twarda do tego stopnia że zamknięcie wymagało obu rąk, teraz klikam nim jak bm940 i to bez problemu, wydaje się jak by sprężyna zrobiła się nie co miększa no chyba że już tak bardzo do manka przywykłem, w końcu nie rozstaje się z nim od zakupu ;) co do śladu na głowni to pojawił się ślad po kulce ale nie jakoś głęboki więc nie ma paniki, tym bardziej że blokada nadal pewnie zapada i równie pewnie trzyma, zero jakiego kolwiek luzu ;) moim skromnym zdaniem przemyślana i solidna blokada na lata :)
To czym jesteśmy nigdy się nie zmienia, to kim jesteśmy zmienia się ciągle...

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #33 dnia: 16-03-2019, 13:40:19 »
No i do G10 dołączył plasticzak. Sprężynka jest tylko minimalnie miększa. Trzyma tak samo dobrze. Tak, że raczej nie ma zasady, że od wersji zależy twardość. A czy zmięknie bardziej to się zobaczy za jakiś czas :-)