Reklama

Hidden tang, a dokładniej trzpień.

Zaczęty przez SWDL, 10-09-2019, 17:58:30

SWDL

Witam, potrzebuję opinii jaką długość powinien mieć trzpień. Typ seax, długość (bez trzpienia, jelca i rękojeści) 50cm, grubość 8mm szerokość 5cm. Oprawa poroże lub twarde drewno egzotyczne bez stabilizacji. Stal 50hf przeznaczenie bojowo-bushcraftowy do ciężkich zadań.


Sulejknives

Myślę, że 8cm to minimum. Im więcej wejdzie, tym lepiej.

"Na otworach i innych krawędziach bywają włoski". Mikko

https://www.facebook.com/Sulejknives/
Instagram: #sulejknives

Opal

Z tym przeznaczeniem bojowym to na poważnie? ;)


SWDL

Cytat: Opal w 10-09-2019, 19:04:00

Z tym przeznaczeniem bojowym to na poważnie? ;)

No wiesz, żeby móc stoczyć walkę na broń białą. Często obozując nam się nudzi więc się pojedynkujemy. Nic poważniejszego się nie stało bo mamy hełmy, maski, kamizelki z balistyką rękawice oraz buty z stóptutami. Najczęściej przedramiona i uda.  :frown: Ale tak. Na poważnie.

Fred

8 mm grubości wydaje mi sie wartoscią mocno przesadzona dla seaxa. Raczej nie bedzie dobre ani dla masy ani wyważenia, szególnie, jesli zamierzasz tym machac dłużej niz dwie minuty ;) Chyba, ze planujesz mocne taperowanie klingi.

Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

SWDL

Cytat: Fred w 10-09-2019, 19:55:24

8 mm grubości wydaje mi sie wartoscią mocno przesadzona dla seaxa. Raczej nie bedzie dobre ani dla masy ani wyważenia, szególnie, jesli zamierzasz tym machac dłużej niz dwie minuty ;) Chyba, ze planujesz mocne taperowanie klingi.

8mm będzie przy samym jelcu dalej będzie cieńszy ale daje sobie takie pole ze względu że mi szczególnie zdarza się krzywo lub za mocno uderzyć i kilka noży ma już niefabryczną rękojeść. Chyba że kolumbia bo ona się złamała mniej więcej w pół. Noi jeszcze strudzina.

depravedsouls

Zrobiłbym przez całą długość rękojeści i na końcu zakuty , o hiddenie tu masz

https://m.youtube.com/watch?v=7gJj3sN0TBM
Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus