Autor Wątek: Zmiana rozmiaru sprężyny kershaw launch 1  (Przeczytany 321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czy3

• Opinii: (9)
  • Użytkownik knives.pl
Zmiana rozmiaru sprężyny kershaw launch 1
« dnia: 21-02-2019, 17:11:26 »
Panowie, wyszła ciekawa sprawa. Pękła mi sprężyna w kershaw launch 1 więc napisałem do KAI z prośbą o nową. Dokładnie podałem typ noża.
Po jakimś miesiącu przyszedł do mnie list z ameryki. Ucieszony zacząłem wymieniać sprężynę ale coś mi nie grało:

Stara sprężyna po lewej. Jak widać wyprowadzenie nowej sprężyny jest w zupełnie innym kierunku więc przy złożeniu noża zamykał by się automatycznie.
Napisałem do KAI i odpisał mi jakiś gość, chyba z obsługi klienta We actually switched over to a newer version of opening spring a little while ago.
Wysłałem dziś zdjęcia sprężyn i czekam na odpowiedź. Miał ktoś już taki problem?

Dodatkowo wysyłam fotkę gniazda na sprężynę.

Mówią: politycy to najgorsze gówno w mieście, jakby ich pozabijać to się może zmieni wreszcie!

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (95)
  • *
Odp: Zmiana rozmiaru sprężyny kershaw launch 1
« Odpowiedź #1 dnia: 21-02-2019, 18:37:30 »
Nowe sprężyny z wyprowadzeniami w innym miejscu rozwiązują problem odbijania się głowni od stoppina przy otwieraniu. Polecam. Zamontuj, sprawdź.
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline czy3

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 21-02-2019, 22:49:31 »
W które gniazdo dla wyprowadzenia w okładzinie włożyć sprężynę?

Według mnie to nie ma prawa działać. Przy skręcaniu noża wkładałem ostrze w pozycji otwartej i zamykanie powodowało naciąg sprężyny. Teraz jest odwrotnie, naciągamy sprężynę przy otwieraniu. No chyba, że jestem takim dzbanem i nie rozumiem jak sprężyna działa
« Ostatnia zmiana: 21-02-2019, 22:53:07 wysłana przez czy3 »
Mówią: politycy to najgorsze gówno w mieście, jakby ich pozabijać to się może zmieni wreszcie!

Offline Mikko

• Opinii: (32)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Oregońsko-Radykalny obóz fosforobrązowców
« Odpowiedź #3 dnia: 21-02-2019, 23:00:10 »
Wyznam Ci, że mi też chwilę zajęło rozkminienie tego jak założyć nową spreżynkę w Launch 5, ale ogarnąłem i... zapomniałem dokładnie jak to tam zrobiłem. ;P Było chyba tak, że wkładasz spreżynę, gdy klinga jest kt do grzbietu okładziny, jak w pozycji zamkniętej, potem jedziesz kt do przodu, w stronę grzbietu rękojeści, aż do pozycji otwartej, czyli po prostu przez grzbiet rękojeści napinasz i blokujesz sobie stop pinem, nakładasz resztę części, czyli sprężynkę z guzikiem blokującym, drugą okładkę i skręcasz. Nóż otwiera się gdy odblokowujesz blokadę, bo sprężyna chce wrócić do tego położenia, gdy została napięta przez grzbiet [w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegarka], ale stop pin i blokada jej to uniemożliwiają.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2019, 23:03:36 wysłana przez Mikko »

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (95)
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 22-02-2019, 05:59:41 »
Nie pamiętam zczegółów, ale w Launch 2 w pozycki otwartej była wstępnie napięta - jak pisze Mikko napinasz i  blokujesz stop-pinem.
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline czy3

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 15-03-2019, 08:52:33 »
Dzięki koledzy, z waszą pomocą założyłem w końcu sprężynę i wszystko kaczajet. Szkoda, że popsułem wcześniej dwie nowe sprężynki  :special:
Dziwi mnie tylko to, że w okładzinie są dwa miejsca na wyjście sprężyny.
« Ostatnia zmiana: 15-03-2019, 09:01:24 wysłana przez czy3 »