Autor Wątek: Prośba o pomoc w identyfikacji producenta  (Przeczytany 534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vacu

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Prośba o pomoc w identyfikacji producenta
« dnia: 17-09-2019, 22:25:14 »
Na początek - witam wszystkich (to mój pierwszy post) :)

Z napisaniem tego posta nosiłem się od dawna jednak jak to bywa - nie chciało się rejestrować, do czytania nie jest to potrzebne ;)

O co chodzi - kilka lat temu będąc w Kioto kupiłem w sklepie metalowym nóż, bardziej jako pamiątkę - był to maleńki sklep wielkości kiosku ruchu z tysiącami noży ułożonymi w stosy od podłogi po sufit dosłownie wszędzie, do tego sklep prowadził stareńki dziadziuś mówiący tylko po japońsku - pomyślałem, że muszę mieć pamiątkę z takiego miejsca i nie mając wiedzy kupiłem jeden, który mi się podobał.
Okazało się, że nóż jest genialny dla moich potrzeb. Od jakichś 5 lat go używam równolegle z innym nożem (Fiskarsa) i mimo, że ani razu go nie ostrzyłem (nie umiem - o tym niżej*) to wciąż jest sto razy ostrzejszy niż Fiskars ostrzony przeze mnie na kamieniu regularnie (pewnie to moja nieumiejętność). 
Chciałbym kupić drugi taki nóż ale... nie umiem zidentyfikować producenta... Szukałem sporo w Google ale jedyne co mi się udało to to, że wg. Google nóż nie jest japoński a chiński :) no i Google tłumaczy napisy jako "kucie i ostrzenie" lub coś zbliżonego.
Załączam fotki - byłoby cudownie gdyby ktoś byłby w stanie toto rozpoznać choć liczę się z tym, że to jakiś chiński produkt niewiadomego pochodzenia. Jeśli to pomoże - ostrze ma szlif jednostronny.
Fotki:
Napisy na pudełku: https://photos.app.goo.gl/G4XFTYN2vj9PVxiPA
Oznaczenie noża (chyba): https://photos.app.goo.gl/ZtLknvAKGP6thbNW8
Kolejne oznaczenia na pudełku: https://photos.app.goo.gl/fvZxsWjXSwsf71Fv5
Sam nóż: https://photos.app.goo.gl/zcDVJmw8kuUyn6aa8
Napis wykuty na nożu: https://photos.app.goo.gl/EF4reb8aBhTCZ7hK9

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

Pozdrawiam!
Sławek

* - ostrzę noże na kamieniach już ze 6 lat a mimo to technika mi się nie poprawia :( choć są ostre to wyglądają okropnie dlatego też szkoda mi tego zajechać póki ostry :/

Offline Hajer

• Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • Fanatyzm jest przekleństwem narodów...
Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji producenta
« Odpowiedź #1 dnia: 17-09-2019, 23:07:10 »
Może kolega @baw  rozpozna co to za nóż. A z pudełka to nie wiem kto potrafi na tyle dobrze czytać Kana. Może @Kaminari będzie potrafił to rozszyfrować
Może jestem pierdolnięty, że wciąż wierzę w TYLUzWAS
Pewnie pójdzie mi to w pięty
Może bardziej

Offline Raptorartur

• knifemaker
  • Opinii: (105)
  • *
  • SzlabanDestrojer
« Odpowiedź #2 dnia: 17-09-2019, 23:14:07 »
O kurde, 5 lat nie ostrzyłeś noża. Musi być wykuty w Mordorze ;)
PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

Offline vacu

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 18-09-2019, 07:39:00 »
O kurde, 5 lat nie ostrzyłeś noża. Musi być wykuty w Mordorze ;)
:)
Po prawdzie to miała być pamiątka więc pierwsze 2-3 lata był używany sporadycznie. Ale już że 2 lata jest używany codziennie w kuchni i wciąż tak ostry że ja tak naostrzyć nie umiem drugiego... Dlatego chcę drugi taki :p

Offline siweq

• Opinii: (13)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 18-09-2019, 08:22:56 »
Google translate ma taką funkcje, że jak ustawisz język japoński i przy liczbie znaków jest strzałeczka rozwijana i tam masz odręczne pismo.

Offline lobuz1

• Opinii: (59)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 18-09-2019, 08:29:50 »
:)
Po prawdzie to miała być pamiątka więc pierwsze 2-3 lata był używany sporadycznie. Ale już że 2 lata jest używany codziennie w kuchni i wciąż tak ostry że ja tak naostrzyć nie umiem drugiego... Dlatego chcę drugi taki :p

Też chcę taki, który nie tępi się przez 5 czy 2 lata używania  :rotfl:
Nie ostrzę noży po alkoholu

Sprzedam:
BM 810-1401 M390,Buck 110 Slim S30VBOS,
Kazak Junior

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Opinii: (109)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Wszyscy jesteśmy piratami
    • Auto Pomoc Dzik
« Odpowiedź #6 dnia: 18-09-2019, 08:45:35 »
Prawie na pewno ten nóż przewijał się prze forum, że z ebay i ktoś bardzo pozytywnie pisał- jakość cena. Mocno przypomną też wzorem takie które kiedyś były w ofercie Lidla ale detale oprawy i opanowanie inne.

@vacu , jeśli od kilu lat ostrzysz na kamieniach i efekty są kiepskie to w imię szatana przestań. Kup jakiś prosty system do ostrzenia (klon Apexa czy coś) i diamenty. Tym się nie da zrobić źle. A jeśli od kilku lat nóż się nie stępił, to znaczy, że nie był ostry. Ostry nóż to taki którym można komarowi jajka w locie ogolić  ;P a przynajmniej gładko przecina kartkę.
"Złomiarz umysłów"

Transport maszyn, dźwig HDS do 10 ton, pomoc drogowa Zachodniopomorskie

http://autopomoc-dzik.pl/

Offline vacu

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 19-09-2019, 06:39:00 »
@Ajron może faktycznie spróbuję systemu. Swego czasu naoglądałem się tutoriali no i jako tako mi to idzie - noże są ostre dość, ostrze w miarę nie zniszczone ale wygląda to niezbyt ładnie :/ Co do ostrości - no zdaję sobie sprawę, że dla ekspertów to może oznaczać co innego ale dla mnie jeśli nóż wchodzi we wszystko co kroję w kuchni jak w masełko to jest ostry :) Fakt że włosów na ręce nie zgoli ;) a czy to robił na początku nie wiem. Ale takie typowe spożywcze sprawy kroi wciąż bez żadnego oporu. Kartkę też tnie. Wierz mi że i dla mnie to dziwne bo resztę noży ostrzę co jakieś dwa tygodnie, jak mi się nie chce to max po miesiącu mnie wkurzają.

@siweq dzięki ale to chyba nie to, stał wygląda inaczej. Znów mogę wyjść na ignoranta ale po przerzeniu zdjęć to bardziej kształtem przypomina gyuto niż santoku. Przynajmniej te santoku co mi się wyświetliły są dużo bardziej zaokrąglone na końcu, ten ma tylko lekki łuk.

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Opinii: (109)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Wszyscy jesteśmy piratami
    • Auto Pomoc Dzik
« Odpowiedź #9 dnia: 19-09-2019, 08:18:47 »
@siweq dzięki ale to chyba nie to, stał wygląda inaczej. Znów mogę wyjść na ignoranta ale po przerzeniu zdjęć to bardziej kształtem przypomina gyuto niż santoku.

Twój to jest gyuto.
"Złomiarz umysłów"

Transport maszyn, dźwig HDS do 10 ton, pomoc drogowa Zachodniopomorskie

http://autopomoc-dzik.pl/

Offline baw

• Moderator
  • Opinii: (33)
  • *
  • Troskliwy Miś
« Odpowiedź #10 dnia: 20-09-2019, 20:50:40 »
W znalezieniu producenta niestety nie pomogę.
Otchłań czeka