Reklama

Jakucki Noz od Aleksandra Danilova - uwaga - niska jakosc roboty

Zaczęty przez jchelm, 08-08-2019, 09:09:45

jchelm

Panowie,

Zamowilem jakucki noz ze sklepu UUS Expo z Jakucka od mistrza/kowala Aleksandra Danilova - jednego z bardziej tam znanych. Noz dostalem, niestety jego jakosc byla mocno ponizej oczekiwan, do tego byl drogi ok RUB 16000, czyli ok PLN 950. Dla mnie noz moze byc drogi, ale musi byc jakosc.

Mail pisze, zeby dac znac innym, ktorzy rozwazaja taki zakup, zeby nie zaliczyli podobnej wtopy co ja. Jesli chodzi o noz to:

1. klinek nie byl wycentrowany, widoczne golym okiem odchylenie na prawo, tak ze 1.5 do 2mm na koncu ostrza od srodka osi
2. raczka z kapa miala sporej wielkosci rowek (dlugosci 5-7mm, szerokosci ok 0,5-0,7mm)
3. koncowka raczki krzywo zeszlifowana (ok 1mm miedzy lewa i prawa strona)
4. gorna krawedz klinka jest krzywo zeszlifowana (inny kat przy raczce, inny pod koniec ostrza)
5. ostrze z lewej strony ma jakies dziwne ryski, nie jest spolerowany do konca
6. metalowy "ochronka" miedzy ostrzem a raczka ma maly luz i jest tam mala szparka

Dlatego moim zdaniem, z Jakutami to lepiej kupowac noz ktory sie samemu obejzalo, niz zamawiac do zrobienia - bo wynik moze byc bardzo rozny. Dla porownania moje doswiadczenia z finskimi kowalami sa zupelnie inne, tam jakosc jest stale na wysokim poziomie.

Nie potrafie zalaczyc zdjec, ale jesli ktos jest zainteresowany, wysle na maila. Ponizej link do noza ktory zamowilem:

https://www.instagram.com/p/B0Zx76FIS2z/

pozdrawiam,
Kuba


piotrokonski2

#1

Bardzo współczuję i jednocześnie jestem bardzo zaskoczony. Daniłow to pierwsza liga, mam nawet jeden nóż od niego co prawda oprawiony przez Protopopowa. Wszystko jest idealnie. Mam 10 jakuckich, kilka innych sprzedałem. Wszystkie kupowane tylko na podstawie zdjęć lub na zamówienie. W żadnym nie stwierdziłem żadnych wad. Noże od Timofiejewa, od Khatan Knives czy Gogoleva to naprawdę solidna robota. Ja się jeszcze nie zawiodłem i czekam na kolejnego ;-)
Ja bym reklamował, w końcu kupę kasy zapłaciłeś .


jchelm

Moja hipoteza jest taka, ze czesc roboty robia jego pomocnicy i mu jakosc spadla. Sam moze robi tylko czesc procesu - np klinki, natomiast reszte daje innym do roboty - ale to tylko hipoteza.

Jezeli ktos z taka reputacja wypuszcza z warsztatu taki slaby produkt, to moim zdaniem nie zasluguje na taka reputacje i stawki jakich sobie zyczy. Noz krzywy (golym okiem widac) nie powinien wyjechac z warsztatu, nie mowiac o innych niedorobkach.

Nie uwazam tego tez za sytuacje losowa, a raczej za brak quality check i wypuszczanie chlamu do klienta. Trudno mi sobie wyobrazic taka sytuacje z finskimi mistrzami.

Co do reklamacji dobry pomysl, dziekuje, zastanowie sie nad tym - wysylka w jedna strone to niestety PLN 100.


piotrokonski2

Niech pokryje koszty wysyłki. Pisz i walcz o swoje. Ja też próbowałem się wcześniej z nim dogadać ale jakoś ciężko szło. Zresztą za połowę ceny mogę mieć nóż jakucki równie dobry a nawet lepszy co widać na Twoim przykładzie.


Liuty

piotrokonski2 gdzie zamawiasz jakuty? Kupujesz przez jakąś stronę czy kontaktujesz się bezpośrednio z makerem?

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka


piotrokonski2

Zazwyczaj bezpośrednio od producenta choć kilka mam z podanego przez Kolegę sklepu z Jakucka.


jchelm

Rozmawialem ze sklepem (po tym jak wyslalem zdjecia), powiedzieli zeby odeslac, zeby A.Danilow go zobaczyl i pewnie wymieni mi noz.

1. Sklep sie zachowal elegancko
2. Kowal, mam nadzieje tez tak zrobi

Jesli sie to dobrze skonczy, to trzeba bedzie zmienic tytul tego posta.


Tyler Durden

Fajnie że się podzieliłeś spostrzeżeniami. Jeszcze fajniej gdybyś polskie znaki stosował. Nie bardzo lubię się domyślać co autor miał na myśli, rozumiem że każdemu może się zdarzyć , coś umknie, słownik zmieni, ale bez przesady ;)


smutna_niespodzianka

Cytat: jchelm w 09-08-2019, 09:49:06

Jesli sie to dobrze skonczy, to trzeba bedzie zmienic tytul tego posta.

przeedytować (dodać happy end)


makato

z A. Daniłowem chyba faktycznie coś złego się dzieje. Brałem od niego wiele jakutów ( miałem ten komfort, że kupowałem będąc na miejscu widziałem co biorę i mogłem trochę powybierać), Ale teraz nie wziąłem od niego nic.
Przywiozłem kilka kling od A.Protopopowa, robionych pod moje zamówienie czyli ze śladami po kuciu , a nie tak jak zwyczajowo wykańcza swoje noże Protopopow czyli całość w polerze.
Wracając jeszcze do Daniłowa,  szwendając się po Jakucku w sklepie YYs-Ekspo poprosiłem aby pokazali mi najdroższy nóż - pokazali mi właśnie nóż A.Daniłowa 125.000rub, to trochę ponad 2000usd. Nóż był z bułatu ale jakość wykończenia żenująca . Bułat z wyraźną szczeliną rozwarstwionego bułatu, rękojeść przy ostrzu miała otulinę ze srebra z jakimś grawerem ale to też wołało o pomstę do nieba. Gdy sprzedawcy powiedziałem, że jakość tego noża nijak ma się do cent tylko mi przytaknął.

nie ma złej pogody,  jest  tylko zły sprzęt

depravedsouls

jaki to adres internetowy tego sklepu  bo mi nic nie pokazuje

Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus

crywar

why so serious

smutna_niespodzianka

Cytat: crywar w 19-08-2019, 18:10:21

http://uus-expo.ru

uważaj, mi na kompie służbowym Office Scan wykrywa przy połączeniu z tą stroną jakiś wirus: coinminer_ COINHIVE.SMF2-JS w pliku o nazwie G4GI3RPT.htm


crywar

Cytat: smutna_niespodzianka w 19-08-2019, 22:08:16

uważaj, mi na kompie służbowym Office Scan wykrywa przy połączeniu z tą stroną jakiś wirus: coinminer_ COINHIVE.SMF2-JS w pliku o nazwie G4GI3RPT.htm

Dzięki za ostrzeżenie, dla pewności sprawdzę kompa.
Edycja: uBlock Origin mnie uratował ;) zablokował domenę coin-hive.com

why so serious

cat


lawenda1975

Cytat: smutna_niespodzianka w 19-08-2019, 22:08:16

uważaj, mi na kompie służbowym Office Scan wykrywa przy połączeniu z tą stroną jakiś wirus: coinminer_ COINHIVE.SMF2-JS w pliku o nazwie G4GI3RPT.htm

U mnie coś takiego wyskakuje:
"Junkware (PUP): Application.JS.CoinHive.1.Gen (Skaner A), Script.Application.CoinHive.A (Skaner B)
Skanowanie strony wykryło junkware (PUP).
Adres: http://uus-expo.ru/
Status:    Odmowa dostępu."

Co Ty tak z tym nożem wszędzie chodzisz?
Przecież i tak Cie nie zgwałcą!

depravedsouls

Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus

crywar

why so serious

smutna_niespodzianka

Cytat: lawenda1975 w 20-08-2019, 07:23:03

U mnie coś takiego wyskakuje:
"Junkware (PUP): Application.JS.CoinHive.1.Gen (Skaner A), Script.Application.CoinHive.A (Skaner B)
Skanowanie strony wykryło junkware (PUP).
Adres: http://uus-expo.ru/
Status:    Odmowa dostępu."

u mnie dziś ten sam wirus ale w pliku o innej nazwie
a za chwile mail z HD z poleceniem: odłączenia od sieci korpo, wyczyszczenia historii przeglądania, przeskanowaniem i wysłaniem logów ze skanowania na HD czyli pól godziny w pis..u  :badass:
ale fakt, wybory idą a ruskie przy wyborach podobno lubią manipulować  :rotfl:


kapfryd

Ten akurat z wyborami nie ma nic wspólnego. Z bitcoinami bardziej :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedy nie wiesz jak powinien zachować się prawdziwy mężczyzna, pomyśl jak zachowałby się Makłowicz w podobnej sytuacji.