Autor Wątek: napy do grubej skóry  (Przeczytany 203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bohdan0003

• Opinii: (8)
  • Świeża krew
  • *
napy do grubej skóry
« dnia: 02-03-2019, 09:34:12 »
Mam prośbę o poradę, gdzie zdobyć napy metalowe do grubszej skóry, 5-6 mm, w Juchciku mają podobno tylko do 3 mm :(, na allegro podobnie, może ktoś z Kolegów zna adres sklepu, lum moze ma do odstąpienia kilka (kilkanaście) sztuk, kolor to parametr drugorzędny. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, Bohdan
p.s. jeżeli dubluję wątek, to bardzo przepraszam, ale na forum jest tego tyle, że nie sposób sprawdzić, czy ktoś wcześniej już o tym nie pisał

Offline vol7

• Fabryka Rzeczy Fajnych
  • Opinii: (44)
  • Użytkownik knives.pl
    • Fabryka Rzeczy Fajnych
Odp: napy do grubej skóry
« Odpowiedź #1 dnia: 02-03-2019, 11:27:29 »
Ciężko coś takiego znaleźć. Ja samemu cieniowałem skórę w miejscu wbicia napa - raz nawet rozwiertakiem :D

Offline bohdan0003

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 02-03-2019, 15:08:26 »
No tak, jak szyłem pokrowce do moich latarek to ścinałem skórę od środka, ale nap wtedy gorzej pracuje, może jednak coś znajdę odpowiedniego, Gransforsy i niektóre inne siekiery szwedzkie mają pochwy na  napy, a skóra wydaje się być solidna, chociaż nigdy w ręku takiego pokrowca nie miałem, no i dla wojska też szyje się (a przynajmniej szyło się kiedyś) dużo z grubych skór, grubego brezentu, stosowali do zapięć knopiki albo zatrzaski

Offline ghandi20

• Opinii: (20)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pogromca butelek.
« Odpowiedź #3 dnia: 02-03-2019, 20:19:58 »
Zawsze można nabić na cieńszej skórce i naszyć...
I choćbym szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę - bo jestem największym skurwysynem w całej tej dolinie!

Po wybuchu
Mastafari
Moje prace na FB

Offline bohdan0003

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 02-03-2019, 20:45:57 »
Na razie zrobiłem tak, przez dolne oczko napa przełożyłem zwykły nit, sporo dłuższy, końcówka wystaje ponad krawędź napa, podstawy napa i nita skleiłem klejem epoksydowym, jak zwiąże, otworzę czubek  nita poprzez spiłowanie i zrobię próbę zaklepania końcówki, może to zadziała, dam znać, jak poszło, bo wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, zaklepanie będzie nieco utrudnione ponieważ do pewnej wysokości wewnętrzna tuleja napa będzie miała podwójne ścianki