Autor Wątek: ruskie siekiery z czasów carskich i sowieckich  (Przeczytany 393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline makato

• Opinii: (66)
  • Użytkownik knives.pl
ruskie siekiery z czasów carskich i sowieckich
« dnia: 18-03-2019, 14:05:23 »
W weekend razem ze znajomym pobawiliśmy się w testowanie kilku moich siekier.  W zasadzie nie było w planie testowanie tylko uczciwa ciężka praca , rąbania względnie grubych pni i ścinanie bocznych gałęzi na kilkunastoletnich już samosiejkach sosny i topli. a "test siekier " wyszedł spontanicznie przy okazji przy okazji.
Do dyspozycji miałem kilka Gransforsów , jednego Wetterslinga , Romanika,  a po kilku godzinach przyniosłem jeszcze dwie ruskie siekiery z czasów stalinowskich.
Podsumuję efekty tych porównań takim zdaniem - Kur.. !!!! czemu te ruskie siekiery są takie brzydkie!!!
Wiedziałem, że są ze świetnej stali i to było powodem że trochę ich sobie nazwoziłem. Wcześniej miałem okazję kilkukrotnie pracować ruskimi siekierkami ale bez możliwości bezpośredniego porównania do innych siekier, a te z mojej kolekcji, to do tej pory były czysto półkowe eksponaty.
Po tym jak ta stal pracuje chyba pomyślę o przeróbce jednej czy dwóch z nich na coś, co będzie milsze dla oka.

Tu linki, które pokazują co fachowiec może tymi siekierami zrobić.

« Ostatnia zmiana: 18-03-2019, 16:06:14 wysłana przez makato »
nie ma złej pogody,  jest  tylko zły sprzęt