Autor Wątek: Nóz szefa do 200zł podobny do Kai Wasabi (trafiła mi się podróba...)  (Przeczytany 200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aethersis

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Cześć,
Szukam nowego noża po tym jak przez parę lat męczyłem się z podróbą Kai Wasabi Black kupioną na Allegro. Jeden z forumowiczów już na poczatku mojej "przygody" z tym nożem zasugerował że może to być podróbka. Nóż w ogóle nie trzyma ostrości i nawet jak jakimś cudem uda mi się go trochę naostrzyć, to zaraz się tępi na byle czym. Tymczasem rodzicom kupiłem na rocznicę zestaw 5 noży Gerlach za 200zł (czyli tyle co ta jedna cholerna podróba kosztowała!) ze stali X50CrMoV15 i nie dość że można je myć normalnie w zmywarce, to jeszcze nie rdzewieją tak jak ten cholerny Kai, trzymają znacznie dłużej ostrość, a jak je naostrzyłem to mógłbym się nimi chyba golić. Szukam obecnie noża o podobnych gabarytach, prostej estetyce oraz ergonomii co ten Kai - to były jedyne rzeczy które wyszły tej podróbie. Bardzo bym prosił o jakieś rady, nie znam się zbytnio na nożach i po ostatniej wpadce chciałbym uniknąć kolejnej.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2019, 12:59:24 wysłana przez aethersis »