Autor Wątek: Wz 92  (Przeczytany 1176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mirek 1969

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Wz 92
« dnia: 16-06-2019, 07:44:50 »
Witam. Na allegro jest Wz 92  ,możecie doradzić czy jest ok. Stan bdb. Aczkolwiek tańsza wersja bez numerów ale do kolekcji by sie przydał. No i drogo nie ma. https://allegro.pl/oferta/noz-szturmowy-wz-92-8208626997   Dzięki

Offline Redux

• Opinii: (190)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Wz 92
« Odpowiedź #1 dnia: 16-06-2019, 07:59:10 »
Za bardzo nie wiem czego oczekujesz...

Offline mirek 1969

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 16-06-2019, 09:09:27 »
Potwierdzenia że jest ok. Podobno są też jakieś składaki ale aż tak się nie znam żeby odróżnić.Jak  jest  ok. to bym sobie go kupił. Niech leży i cieszy oko.

Offline hendaye

• Opinii: (38)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 16-06-2019, 10:30:53 »
wygląda tak, jak mój lata temu, ale to o niczym nie świadczy. ceny za te noże są kompletnie chore, więc nie można wykluczyć, że ktoś taki zrobił. ja bym przeczekał ewidentną bańkę - i mówię to jako szczęśliwy sprzedawca wz. 69 za 1200 PLN

Online smutna_niespodzianka

• Podlaska Grupa Knives
  • Opinii: (50)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 16-06-2019, 11:00:06 »
jak na nie używany to dziwną fakturę ma rękojeść  :?
poproś sprzedającego o zdjęcie odkręconej głowicy, czy ma zasobnik na owe mityczne 3 pociski 

Offline mirek 1969

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 16-06-2019, 11:08:14 »
Pytałem wcześniej.Zasobnik jest.

Offline januszdziedzic53

• Opinii: (23)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 16-06-2019, 13:58:21 »
To teraz odkręć głowicę; potem powinien być specjalny klucz do zdjęcia rękojeści i sprawdz czy tang nie był spawany.Guma wygłąda dobrze/I wersje/.Jeżeli sprzedający mówi prawdę że nie używany to cena atrakcyjna.Pozdro.J. P.S. wczesne  miały pochewkę skórzaną.

Offline mirek 1969

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 16-06-2019, 15:14:09 »
Ok.Dopytam jeszcze o szczegóły .Dzięki za rady.

Offline tomwz98

• Świeża krew
  • *
  • wz98 the best!!
« Odpowiedź #8 dnia: 03-01-2021, 10:21:01 »
Ja mam taką wz92 i cena jest faktycznie chora. Ten nóż nie jest tyle wart.
Carpe diem!!

Online Blunio

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 04-01-2021, 00:29:38 »
...cena jest faktycznie chora.
Zwłaszcza za nóż do mania  :cry:
Bo jego użyteczność praktyczna jest znikoma   :]
"Jeśli nie wiesz, od czego jesteś uzależniony, to spróbuj sobie tego odmówić"

Offline tomwz98

• Świeża krew
  • *
  • wz98 the best!!
« Odpowiedź #10 dnia: 04-01-2021, 08:34:44 »
Użyteczność jako noża bushcraftowego  czy survivalowego jest taka sobie. Jest to nóż komandosów i ma pewną użyteczność survivalową. Metalową nakrętkę na końcu rękojeści spełniająca rolę młotka czy ogólnie mocną konstrukcję nie do zajechania. Wiem bo to był mój pierwszy nóż z prawdziwego zdarzenia kupiony w 1993 r. jak byłem w technikum 🙂
Jednak był to świadomy wybór gdyż nóż był kupiony do nauki rzucania. Spełnił tę rolę znakomicie, na dystansie około 4 - 4,5 m to prawdziwy wymiatacz dlatego słowa złego nie powiem choć konstrukcja wz 92 była już poprawiana w wz98  i ta jest nieco lepsza.
Carpe diem!!

Online Blunio

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 04-01-2021, 08:59:15 »
Hm, do rzucania prawisz waść ? Tu masz rację. Jednak zauważ, ile razy nożem rzucasz i porównaj wynik z tym, ile razy kroisz chleb i smarujesz go masłem  :slini:
A do tych czynności ten nóż to już tak średnio  :kopara:

Offline januszdziedzic53

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 04-01-2021, 09:50:49 »
Ten nóż to kawał historii uzbrojenia pododdziałów rozpoznawczych W.P.

Online Blunio

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 04-01-2021, 11:00:22 »
Ten nóż to kawał historii uzbrojenia pododdziałów rozpoznawczych W.P.
Może potem zwiadowcy zmienili nawyki, ale za mojej służby w pododdziale rozpoznawczym najbardziej cenione były noże saperskie. Z powodów które zapodałem dwa posty wyżej  :D

ps. do skrytego eliminowania wrażych żołnierzy mieliśmy kałachy z tłumikami. Rzucania nożem nikt nie trenował  :rotfl:
« Ostatnia zmiana: 04-01-2021, 11:06:48 wysłana przez Blunio »

Offline januszdziedzic53

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 04-01-2021, 12:16:30 »
Historia tego noża to też historia 62 KS w Bolesławcu.Więcej w książce P. Gwożdzia"Noże Wojska Polskiego"

Offline Krug

• knifemaker
  • Opinii: (92)
  • *
  • Moria Wootz Steel fan ! Od lat karwia!
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #15 dnia: 04-01-2021, 14:39:31 »
Inżyniery i komanczery  z LWP to się nie popisały jak ten nóż projektowały i wdrażały. Za ten jelec rżnący w łapę to na wieczną pąć bym to genialne grono wysłał do ziemi świętej, albo jakiego Santiago de Compostela. Jednakowoż z sentymentu nabyłem ongiś owo dzieło tu na forum i zalega bezużyteczne. Naostrzyć się da ale utrzymać ostrość raczej trudno bez ciągłego miziania po kamykach.
Aby sprawiedliwość oddać mój egzemplarz posiada oryginalny nalot bolesławieckiej rdzy!  Ma więc choć odrobinę owej historycznej legendy jaka tu i ówdzie niesłusznie ten nóż zaczyna jak owa rdza pokrywać. Wersja nierdzewna z  piłą powodującą okropne rany szarpane, które jednakowoż podobno lepiej się goją od tych ciętych. :)   

Wysłane z mojego DUB-LX1 przy użyciu Tapatalka
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!

Offline tomwz98

• Świeża krew
  • *
  • wz98 the best!!
« Odpowiedź #16 dnia: 04-01-2021, 14:57:03 »
Hm, do rzucania prawisz waść ? Tu masz rację. Jednak zauważ, ile razy nożem rzucasz i porównaj wynik z tym, ile razy kroisz chleb i smarujesz go masłem  :slini:
A do tych czynności ten nóż to już tak średnio  :kopara:
No tak, właśnie do rzucania był kupiony i w tym się sprawdził. Wybacz ale kukrasem od condora też bułek nie smaruję. Noże specjalistyczne jakoś tak mają że nie wszystkie do smarowania chleba się nadają. Do tego mam Schrade Old Timer i polecam bo świetny sprzęt za niewielką cenę, na wyprawę. 👍🏻
Carpe diem!!

Offline tomwz98

• Świeża krew
  • *
  • wz98 the best!!
« Odpowiedź #17 dnia: 04-01-2021, 15:01:23 »
Inżyniery i komanczery  z LWP to się nie popisały jak ten nóż projektowały i wdrażały. Za ten jelec rżnący w łapę to na wieczną pąć bym to genialne grono wysłał do ziemi świętej, albo jakiego Santiago de Compostela. Jednakowoż z sentymentu nabyłem ongiś owo dzieło tu na forum i zalega bezużyteczne. Naostrzyć się da ale utrzymać ostrość raczej trudno bez ciągłego miziania po kamykach.
Aby sprawiedliwość oddać mój egzemplarz posiada oryginalny nalot bolesławieckiej rdzy!  Ma więc choć odrobinę owej historycznej legendy jaka tu i ówdzie niesłusznie ten nóż zaczyna jak owa rdza pokrywać. Wersja nierdzewna z  piłą powodującą okropne rany szarpane, które jednakowoż podobno lepiej się goją od tych ciętych. :)   (Obrazek został usunięty z cytatu.)(Obrazek został usunięty z cytatu.)

Wysłane z mojego DUB-LX1 przy użyciu Tapatalka

Musiałem sprzedać taki sam tylko w wersji oksydowanej na czarno. Ładny był, ale przy rzutach piłka w wersji szwajcarskiej dłoń mi rwała. Kiszka dla mnie bezużyteczna była, a ja do szuflady niczego nie chowam, się nadaje dla mnie lub nie.
Carpe diem!!