Autor Wątek: Pierwszy "średni" nóż.  (Przeczytany 1834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Opinii: (124)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Pierwszy "średni" nóż.
« Odpowiedź #20 dnia: 14-08-2019, 12:31:42 »
Nie mam problemu z LLock i FLock. Jeszcze do wczoraj nie byłem absolutnie przekonany do axisa, ale po wzięciu bm bugout do ręki trochę mi się odmieniło :) kiedyś pewnie go kupię.

Problem jest w tym, że na razie byłoby mi szkoda go używać w obawie żeby nie zniszczyć. A przecież noże są po to, żeby je używać. Także na coś lepszego mentalnie mnie jeszcze "nie stać".

W długi weekend pojadę pomacac Real Steel Terra. Obejrzałem w międzyczasie ze dwie recenzje, trochę zdjęć, i chyba to jest coś dla mnie. Jeśli więc nie zaskoczy mnie negatywnie po wzięciu do ręki, to pewnie kupię zieloną.
Większość RS-ów jest ciężka bo metalu w nich dużo i nie chodzi mi o ostrze jedynie ;> . Co do Bugouta to żeby go zniszczyć musiałbyś się mocno postarać :P Jeden taki psuj forumowy musiał przez niego kilka tysięcy voltów puścić a i tak dał radę tylko trochę ostrza utopić :) To wbrew pozorom mocne noże są. Będziesz w sklepie macnij sobie jakiegoś CS-a. To są fajne noże. Pomacaj Griptiliana - juz srał pies mojego, żebyś nie pomyślał że agituję - to troszkę inny nóż niż Bugout. Taki do pracy właśnie. Po kilku latach osobiście jak już wybieram nóż to w/g następującej drabinki - waga-blokada-stal ostrza-inne pierdoły takie jak kształt, kolor etc. Za 400 złotych jest Gripek z s30v, za 550 można wyrwać używkę z CPM 20CV i g10 na rękojeści. Za 400 wisi na bazarku American Lawman z XHP - jeszcze nie taktyczny a juz bardzo fajny i  praktycznie niezniszczalny nóż
« Ostatnia zmiana: 14-08-2019, 12:34:11 wysłana przez puchbeary »
Wojna to sport, a sport to zdrowie: Skoki do gardła i rzuty ołowiem
--------------------------------------------------
A psy i tak fajniejsze Marcinu...

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 14-08-2019, 13:00:54 »
Większość RS-ów jest ciężka bo metalu w nich dużo i nie chodzi mi o ostrze jedynie ;> . Co do Bugouta to żeby go zniszczyć musiałbyś się mocno postarać :P Jeden taki psuj forumowy musiał przez niego kilka tysięcy voltów puścić a i tak dał radę tylko trochę ostrza utopić :) To wbrew pozorom mocne noże są. Będziesz w sklepie macnij sobie jakiegoś CS-a. To są fajne noże. Pomacaj Griptiliana - juz srał pies mojego, żebyś nie pomyślał że agituję - to troszkę inny nóż niż Bugout. Taki do pracy właśnie. Po kilku latach osobiście jak już wybieram nóż to w/g następującej drabinki - waga-blokada-stal ostrza-inne pierdoły takie jak kształt, kolor etc. Za 400 złotych jest Gripek z s30v, za 550 można wyrwać używkę z CPM 20CV i g10 na rękojeści. Za 400 wisi na bazarku American Lawman z XHP - jeszcze nie taktyczny a juz bardzo fajny i  praktycznie niezniszczalny nóż

Po co tak agitujesz za tym Gripem i za niemal dwukrotnym przekroczeniem budżetu? ;)  Ja rozumiem,? że najlepiej wydaje się pieniądze forumowych kolegow, ale bez przesady.
Prawdę powiedziawszy robilem do niego kilka podejść, i jakość kompletnie nie ma chemii. A i w łapie zupełnie mi nie leży.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 14-08-2019, 13:19:57 »
Bo uważam go za niezły nóż a poza tym nie taktyczny co było jednym z założeń. Mojego na bazarku już nie ma - mogę sobie agitować ile chcę :P .  Co do budżetu to zwyczajnie nie zauważyłem że jest wyznaczony.
Miałem kilka chińczyków - mają pewne cechy wspólne - są ciężkie (poza chwalebnym wyjątkiem w postaci Tangrama SataFe), mają linera albo frame które uważam za najsłabszy i  najbardziej podatny na uszkodzenie rodzaj blokady, mają często co innego napisane na ostrzu a co innego faktycznie jest stalą ostrza. Owszem, są wyjątki ale - jak sam zauważyłeś - budżet ogranicza. Poza tym większość chińczyków jest bez serwisu lokalnego a z zagranicznym może być różnie. Jak Ci się zjebie BMka ślesz do serwisu, jak się zjebie Spyderko - tez wiadomo gdzie wysłac i jest szansa na serwis, jak Ci się zjebie Land to masz zjebanego Landa.
Prawdę powiedziawszy robilem do niego kilka podejść, i jakość kompletnie nie ma chemii. A i w łapie zupełnie mi nie leży.
Ja też. Aż wreszcie siadł i siedzi. Dlatego napisałem do kolegi - "pomacaj Griptiliana" a nie "kup"
« Ostatnia zmiana: 14-08-2019, 13:23:35 wysłana przez puchbeary »

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 14-08-2019, 13:32:12 »
Bo uważam go za niezły nóż a poza tym nie taktyczny co było jednym z założeń. Mojego na bazarku już nie ma - mogę sobie agitować ile chcę :P .  Co do budżetu to zwyczajnie nie zauważyłem że jest wyznaczony.
Miałem kilka chińczyków - mają pewne cechy wspólne - są ciężkie (poza chwalebnym wyjątkiem w postaci Tangrama SataFe), mają linera albo frame które uważam za najsłabszy i  najbardziej podatny na uszkodzenie rodzaj blokady, mają często co innego napisane na ostrzu a co innego faktycznie jest stalą ostrza. Owszem, są wyjątki ale - jak sam zauważyłeś - budżet ogranicza. Poza tym większość chińczyków jest bez serwisu lokalnego a z zagranicznym może być różnie. Jak Ci się zjebie BMka ślesz do serwisu, jak się zjebie Spyderko - tez wiadomo gdzie wysłac i jest szansa na serwis, jak Ci się zjebie Land to masz zjebanego Landa. Ja też. Aż wreszcie siadł i siedzi. Dlatego napisałem do kolegi - "pomacaj Griptiliana" a nie "kup"

No ale tu nikt raczej nie poleca Landa, skoro kolega miał SRM 710. Natomiast do serwisu tudzież wiarygodności RS raczej cieżko się przyczepić, tym bardziej, że są oficjalni dystrybutorzy w Polsce.
Fetyszu ultralekkich noży też nie rozumiem.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 14-08-2019, 13:38:55 »
Cały urok bycia człowiekiem - każdy co innego lubi :)

Offline LabuddaM

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 14-08-2019, 13:58:38 »
Tylko RS Terra to dość duży folder, co dla niektorych moze być problemem przy EDC. Choć ja akurat takie gabaryty lubię.
Przy 2 metrach wzrostu i 100kg wagi pojęcie optymalnej wielkości noża wygląda trochę inaczej :)
Kluczowe będzie odczucie w ręku. Zobaczę czym jeszcze dadzą mi się w Gdyni pobawić.

Co do BM - kiedyś pewnie tak. Pytanie czy gdzieś można je obejrzeć w większej ilości? Pewnie zrobię jak z zegarkami - zaczynałem od 2 tanich, skończyłem na kilku z przedziału 500-1000 zł. O droższe się martwiłem, że walne w futrynę i będzie po zegarku. Albo że mnie na serwis nie będzie stać.

Z kolejnym nożem pewnie będzie to samo - zobaczę co mi nie pasuje w tym za 200, docelowo będę mądrzejszy jak będę coś za 500 w przyszłym roku kupować :)

Offline kgrzesiek

• Opinii: (351)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 14-08-2019, 14:05:43 »
Nie da się nabrać wiedzy o nożu za 500 oglądając ten za 200 ;-)
Czasem tańszy może okazać się lepszy. Te same blokady innych producentów mogą dać inne odczucia. Oglądanie w necie też bywa mylące. Czytanie recenzji tylko trochę daje do myślenia, bo np. chwalony przez większość nóż może zupełnie nie podejść.
Najlepiej jechać na spotkanie regionalne i poprosić Kolegów o pokazanie co tam mają w kieszeniach i plecakach.
Albo wycieczka do dużego sklepu z bogatą ofertą.

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 14-08-2019, 14:09:58 »

Zobaczę czym jeszcze dadzą mi się w Gdyni pobawić.

Tu się pobawisz większością tego co dostępne jest na rynku
https://forum.knives.pl/index.php/board,391.0.html

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Opinii: (411)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
    • KnifeHospital na facebooku
« Odpowiedź #28 dnia: 14-08-2019, 19:49:39 »
@puchbeary zdziwił byś się, ale chińskie marki jak RS czy civivi maja serwis w Polsce.
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 14-08-2019, 20:25:57 »
@puchbeary zdziwił byś się, ale chińskie marki jak RS czy civivi maja serwis w Polsce.
A Sanrenmu, Land, Enlan, Bee itp też ?
Poza tym - o serwisie Kershawa - cały wątek, o Serwisie BM - elaborat. Coś wiemy o serwisie Civivi i RS-a? Jakieś doświadczenia - pozytywne? Negatywne?
Ja nie widziałem ale może nie śledzę dość uważnie.

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
« Odpowiedź #30 dnia: 14-08-2019, 20:32:07 »
A Sanrenmu, Land, Enlan, Bee itp też ?
Poza tym - o serwisie Kershawa - cały wątek, o Serwisie BM - elaborat. Coś wiemy o serwisie Civivi i RS-a? Jakieś doświadczenia - pozytywne? Negatywne?
Ja nie widziałem ale może nie śledzę dość uważnie.

RS pozytywne. Mój i kolegi poza forumowego przypadek.
Civivi? Dystrybutor który nie miga się od pomocy.
Sprzedam:

Mój FB

KnifeHospital-moje prace

Offline eddieiron

• knifemaker
  • Opinii: (85)
  • *
  • WKMN
    • http://www.pwljm.pl/bhp-kedzierzyn-kozle/
« Odpowiedź #31 dnia: 14-08-2019, 22:35:54 »
Manly peak ?
https://forum.knives.pl/index.php?topic=158401.new#new

https://www.facebook.com/robert.tucholski.5
https://www.facebook.com/RTknives/
#rtknifemaker -instegram
Nie robię noży idealnych :)

Oaza spokoju robiący narzędzia tnące .

Offline Raku

• Metallica
  • Opinii: (9)
  • Użytkownik knives.pl
  • Metal up your ass!!!
« Odpowiedź #32 dnia: 15-08-2019, 00:10:45 »
A Tangram Santa Fe? Polecał ktoś? :grin: No chyba, że jakiegoś warunku nie spełnia :/

Offline LabuddaM

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: 15-08-2019, 14:51:37 »
Jednego warunki nie spełnia - nie podoba się wizualnie :)

Dojrzewam do real steel - pomacam Terra i 3001 gdyby Terra była za duża. Rzucę okiem na cokd steel, może jakieś spyderco na przyszłość.

Offline LabuddaM

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 17-08-2019, 17:05:00 »
Czar Terry prysł na żywo - jednak za duży, choć wykonanie super. 3001 za mały. Blokada w cold steel nie dla mnie.

Co myślicie o crkt M16 / m21? Nie jestem przekonany do blokady, ale pierwsze wrażenia z M16 bardzo ok.

O dziwo najlepiej do ręki przypasował mi boker plus caracal folder mini. Nie miałem styczności z marką. Warto?
« Ostatnia zmiana: 17-08-2019, 17:07:02 wysłana przez LabuddaM »

Offline Makaronowy

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (14)
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: 17-08-2019, 17:08:04 »
Jak ciekawią Cię bokery podskocz do togo. Tam jest duży wybór tej marki.

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
« Odpowiedź #36 dnia: 17-08-2019, 17:31:40 »
Czar Terry prysł na żywo - jednak za duży, choć wykonanie super. 3001 za mały. Blokada w cold steel nie dla mnie.

Co myślicie o crkt M16 / m21? Nie jestem przekonany do blokady, ale pierwsze wrażenia z M16 bardzo ok.

O dziwo najlepiej do ręki przypasował mi boker plus caracal folder mini. Nie miałem styczności z marką. Warto?

Caracal jest bardzo fajnym nożem. I mały i duży.
Sprzedam:

Mój FB

KnifeHospital-moje prace

Offline LabuddaM

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 17-08-2019, 20:18:07 »
Jak ciekawią Cię bokery podskocz do togo. Tam jest duży wybór tej marki.
Jest sporo, ale różnica w cenie na poziomie +70 zł w stosunku do militariów. Mamy jakiś forumowy ekstra rabat?:)

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #38 dnia: 17-08-2019, 21:14:15 »
Caracal jest bardzo fajnym nożem. I mały i duży.
Już żem cię miał wołać aTy już tu.  Chyba masz jakieś powiadomienie na też nóż ustawione :rotfl:

Offline Makaronowy

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (14)
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: 17-08-2019, 22:04:37 »
Jest jak najbardziej.
https://forum.knives.pl/index.php/topic,121555.0.html

Zawsze możesz pojechać, pomacać i zobaczyć co Ci leży.
Ja bym na twoim miejscu popatrzył jeszcze inne RSy. G3 puukko fajne, małe i zgrabne zwłaszcza w G10. Akurat w twoim budżecie.