Autor Wątek: Code 4 czy warto  (Przeczytany 1042 razy)

slawek96 i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tyler Durden

• Opinii: (233)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Code 4 czy warto
« Odpowiedź #20 dnia: 01-12-2019, 14:33:57 »
No nie ma, nie jestem niedzielnym-leśnym komandosem. Wygoda dla mnie jest na pierwszym miejscu. Slipjointy używam i palce mam wszystkie.
Nie napisałeś jakie miałeś Spyderco?

Offline Dżem

• Opinii: (13)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 01-12-2019, 14:39:19 »
Nie, nie napisałem.
Nie mam żadnego. Nie kupuję noży które mi się nie podobają a w przypadku Spyderco wręcz obrzydzają mnie. Cóż, taki mam gust.

Kilka razy miałem w ręku i ich użytkowość nadal mnie nie przekonuje. Ich uroda szybko pryska w momencie rozłożenia ostrza.
Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

Offline Tyler Durden

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 01-12-2019, 14:55:57 »
Masz prawo, rozumiem ze się nie podobają, i nie kupujesz. Dążyło Ci się pomacać, nie sa dla ciebie. Z drugiej strony jeśli nie miałeś to połamane czubki i plastelinowe śrubki znasz tylko z forumowych opowieści ;)

Offline Dżem

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 01-12-2019, 15:01:36 »
Zgadza się. Jak widać można liczyć na pomoc forumowych kolegów. Pozwolili mi oszczędzić złych wyborów ;)
Chwila, która trwa

Offline Tyler Durden

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 01-12-2019, 15:17:50 »
To zajrzyj do wątku @Essefer , dzięki forumowemu koledze zobaczysz jakim „słabym” nożem jest np. Para3 ;)

Offline depravedsouls

• Opinii: (42)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Jest OK, bycie białym.
« Odpowiedź #25 dnia: 01-12-2019, 15:33:55 »
Faktycznie. Rewelacyjna marka. Paskudne dziurawce, połamane filigranowe czubki i śrubki z plasteliny.
No z blokadą to pojechałeś. Przyjemnie experta poczytać ;)
I cena z dupy i serwis jeszcze gorszy.Tak miałem kilka spyderco i za miast takiej endury wybieram cara cara :)
Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus

Offline Nudel

• Opinii: (20)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 01-12-2019, 17:15:00 »
Polecam jednak sprawdzić firmy takie jak spyderco, benchmade, ZT, Hogue, Lionsteel. Zwykły endura, miltarka, manix czy zwykły grip 550/551 bije pod każdym względem w funkcjonalności tego Code, przy porównywalnej cenie. Nie mówiąc już o crooked riverach, 710 i innych presidio. Które na bazarku tez trafisz w podobnej cenie. Może blokada w CS jest mocniejsza, ale dla mnie to nie ma znaczenia, obsługa axisa wygrywa.

Zgadzam się ze wszystkim oprócz Gripa. Może jest wygodniejszy w obsłudze, ale on nie tnie tylko rąbie. Code 4 z wysokim hollow grind'em i cienką kt to przy nim laser :alien:
Nóż To Narzędzie

Offline Dżem

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 01-12-2019, 19:31:54 »
@Tyler Durden Skłąmałem:/
Przez chwilę miałem jednego dziurawca :-)
https://forum.knives.pl/index.php?topic=114813.180
Chwila, która trwa

Offline Drifter

• Opinii: (33)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #28 dnia: 01-12-2019, 21:34:05 »
Nie zamieniłbym ani jednego ze swoich CSów (a mam ich trochę) na jakiegoś Syderco... ani żaden inny nóż  :D
Miska ryżu +

Offline NEPENTHE

• Opinii: (134)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • NO GUTS NO GLORY!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 04-12-2019, 15:13:37 »
@Drifter Spyderco omijam szerokim łukiem z uwagi na pokraczne kształty i turpizm większości modeli  a CSy zwyczajnie lubię za ich prostotę i funkcjonalność  :P

Offline Drifter

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #30 dnia: 04-12-2019, 21:56:53 »
@Drifter Spyderco omijam szerokim łukiem z uwagi na pokraczne kształty i turpizm większości modeli  a CSy zwyczajnie lubię za ich prostotę i funkcjonalność  :P

Tak. Sryderco lubią mieć BP i delikatne czubki. To je dyskwalifikuje. Kształty faktycznie makabryczne. CS rządzie niepodzielnie. Myślę, że wszyscy wiedzą o przewadze CS nad innymi nożami innych marek ale nie przyznają się do tego, wolą jakieś BMki i inne. Zapewniam, że moje podejście do noży CS wcale nie jest skrzywione a jedynie poparte doświadczeniami  :D :rotfl:
Miska ryżu +

Offline Tyler Durden

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 04-12-2019, 22:26:04 »
„ Myślę, że wszyscy wiedzą o przewadze CS nad innymi nożami innych marek ale nie przyznają się do tego, wolą jakieś BMki i inne.”

Tak, wszyscy tak mają. Wszyscy udają ;) Niezła teoria :)
Ostatnio wolę Microtechy i customa od KD. Chyba nie przesiądę się na Code 4

Offline Drifter

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 04-12-2019, 22:35:26 »
Skoro piszesz o Microtechu to porównaj go może z 4Max a nie Code4. Custom od KD lepiej tnie niż inny nóż? Rozumiem już - Microtech i custom są lepsze bo są droższe, mają lepszy image, lepiej tną. W dodatku jak zgubisz to mniej ich żal niż Code4  :shades:
Miska ryżu +

Offline Tyler Durden

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #33 dnia: 04-12-2019, 22:54:11 »
Właśnie nie jestem pewny czy rozumiesz, chcesz przekonać ze CS to najlepsze noże ever ;) trochę fanbojstwo, ale twoja sprawa. Custom od KD jest po pierwsze dużo wygodniejszy, ma obłędna mechanikę, w kieszeni zajmuje mniej miejsca, jest wykonany perfekcyjnie. Co do ceny. Wolę jednego customa niż kilka code4. Jak zgubię to trudno, to tylko nóż będę  musiał z tym żyć :) 4max jest wielki, ciężki. W kieszenie pewnie zajmuje masę miejsca. MT w porównaniu z 4max są lekkie.
« Ostatnia zmiana: 04-12-2019, 22:56:49 wysłana przez Tyler Durden »

Offline Drifter

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #34 dnia: 04-12-2019, 23:01:53 »
No widzisz. Każdy ma swoje nożowe zboczenia. Moim jest CS. Uważam, że te noże mają świetną relację ceny do jakości. W tym hobby o to chodzi aby każdy miał swoje upodobanie i tego się trzymajmy. Miłego używania KD i Microtecha  :D
Miska ryżu +

Online advs

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (44)
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: 04-12-2019, 23:31:21 »
Nie znam się, więc się wypowiem:
Więc tak, jeżeli chodzi o właściwości tnące CODE4 w CTS XHP, to trudno znaleźć nóż,  w stajni BM i Spyderco(chyba że bradley, capara, Chaparral),  lepiej tnący- to wszystko dzięki wklęsłemu szlifowi, oraz mamy tu relatywni mało nad KT.
Co do wygody to muszę przyznać że jest za cienki i za śliski, czekam na czarną wersję, podobno jest bardziej chropowata i pewniej leży w dłoni.

Jeżeli chodzi o ergonomię to nie miałem wygodniejszego noża niż 4MAX i AD10  oraz Tuff Lite.

Jeżeli chodzi o BM to:
- Grip szanuję i nareszcie zagościł w mojej kieszeni na stałe, oczywiście po pewnych modyfikacjach - głownia od skipera w riterowym stylu, oraz okładki z G10(plastiki wytrzymały u mnie  tydzień). 
- 940 może by została, ale musiałbym dokupić następną głownię od skipera. 
- 810  bardzo fajny nóż, ale do użytku tylko w grubych rękawiczkach. Pewnego razu chciałem przetestować jego moc i od razu wszędobylski dzimpingi, zraził mnie do niego
- 808 super ale dopiero, po zdjęciu garba, nie chciałem go męczyć, więc odszedł
- crooked river bardzo mi się podobał, ale poleżał trochę w szufladzie i poszedł w świat - słabe właściwości tnące, za grubo nad KT.
Jeżeli chodzi o Spyderco  to:
- PM2 wg mnie to taki pasat- większość dostępnych na rynku wtórnym ma przekręcony licznik(sruby z plasteliny) miałem nadzieję że przynajmniej to jakoś tnie, ale zawiodłem się okrutnie - porównując do CODE4
- Capara nie rozumiem zachwytów nad tym nożem, choć sam się zachwycałem, nie miałem go nawet tygodnia. Linersy zbyt wiotkie, podobnie jak CF, przez co następowały ugięcia i cierpiała na tym płynność mechaniki.
- Chaparral - bardzo zacny nóż, nie powiem, ale każdy lepszy vicek lepiej leży w dłoni, a głowni ma więcej.   

A takiego Code4, Recon 1, AD10, Tuff Lite  bierzesz, nie płaczesz przy kasie i używasz bez żadnych przeróbek, i zachamowań, co prawda frajdy masz null, na socialmediach też nie zaspanujesz, ale jest i na to recepta:
4MAX, Spartan, Espada albo coś w rozmiarze XL, i sianie  destrukcji, dostarcza dużo więcej frajdy niż nożami konkurencji.

4MAXA nie ma co porównywać do MT socom jeżeli chodzi o wytrzymałość, ze względu na to że MT ma ceniutki tytanowy liners, ergonomia też nie powala, ale mechanika w MT dostarcza dużo więcej frajdy niż w CS

Offline Testral

• Opinii: (52)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #36 dnia: 05-12-2019, 06:32:02 »

co prawda frajdy masz null, na socialmediach też nie zaspanujesz,

Uważam, że tu leży sedno sprawy. Noże/scyzoryki  to dla mnie hobby a nie ma hobby bez frajdy. Bez zabawy to tylko robota do wykonania a tą mam inną i mi za nią płacą.  Większość noży CS jest użytkowa, ale tragicznie nudna a tego nienawidzę.
Rise and rise again, until lambs become lions.
ZT 0770CF - nóż idealny!

Offline kgrzesiek

• Opinii: (351)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 05-12-2019, 09:21:46 »
Czy warto Code4? Warto byle nie tanto?
Czy MT, Spyderco czy Seba są fajniejsze? Jasne, że tak.
Koniec wątku :D

Offline Dżem

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #38 dnia: 05-12-2019, 10:29:53 »
Code 4 tylko w tanto!
Jaki koniec?
I prosze sebą mi tu watku nie zaśmiecać. Rozmawiamy o nożu do używania a nie nie o celebrycie z Ameryki którym nikt nic nie tnie bo żal go używać.

@advs "Co do wygody to muszę przyznać że jest za cienki i za śliski..."
Zgadza się. I do tego za krótki. Lepszy był by z nieco grubszą rękojeścią, bardziej "czepną" ręki i z dłuższym ostrzem. No w sumiem mam taki, Recon 1. Też jest fajny, niby sporo lepszy ale jakoś do noszenia przy dupie na co dzień (żyję w mieście) wracam sentymentalie do Code 4. Taki dyskretny maluszek z zapasem mocy, którym idzie się poratować w razie potrzeby.
Chociarz jak w końcu dopadnę Recona 1 w tanto (spear point jakis taki delikatny) to może Code 4 wyleci z kieszeni ;-)
Chwila, która trwa

Offline Tyler Durden

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #39 dnia: 05-12-2019, 10:45:40 »
Sebenza folder jak każdy inny, tyle że kosztuje trochę więcej niż Code 4. Nie byłbym taki pewny że nikt nic nie robi sebenzami.