Autor Wątek: Toporki strażackie - zbiera/ma ktoś?  (Przeczytany 312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcinos

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Toporki strażackie - zbiera/ma ktoś?
« dnia: 02-03-2019, 21:19:59 »
Jak wiadomo toporki strażackie, jako narzędzia w pewnym stopniu "specjalne", nie są zbyt przydatne do celów innych jak, wyważanie drzwi, rozwalanie ściany itp.
Ktoś może zbiera, albo jakoś fajnie przerabia te osobliwe narzędzia?
Na typowe hawki są za ciężkie, chociaż są różne modele strażackich siekierek. Oczywiście mam na myśli raczej stare modele, bo te najnowsze, to często wielofunkcyjne, specjalistyczne urządzenia, z hydrauliką w trzonku i innymi bajerami.

Mam dwa takie toporki.
Jeden mały, podobny do tych z PKP. Ten jest w fazie polerki, jeszcze nie oprawiony.
Drugi duży, ponad 2 kilo, ale przepadł gdzieś w odmętach remontowanego warsztatu(szuka się).
Zastanawiam się jak to oprawić. Miałem taki pomysł, żeby tego małego łobuza, zamocować na starej łapce/łyżce/łomie - nie wiem jak prawidłowo to się nazywa - po angielsku crowbar.
Byłby z tego taki siekiero-otwieracz czołgów, do wożenia w bagażniku, na wypadek nieprzewidzianego wypadku lub ataku zombie(bo jak wiadomo "człowiek, człowiekowi wilkiem, a zombie, zombie - zombie ;P)

Pragnąc rozwiać wszelkie wątpliwości, przyznaję, że jestem(jeszcze) właścicielem starego BMW E36, jednak nie używam bejsboli, kijów do golfa, batonów i innych takich - poczciwy jestem chłopowina.
« Ostatnia zmiana: 02-03-2019, 21:37:44 wysłana przez Marcinos »

Offline melonmelon

• Niezlot PGK 2018
  • Opinii: (152)
  • *
    • moje narządy :)
Odp: Toporki strażackie - zbiera/ma ktoś?
« Odpowiedź #1 dnia: 14-03-2019, 11:27:16 »
Mam prototyp Grafa.
Może w końcu @graf zrobi wersje finalną?

pozdro
Nie ma mnie, w Łodzi siedzę.
Zapraszam na blog o obróbce cieplnej http://blog.melontools.com/obrobka_cieplna/

trochu stali na noże?
https://forum.knives.pl/index.php?topic=184641.

kluczyki robię, gitarki, mogę skrzypce

DORADZTWO W ZAGADNIENIACH OBRÓBKI CIEPLNEJ STALI I NIE TYLKO

Offline Marcinos

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Odp: Toporki strażackie - zbiera/ma ktoś?
« Odpowiedź #2 dnia: 14-03-2019, 14:51:32 »
Właśnie się zastanawiam nad tym, czy tego małego toporka nie przerobić na takiego cięższego hawka.
O, tak wygląda:

Jeszcze muszę nad nim popracować.
SPR - Spółdzielnia Rolnicza??? Chyba coś w tym stylu. Może wisiał kiedyś na ścianie w budynku jakiegoś PGR-u, albo Kółka Rolniczego.
Albo Straż Pożarna Radom.
« Ostatnia zmiana: 15-03-2019, 01:22:45 wysłana przez Marcinos »