Reklama

Potrzebna pomoc w identyfikacji klingi wakizashi

Zaczęty przez Wędrowycz, 06-03-2019, 22:29:36

Wędrowycz

Witam. Na pewno na forum są eksperci w broni japonskiej, Będę wdzięczny o jakąkolwiek informację o tej klinge.
Klinga kuta, grubość 6 mm

meaning of payton girl nearest shell gas station

Z poszanowaniem Andrzej

jelopano

A jakiej oceny oczekujesz po takich zdjęciach? Nic na nich nie widać. Stal warstwowa, jednorodna? Hamon jest? Nakago ledwo widać. Raczej bez rdzy??? Mekugi ana wybijane, czy wiercone maszynowo? Nikt na podstawie takich zdjęć nie oceni głowni. Oryginalne wakizashi rzadko wykuwano z bo hi. Mune płaskie? Wygląda na współczesną kopię (do machania), albo skróconą i obrobioną (po złamaniu) część głowni chińskiej podróbki shin gunto typ 95

русский военный корабль, иди на хуй!!!

Wędrowycz

Przepraszam,starałem się i próbowałem zrobić jak najlepsze zdjęcie by wszystko było widać.  Już idę i zrobię porządnie zdjęcia, spróbuję przy świetle dziennym.

Z poszanowaniem Andrzej

Ajron

Zdjęcia nie muszą być ładne artystycznie, ale wyraźne. Dobre światło, żadnych skosów.

"Złomiarz umysłów"

Wędrowycz

Starałem się, i tak nic z tego nie wyszło. Chciałem aby zdjęcie było informatywny, ale nie nadajesz się na fotografa.
Moim zdaniem to najlepiej by było wysłać komuś z ekspertów z forumu tu klingu, niech on obejrzę to na żywo i wyrazisz swoją opinię, co to w ogóle jest.

fallout 3 atom annual salary of a forensic anthropologist

Z poszanowaniem Andrzej

Ajron

To że taśma czy pudełko dla odniesienia to dobre było. Ale ważnych detali nie było widać.

Patrzę i za cholerę nie wiem, dziwer (kilka rodzajów stali zgrzane po kowalsku) poprawie zgrzany. Zbocze dziwaczne, szlify schludne ale też nieco dziwne, trzpień bardzo dziwny. Otwór cholera wie czy przebity czy starzenie krzywym wiertłem. Ja się nie znam ale to nie Japonia. Raczej jakaś radosna improwizacja. I raczej nie na bazie "chińskiego" gunto.

"Złomiarz umysłów"

jelopano

Wyrób ze złamanej głowni innego miecza. Bo hi silnie wchodzi na nakago a dalej jest zeszlifowane. Taki "dziwer" to tylko na chińczyku a nie na nihonto. Komuś szkoda było wyrzucić złamany miecz i przerobił na wakizashi. Oczywiście wyrób współczesny, raczej chiński.

русский военный корабль, иди на хуй!!!

bfxXx

Z tego co wiem, to Japończycy nie robili z dziweru mieczy.


Ajron

Cytat: bfxXx w 07-03-2019, 15:04:20

Z tego co wiem, to Japończycy nie robili z dziweru mieczy.

Robili, ale tyle razy był przekuwany i składany, że nie ma już wyraźnego wzoru. Za to jest milion legendarnych warstw.

Ale ja jestem głupi, on był złamany przy tangu i szlifowany.

"Złomiarz umysłów"

Krug

Normalnie takie drogie rzeczy, to oddaje się do ekspertyzy u historyków sztuki z certyfikatem bronioznawczym, a to nie są tanie rzeczy. Ja wiem co to jest, ale za friko nie powiem i chuj.  :)

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

Dżem

Krug....szukasz sponsora na weekendową flaszkę?

Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

Krug

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

smutna_niespodzianka

Cytat: Dżem w 07-03-2019, 22:34:49

Krug....szukasz sponsora na weekendową flaszkę?

to nie są tanie ekspertyzy, raczej karton flaszek  :rotfl:


Dżem

Cytat: Krug w 07-03-2019, 23:03:16

Flaszkę mam. Szukam kogoś z kim wypiję.

O, to jest konkretne podejście do tematu :D

Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

Wędrowycz

Bez problemu. Mogę wysłać komuś z ekspertow, niech to obejrzyj na żywo.

Z poszanowaniem Andrzej

drazel

chyba chodzi o to jednak , żeby podjechać . albo najlepiej: zostać podwiezionym i odebranym potem