Autor Wątek: Ka-Bar Tanto (1245) - pytań kilka  (Przeczytany 660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jog221

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Ka-Bar Tanto (1245) - pytań kilka
« dnia: 25-03-2019, 15:54:04 »
Nie wiem czy to odpowiedni działa na taki temat, jeśli nie, proszę o przeniesienie do odpowiedniego. Rozważam zakup noża Ka-Bar Tanto (1245), wiecie do czego taki nóź się nadaje? Czy jest bardzo twardy i wytrzymały? Co ze sprężystością? Tanto powinien dobrze ciąć i rąbać.

https://www.goods.pl/product/description/1965/Noz_Black_KA-BAR_Tanto(1245).html#.XJjltihKjIU

Offline Masmudi

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mięsolubny nożolub, piwosz i fajczarz
Odp: Ka-Bar Tanto (1245) - pytań kilka
« Odpowiedź #1 dnia: 25-03-2019, 21:40:56 »
Ząbki przy rękojeści: nie postrugasz wygodnie. Czubek amerykańskie tanto: fear factor plus milion, użytkowość minus sto. Nóż bojowy do straszenia i dźgania ludzi w bebechy. Model mało użytkowy do lasu/obozu/na działkę :>
I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Offline Redux

• Opinii: (187)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 25-03-2019, 23:01:11 »
Stara i ujowa konstrukcja szczurzego ogonu w nawoczesnym stylu.
Są dwie opcje, albo sie wygnie przy jelcu albo pęknie. Pozostaje tylko ciąć, ale taką głownią ?
Jak chcesz juz tanto do napierdalania to kup o wiele tańszy Cold Steel gi tanto albo Recon Tanto.

Offline Kosa77

• Opinii: (5)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Words Means Nothing, Only Actions Matter
« Odpowiedź #3 dnia: 26-03-2019, 12:25:42 »
Użytkowo tanto (jeśli się potrafi wykorzystać) w niczym nie ustępuje "klasycznym" typą klingi....
Ale ten konkretny nóż to słaby pomysł...ząbki przy rękojeści +praca w drewnie i już ząbków niema  :P długa i wąska klinga to bardziej w stronę penetracji niż cięcia/rąbania ;).
Jak chcesz tanto i zwykłą tępą siłę do napindalanua we wszystko jak leci to weź Sobie CS recon Tanto(to taki SRK tylko tanto) lub CS GI Tanto, w przypadku tego drugiego nie ma fizycznie możliwości żeby to zniszczyć  ;>
« Ostatnia zmiana: 26-03-2019, 13:02:27 wysłana przez Kosa77 »
Words Means Nothing, Only Actions Matter

Offline siweq

• Opinii: (13)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 26-03-2019, 19:45:58 »
Ząbki przy rękojeści: nie postrugasz wygodnie. Czubek amerykańskie tanto: fear factor plus milion, użytkowość minus sto. Nóż bojowy do straszenia i dźgania ludzi w bebechy. Model mało użytkowy do lasu/obozu/na działkę :>
Te amerykańskie tanto to faktycznie jest gorsze od wszystkich innych profili głowni ? Nie ma żadnego sensownego zastosowania w codziennym użyciu ? Na czym polega ta "mała użytkowość" ? Nie da się pociąć tym nożem niczego ani wystrugać ?

Offline Redux

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 26-03-2019, 19:59:02 »
Idzie się przyzwyczaic jak do zębów itd. Ja cioram GI tanto i w niczym mi nie przeszkadza.

Offline Masmudi

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mięsolubny nożolub, piwosz i fajczarz
« Odpowiedź #6 dnia: 27-03-2019, 09:47:44 »
Te amerykańskie tanto to faktycznie jest gorsze od wszystkich innych profili głowni ? Nie ma żadnego sensownego zastosowania w codziennym użyciu ? Na czym polega ta "mała użytkowość" ? Nie da się pociąć tym nożem niczego ani wystrugać ?
Nożem który ma "brzuszek" można np. wygodnie strugać i ciąć tym brzuszkiem. Czemu 98% noży (kuchenne, bushcraft, skandi, itd) nie ma profilu tanto? Jeśli chodzi o przecięcie sznurka albo taśmy w pracy raz na 2 tygodnie to może być i tanto ale do regularnej pracy chyba mało kto poleci.
I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Offline jackdaniels11

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 27-03-2019, 20:38:31 »
Plus 10 w każdej  grze.
Naklejka: Wyglądam chujowo ale bojowo.
Nie lękaj się chodzić ciemną doliną bo jam jest częścią Tej Siły, która Zła pragnąc - Dobro wszelkie czyni...

Offline Redux

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 27-03-2019, 20:44:34 »
Moze sie nie podobać ale dla kogoś kto pracuje  długo juz nozem i wie jak go użyć niema problemu. Wszystkim co ostre można sobie ułatwić życie. Zależy od wprawy i umiejętości.

Offline siweq

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 27-03-2019, 20:57:46 »
Właśnie celowo zadałem takie "naiwne" pytanie, żeby zobaczyć czy znów się pojawią takie typowe i klepane bez sensu odpowiedzi jak "+10 do zajefajności", "tanto to nóż bojowy i tylko ładnie wygląda", "only drop point, tanto sucks", bla bla bla... No i się nie myliłem  :D uważam tak samo jak redux: trzeba się przyzwyczaić, opanować chwyty i jak każdym nożem nie szarżować...

Offline borutaws

• Opinii: (26)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Login głupi, wolę jak się o mnie pisze Maciek.
« Odpowiedź #10 dnia: 28-03-2019, 21:29:16 »
Nawet do bojowania to chyba słabe.
Tysiąclecia się ludzie mordowali nożami i sztyletami o klasycznych wąskich kształtach.
Zdaje się że i dawne japonce w roli sztyletów przy kimonach nosili ostrza z bardziej wydłużono końcówką.

Ale żebyby nie tylko narzekać: myślę że swietnie się sprawdzi zamiaszt szpachli do zdzierania płatów starej farby przy odświeżaniu mieszkania
Svord - mój składany Graal.

Offline jog221

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 29-03-2019, 16:12:28 »
Co wam tanto nie odpowiada? pewnie sami macie nóż bułgarski za 8zł  :/ A tak serio to może coś od Cold Steel jednak?

Offline borutaws

• Opinii: (26)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Login głupi, wolę jak się o mnie pisze Maciek.
« Odpowiedź #12 dnia: 29-03-2019, 17:35:15 »
Za 8pln to nie mam. Ale dużo moich noży kosztuje poniżej 40...

Pytasz o opinie to je dostajesz.
Jak chcesz usłyszeć potwierdzenie tezy że tanto dobre to nie usłyszysz.
Zastanów się po co pytasz zanim się zaczniesz obrażać.

A najprościej: kup se tanto, przekonasz się sam. Jak się nie spodoba to wrzucisz na bazarek i zobaczysz.... jakie pieniadze za to ludzie będą chcieli dać. 
Svord - mój składany Graal.

Offline siweq

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 31-03-2019, 22:06:04 »
Osobiście lubię tanto, korzystałem też z rożnych innych typów ostrzy ale jakoś tym tanto mi się miło dzierga. Jak ktoś nie umie posługiwać się tanto to nie ma co przekonywać go do tego - nie każdy musi umieć tańczyc, mieć talent do śpiewania czy być pisarzem bestsellerów.

Nożem który ma "brzuszek" można np. wygodnie strugać i ciąć tym brzuszkiem. Czemu 98% noży (kuchenne, bushcraft, skandi, itd) nie ma profilu tanto? Jeśli chodzi o przecięcie sznurka albo taśmy w pracy raz na 2 tygodnie to może być i tanto ale do regularnej pracy chyba mało kto poleci.

Zawsze nurtuje mnie pytanie: co to jest ta osławiona i często przywoływana "regularna praca" albo "do codziennego użytku", która powoduje dyskwalifikacje ostrza tanto? Skórowanie wołu, rozcinanie skór foczych, struganie palików do wypasy krów ?

Offline arekm001

• Opinii: (15)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 31-03-2019, 23:07:44 »
Krojenie na desce może być problemem. Skórowanie zwierza.
I nic więcej chyba.
Noże są fajne!