Autor Wątek: SOCP  (Przeczytany 808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kubus Puchatek

• Opinii: (5)
  • Mieszkaniec knives.pl
SOCP
« dnia: 23-10-2019, 13:19:42 »
Kto mial? jakie doswiadczenia? np. czy pochewka jest wystarczajaco mocno, zeby sluzyla za yaware?

K_P
Artur Schopenhauer „Każda prawda przechodzi trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, następnie gorliwie zwalczana, ostatecznie zaś akceptowana jako coś oczywistego”

Online Tazz

• Opinii: (202)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: SOCP
« Odpowiedź #1 dnia: 23-10-2019, 17:45:21 »
Mam, noszę w bucie. Pochewka bardzo fajna, mocny klips z antypoślizgową końcówką. Możliwość odkręcenia i przytroczenia paracordem. Jest na tyle mocna, że spokojnie można jej użyć w zastosowaniach obronnych. Sztylecik fajny, ale do trzymania praktycznie tylko w reversie, tak też został chyba zaprojektowany. Mistrz cięcia to nie jest, 4mm grubości przy wąskiej klindze i porowatą powłoka. Ogólnie jestem zadowolony :)
... Kto jest najlepszym szermierzem na świecie?
- Nie mam pojęcia.
- Nigdy nie znałeś takiego?
- Znałem wielu, którzy się za takich uważali.
- Chciałabym wiedzieć... kim tacy szermierze są. I gdzie są.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Offline Uryou

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 23-10-2019, 21:32:13 »
wypadało by dodać ze nóż siedzi w pochwie na wcisk a nie na klik wiec bez trzymania kciukiem przy wstrząsie może się wysuwać np. tu jest to pokazane
Kaphar hunnu bhanda marnu ramro

Online Tazz

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 24-10-2019, 08:10:53 »
U mnie dość ciasno siedzi i nie zdarzyło się żeby wypadł. Zresztą Przy wejściu do pochewki z jednej strony jest trochę więcej materiału i jakby podgrzać to pewnie można lekko dogiąć do srodka, wtedy otwór na palec powinien "klikać" przy wsadzaniu jak standardowy kydex.
- Nie mam pojęcia.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Offline Kubus Puchatek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 25-10-2019, 08:35:21 »
Dzieki za reakcje. Jak sie trzyma w ogole taka "chuda" rekojesc? Wiem, ze ze wzgledu na to, ze  ring jest w osi, to lepiej trzyma sie w pozycji odwrotnej. A w normalnej bez wykorzystania ringu? Sa wersje "tanto"? Nigdzie nie widzialem. Troche za drogi...

K_P
ps. W jakich butach chodzisz Tazz, ze trzymasz w bucie? ;) k
ps. 2. Zastanawiam sie nad wersja mini. Tylko w tekscie linku nizej jest napisane, ze ostrze to 56 mm, a w specyfikazji, ze 654 mm? https://kolba.pl/product/26985,noz-benchmade-173bk-mini-socp
« Ostatnia zmiana: 25-10-2019, 08:47:52 wysłana przez Kubus Puchatek »
Artur Schopenhauer „Każda prawda przechodzi trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, następnie gorliwie zwalczana, ostatecznie zaś akceptowana jako coś oczywistego”

Online Tazz

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 25-10-2019, 11:32:14 »
Przez to że rękojeść jest chuda i nieregularna, to słabo coś nim porobić w normalnym chwycie o zastosowaniach wiadomych nie mówiąc. Paczkę otworzy wiadomo, ale co innego, to chyba nie bardzo.
Wersja mini to już wg mnie przesada, zwykły jest nieduży IMO choć to mocno subiektywne wrażenie gdyż jako edc noszę Stridery czy ER Nemesis.
Co do butów to noszę 5.11 APEX 8", które mają specjalne kieszonki po bokach na nóż. Zmieści się tam średniej wielkości składany folder czy właśnie SOCP, który leży idealnie, po to go też kupiłem.
Co do pochewki to rozważam dorobienie kydexu na samo "ostre" żeby można było nosić jako neck.
- Nie mam pojęcia.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Offline Kembi

• Opinii: (8)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 08-11-2019, 15:47:52 »
Witam,
obecnie posiadam wszystkie modele SOCP i musze powiedzieć ze na EDC sie raczej nie nadają.

Jako self defence nie mialem nic co lepiej i pewniej siedziało by w dłoni.
"Jestem właścicielem mych działań, spadkobiercą mych działań, narodzony z mych działań, powiązany z mymi działaniami, me działania są mym sędzią. Cokolwiek uczynię, prawość lub nieprawość, stanę się tego spadkobiercą"

Offline warhead

• Opinii: (19)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 08-11-2019, 15:58:23 »
Macalem na CEKE. Gadzet w stylu kerambita.

Nie nadajacy sie do samoobrony - cokolwiek by to nie znaczylo w kontekscie noza.
----------------------
KFF - \"Knives For Fun\"
KSS - Knife Shadow System

Offline Kubus Puchatek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 09-11-2019, 19:37:19 »
Zniechecil mnie ring w osi.

K_P

Offline Krzysztofon

• Opinii: (244)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 05-12-2019, 23:20:25 »
w sumie mordulec który do mało czego się nada (IMO), ale tę wersję bym przygarnął: