Autor Wątek: Benchmade Auto Resistor (4200)  (Przeczytany 2127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gacorr

• samolub
  • Opinii: (40)
  • Nowy użytkownik
  • *
Benchmade Auto Resistor (4200)
« dnia: 29-09-2005, 17:10:17 »
Witam!
BMki kreca mnie coraz bardziej, powaznie mysle o tym modelu wlasnie, stad pare pytan:

Ma ktos, albo moze ktos macal  ;) , nie ukrywam, ze licze na rybaka!!!

Chcialbym taki

a na tym zdjeciu widac grzbiet rekojesci, czyli pierdolnik do otwierania i bezpiecznik.

jak myslicie, wygodne toto, jak dla mnie to taki czysty w formie D/A, co prawda nie ma kolka, ale chyba jest mozliwosc flikniecia z axisa..? No zastanawiam sie jak dziala zestaw sprezyna+axis..

z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi!

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 29-09-2005, 18:31:18 »
nie mialem w rekach, ale nie jest to d/a, otwarcie axisa zwalnia po prostu sprezyne :( poza tym mysle ze flikniecie nie jest chyba mozliwe. sadze ze czesc glowni przy osi noza jest inaczej frezowana w zwyklych axisach (zeby pod nieduzym naporem palca na kolek/dziure, albo wytrzasnieciem glowni os miala mozliwosc wyslizgniecia sie z gniazda), a inaczej w auto-axis (zeby sprezyna sama nie otworzyla noza przy przypadkowym czesciowym wyciagnieciu glowni). Rybak na pewno bedzie wiedzial wiecej i mnie poprawi jesli trzeba :)
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 29-09-2005, 21:28:13 »
Po pierwsze.
Axis + bezpiecznik brzmi dla mnie jak kulka i rękawiczka chroniąca przed ostrymi krawędziami ;-)
Ale ok - klient naś pan, rynek chce, się domontuje ;-)

Po drugie.
Jeśli bezpiecznik zapada na stałe (nie trzeba go trzymać do otwarcia) to flicki z Axisa robi się prześliczne! Aczkolwiek przywyczajeni do flippera będą narzekać (lenie ;-) )

Po trzecie.
To śliczny nóż, a i klinga bardzo użytkowa, choć do polowania na niedźwiedzie raczej się nie nadaje.

Po czwarte.
Więcej powie Ci rybak, potraktuj to więc jako aperitif przed głownym daniem ;-)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline PiterM

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 29-09-2005, 21:39:43 »
Miałem w ręku. Jest to jak najbardziej automat s/a i  żadne flicki itp. w rachubę nie wchodzą. Odciągasz AXIS do tyłu, a wtedy axis zwalnia zaczep klingi i sprężyna otwiera nóż. I tyle.

Jeśli chodzi o bezpiecznik, to ma on w założeniu chronić przed otwarciem w kieszeni, ale to chyba ma większy związek z aspektami prawnymi (zabezpieczenie się przed późniejszymi procesami, że komuś nóż dupsko pociął) niż z praktyką. Generalnie automat z bezpiecznikiem to jak piwo bezalkoholowe. Auto to Auto, albo jesteś świadom tego co nosisz, albo kup sa panie manuala ;) W każdym razie ja w automatach żadnych bezieczników nie zaciągam, bo nie po to automaty wymyślono.

Sam nóż, cóż, fajne ostrze, ale przyłącze się do głosu tej części posiadaczy, któzy twierdzą, że rękojeść jest niestety ciut za gruba. Po prpstu przegięli nieco. Wygląda cool, ale codzienne noszenie w kieszeni... hmmm. Ale to już kosmetyka i gusta. Generalnie dobry nóż. Bardzo niepoprawny politycznie, szczególnie z czarną klingą. No i osobiście podoba mi się o niebo bardziej niż manualna wersja...
Instagram: @piotr_ma

... a w kieszeni Sebenza

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 29-09-2005, 21:42:40 »
Cytat: PiterM
Miałem w ręku. Jest to jak najbardziej automat s/a i  żadne flicki itp. w rachubę nie wchodzą. Odciągasz AXIS do tyłu, a wtedy axis zwalnia zaczep klingi i sprężyna otwiera nóż. I tyle.

A ja jestem głupia cipa i nie czytam tytułów topiców. Przepraszam   B)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline gacorr

• samolub
  • Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 30-09-2005, 01:17:56 »
Dzieki za odpowiedzi, wiedzialem, ze ktos musial macac, a kto jak nie Piter  :) , no i jeszcze pare pytan..

kurde cus mi ten axis nie pasuje do auto, no bo jesli sprezyne odpala odciagniecie axisa, to rozumiem, ze jak nie zdaze go puscic, czy raczej nim strzelic, to jest szansa, ze klinga wyrzucona przez sprezyne moze sie odbic i wrocic z impetem do pozycji zlozonej kasujac wszystko na drodze np. moj paluszek??

A wlasnie, Piter jakiego rodzaju jest sprezyna, na osi, czy taka jak w moim nieodzalowanym LCC? Jesli taka jak w LCC, to w ogole nie moge zalapac jak to dziala z axisem..

No i jeszcze poprosze pare slow o mocy jego otwarcia

Grubosc okladzin mnie nie przeraza, a podoba mnie sie bardzo ten gleboki klips..

Pecado nie przepraszaj, kazdemu moze sie przydarzyc, pociesze cie - wcale nie jestes taka glupia...  ;)

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 30-09-2005, 07:10:21 »
głownia jest podparta sprężyną, więc nie wróci na palce bez siły która pokona opór sprężyny. :)
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 27-10-2005, 19:32:55 »
W zasadzie wszystko powiedziane na ten temat, ja nic niestety nie dorzuce z doswiadczenia, bo nie mam legalnej mozliwosci obejrzenia tego potwora w domu - tylko manualami mialem okazje sie pobawic, mnie leza calkiem niezle (po poczatkowej niecheci nawet je polubilem), rekojesc jest dos cgruba faktycznie i jest dla ludzi ktorzy lubia uzywac wiecej sily przy krojeniu ;)

Od siebie dorzuce jeszcze tylko filmik - bylo juz napisane, ze sie go otwiera, jak Auto Presidio, ale tutaj mozna to sobei zobaczyc:

http://www.benchmade.com/products/product_detail.aspx?model=5000

pod fotka, "click here for more".

Jesli czytasz po niemiecku, to tutaj masz opis testu:

http://www.testingear.com/html/bm_auto_resistor.html
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline gacorr

• samolub
  • Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 31-10-2005, 14:35:15 »
Niestety nie czytam po niemiecku, bo za leniwy bylem zeby sie nauczyc..  :(

Dzieki rybaku za odpowiedz, cos mi jednak nie pasuje w tym auto, jesli nie pomacam, to w ciemno nie zamowie, albo wezme manuala..

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 31-10-2005, 14:57:35 »
To zaluj z tym niemieckim, bo opis ciekawy ;)

A auto axis jest swietny - mialem okazje sie pobawic jednym Auto Presidio z tej specjalnej niemieckiej "skroconej" edycji.

Sam nozyk taki smieszny troche, bo klinga jest prawie pol centymetra krotsza przy takiej samej rekojesci, ale mechanizm nie robi zadnych problemow.

Otwieranie jak przy "flickaniu" axisem, tylko, ze nie trzeba dlonia "strzepywac" no i tak jak juz PiterM napisal, nie ma mowy o zadnym flickaniu, jak o to chodzi, to jest identycznie jak we wszystkich automatach. Klinga jest blokowana w obu polozeniach.

Ogolnie polecam, jak Ci manual Resistor "lezy" dobrze. Nie ma praktycznie zadnych roznic oprocz braku kolka i sposobu otwierania, to ten sam noz.

Sam bym sobie sprawil chetnie auto, ale klinga jest pol centymetra za dluga niestety. W Austrii moga miec w domu caly karton, u nas ani sztuki :(

Aha - wlasnie przejrzalem jeszcze raz caly watek.

Sprezyna to jest coil spring, jak we wszystkich automatach BM, czyli jest owinieta na osi - nic Ci nie ma prawa wrocic, tak jak kaligula pisze. To nie piorowa sprezynka jak w italian stiletto jakiegos alfonsa ;)

Offline gacorr

• samolub
  • Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 02-11-2005, 14:01:59 »
Dzieki za ta sprezyne, niestety nie mialem okazji zobaczyc takiej konstrukcji w akcji, mam porownanie tylko do LCC, a ten otwiera sie na innej zasadzie i jestem wlasnie ciekawy jak ma sie moc, czyli szybkosc otwrcia w tych nozach (klingi chyba podobne, ta sama dlugosc i waga)?

Pamietam, ze miales przyjemnosc z LCC obcowac chyba?  :)

Juz sie prawie zdecydowalem na niego, tylko z powloka, czy bez, ten z powloka zaczal mnie czarowac strasznie...

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 02-11-2005, 16:30:53 »
Cytat: gacorr
Dzieki za ta sprezyne, niestety nie mialem okazji zobaczyc takiej konstrukcji w akcji, mam porownanie tylko do LCC, a ten otwiera sie na innej zasadzie i jestem wlasnie ciekawy jak ma sie moc, czyli szybkosc otwrcia w tych nozach (klingi chyba podobne, ta sama dlugosc i waga)?

To chyba nie do konca od tego zalezy, z tego co pamietam, to tak BM jak i MT w swoich automatach (nie DA) stosuja coil springs, a MT ponoc sa duzo szybsze i sprezyny mocniejsze, tutaj to chyba PiterM by sie znowu musial wypowiedziec, bo mial kontakt i z tymi i z tymi.

Pamietam, ze miales przyjemnosc z LCC obcowac chyba?  :)

Dobrze pamietasz, ale oczywiscie tylko manuala mialem okazje obmacac, DA sa u nas nielegalne ;)

Juz sie prawie zdecydowalem na niego, tylko z powloka, czy bez, ten z powloka zaczal mnie czarowac strasznie...

Powloka Ci sie bedzie zdzierac, nawet ta nowa, mimo, ze jest wg zgodnych relacji lepsza niz teflon - poszukaj na BM forum o Resistorze. W galerii chyba byl topik ze zdjeciami Resistora z nowa powloka po krojeniu chyba dywanow... Dywan paskudztwo do ciecia, ale noz wygladal nieciekawie.

Jesli nie musisz miec koniecznie noza z czarnym pokryciem - np. do zbierania grzybow po ciemku - to lepiej sobie daruj.