Autor Wątek: Ciężko chodzący uchwyt  (Przeczytany 159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kobal

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Ciężko chodzący uchwyt
« dnia: 23-11-2019, 13:46:50 »
Witam nie dawno zamawiałem swojego pierwszego balisonga mój wybór padł na polecanego na początek Jokera 200 nożyk wczoraj do mnie przyszedł, dziś chciałem nim troszeczkę "pokręcić" ale zauważyłem że jeden z uchwytów(ten po ostrej stronie) ciężko chodzi tzn. przy lekkim zamachu zatrzymuje się np w połowie, dodam że bez żadnej zewnętrznej siły jest praktycznie nie ruchomy i tutaj wychodzę z pytaniem czy to normalne? Na filmikach chodzi całkiem luźno...

Offline DjTotem

• Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Męskości nie mierzy się linijką, lecz wagą
Odp: Ciężko chodzący uchwyt
« Odpowiedź #1 dnia: 23-11-2019, 14:09:51 »
tego jeszcze nie słyszałem  :D

Offline Kobal

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 23-11-2019, 14:17:19 »
Ehhh... Czyli nie jest to normalne? Da się coś z tym zrobić? Poluzować śrubki czy cuś?

Offline DjTotem

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 23-11-2019, 14:27:06 »
Czasami się zastanawiam ile czasu komuś zajęło znaleźć forum i gdzie napisać wątek. Czy to zajmuje tyle samo co sprawdzenie poprawnego słownictwa? Moje uchwyty są zajebiste, nie mam z nimi problemów.

Offline Kobal

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 23-11-2019, 14:41:05 »
To fajnie życzę szczęścia... A teraz powiedz proszę gdzie popełniłem błąd?

Offline DjTotem

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 23-11-2019, 14:52:10 »
No na początku to może że kupiłeś zabawkę za 40zł i szukasz rad jak to naprawić. Po drugie to że nie sprawdziłeś słownictwa bo uchwyt to może być do mebli. Po trzecie to że piszesz gówno-posta na forum dla pasjonatów noży.
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Poluzuj śruby, zaklej superglue albo czymkolwiek, nalej smaru wokół pivota w najgorszym wypadku owiń kawałek papieru ściernego małej gradacji (np 40) na jakimś metalowym patyczku jak wykałaczka czy coś podobnego i zrób większą dziurkę wokół pivotu, ale nie przesadź.

A i czekam na "dziękuję za pomoc"
« Ostatnia zmiana: 23-11-2019, 14:59:42 wysłana przez DjTotem »

Offline Kobal

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 23-11-2019, 15:11:07 »
Oczywiście za radę co do noża dzięki zastosuje się. Co do reszty na większości filmów, artykułów mówi się na to uchwyt zresztą jak zrozumiałeś o co chodzi to po co to całe czepiane się... Co do forum nie służy ono przypadkiem także do zadawania pytań? A może po prostu nie lubią tu świeżaków zaczynających swoją przygodę z nożami? Jeżeli chodzi o cenę noża to nie każdy na początek jest w stanie wydać 2 stówy na coś nie wiedząc czy mu to przypadnie do gustu stąd to pytanie o naprawę bo szkoda by mi było wydać kolejne 4 dychy... Przez większość dyskusji jedyne co robiłeś to nabijałeś posty także pozdro.

Offline crywar

• Opinii: (90)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 25-11-2019, 07:57:27 »
Oczywiście za radę co do noża dzięki zastosuje się. Co do reszty na większości filmów, artykułów mówi się na to uchwyt zresztą jak zrozumiałeś o co chodzi to po co to całe czepiane się... Co do forum nie służy ono przypadkiem także do zadawania pytań? A może po prostu nie lubią tu świeżaków zaczynających swoją przygodę z nożami? Jeżeli chodzi o cenę noża to nie każdy na początek jest w stanie wydać 2 stówy na coś nie wiedząc czy mu to przypadnie do gustu stąd to pytanie o naprawę bo szkoda by mi było wydać kolejne 4 dychy... Przez większość dyskusji jedyne co robiłeś to nabijałeś posty także pozdro.
@Kobal Nie przejmuj się, zadawaj pytania, czasem dostaniesz odpowiedź a czasami nie ;)
Większość zaczynała zabawę od taniego noża, Joker bardzo szybko się rozpada, jak się wkręcisz to kupisz coś lepszego :)