Autor Wątek: Tradycyjna maszynka dla "nowego"  (Przeczytany 308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chains

• Opinii: (10)
  • Świeża krew
  • *
  • Spokojny człek, do czasu...
Tradycyjna maszynka dla "nowego"
« dnia: 02-12-2019, 23:47:51 »
Witam panów bardzo serdecznie.

Od kiedy pamiętam, mój dziadek, zawsze golił się tradycyjną maszynką, a ja oczywiście chciałem robić to samo. W tym roku sprawiłem sobie Wilkinson-a Classic w wersji metalowej, wrażenia po pierwszym goleniu pozytywne, jednakże odczuwam dyskomfort związany z pieczeniem. Zgaduje, iż jest to powiązane z żyletkami oraz mydłem które jest w zestawie. Przechodząc do sedna. Poszukuję maszynki, której będę mógł używać przez kilka dobrych lat. Dodam, iż mój zarost (jak na 19-latka) jest dość twardy i gesty, jeżeli ma to jakie kolwiek znaczenie. Znajomy polecił mi produkty firmy Merkur, głównie model Future. Wydają się być dobrym wyborem, aczkolwiek wolę spytać większe grono osób zainteresowanych tematem.

Budżet jaki jestem w stanie przeznaczyć na samą maszynkę wynosi ok. 300 zł. Chce kupić raz, a porządnie.
Chętnie również przyjmę porady co do akcesoriów które będą mi potrzebne i jakie mógłbym zakupić po pewnym czasie.

Pozdrawiam,
Sebastian.

Offline Maciek8317516

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Odp: Tradycyjna maszynka dla "nowego"
« Odpowiedź #1 dnia: 03-12-2019, 06:48:51 »
Na początek polecana jest maszynka Muhle r89 lub też Edwin Jagger DE89. Obie mają tą samą głowicę. Ja jeszcze mogę od siebie polecić maszynkę Razorock German 37 która jest nieco bardziej agresywna od r89.
Tutaj nie ma tak że im więcej wydasz tym lepiej będzie golić. Myślę że w tym przypadku lepiej kupić tańszy model gdyż przez ręce przeleci ci co najmniej kilka maszynek zanim znajdziesz swoją ulubioną  ;P
Z pędzli mogę ci polecić syntetyczne pędzle Omegi. Sam mam i dobrze wyrabia się nimi pianę.

Offline MSc04

• Realista i zlosliwiec
  • Opinii: (32)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Demoniszcza!
    • MSc - the truth is (out) there
« Odpowiedź #2 dnia: 03-12-2019, 10:27:57 »
Zgadzam się z przedmówcą. Też zaczynałem od R89 i nie żałuję. Do dziś używam jej na wyjazdach. Tylko trzeba dobrać solidne żyletki i folii jak marzenie. Choć i tak wolę już teraz Mercura 37c, ale do niego trzeba było nabrać trochę wprawy :)

Wysłane z mojego Pixel przy użyciu Tapatalka

"The belief in a supernatural source of evil is not necessary; men alone are quite capable of every wickedness." - Joseph Conrad

Offline waldekski

• Użytkownik knives.pl
  • Każdy początek, to tylko ciąg dalszy...
« Odpowiedź #3 dnia: 03-12-2019, 12:17:39 »
Kolega @Chains zaznaczył, że ma zarost twardy i gesty, R89, czy też EJ nie wiele się tu zdadzą. Taka moja opinia.
Mam pytanko @Chains jak często się golisz lub jak często chciałbyś się golić?
Kolejne to, czy bardzo zależy Tobie na "totalnej" gładkości?

Offline Chains

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 03-12-2019, 12:55:41 »
Kolego @waldekski golę się najczęściej co drugi dzień i taki stan rzeczy jak na razie mi odpowiada, ale dzisiaj nie odmówię sobie przyjemności z ponownego użycia tej maszynki. "Totalna" gładkość jak to ująłeś, była by na prawdę przyjemnym uczuciem, którego chętnie bym doświadczył.

Offline waldekski

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 03-12-2019, 15:10:24 »
Cóż mogę Koledze doradzić.
Na pewno maszynka która ma się zmieścić w tym budżecie nie będzie tą jedyną i ostatnią. Ja bym polecił Rockwell 6C. Czemu?
Masz przy tej maszynce trzy płytki i w każdej dwa różne ustawienia żyletki (agresywność, skuteczność) Na pewno sobie dobierzesz coś dla siebie. Maszynkę dostaniesz w polskim sklepie internetowym coś za 240 zyla.
Tu masz link,aby wstępnie sobie o niej poczytać https://forum.knives.pl/index.php/topic,196003.0.html
Poczytaj też o niej na innych forach. Jeżeli chodzi o żyletki,to bym za bardzo nie kombinował i wypróbował te lepsze KAI , Feather, Astra zielone, To żyletki które ja używam, a raczej używałem i zawsze się sprawdzały. Pędzel na początek jakiś syntetyk 24mm knot, łatwo się wyrabia pianę, czy to w tyglu,czy też bezpośrednio na twarzy. A co do mydła lub kremu to osobny temat.
To z grubsza tyle, pytaj jak będziesz miał jakieś wątpliwości

Offline Chains

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 03-12-2019, 15:42:17 »
Ok @waldekski. Swoja propozycją na razie przebijasz konkurencję nad którą się zastanawiałem, czyli Merkur Progress i Future. Żyletki jakie na razie wybrałem to Astry (zielone), powinny być ok. Chyba dam sobie spokój z szukaniem jakiejś innej w tej cenie, bo jest ich za dużo.  :special:

Offline waldekski

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 03-12-2019, 15:51:39 »
Astra zielona to dobry wybór.
 Merkury Futur regulowany też może być dobrym wyborem, ale jak dla mnie te wszystkie mechanizmy przy maszynkach.... :kopara:...,jak to czyścić? No chyba,że co jakiś czas do myjki ultradźwiekowej, o ile się ma.

Offline Chains

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 03-12-2019, 16:03:36 »
Muszę przyznać, że o czyszczeniu takiego mechanizmu nie myślałem za wiele. Nie posiadam osobiście oraz nie znam nikogo kto miałby taką myjkę, więc mógłby to być problem. Po za tym, czytając lub oglądając filmy o Merkur-ze ludzie, którzy wypowiadają się o regulacji, mówią, iż jest ona po prostu zła i trzeba na własną rękę je wyregulować/dostroić. W Rockwell-u bardzo podoba mi się prostota i możliwość dokupienia płytek. Jak wypada w niej odprowadzanie ''brudu''?

Offline waldekski

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 03-12-2019, 16:11:53 »
Same czyszczenie Rockwell 6c nigdy nie było dla mnie problem.
Kupując Rockwell 6C masz komplet płytek, no chyba że kupisz 2C to wtedy tak,ale nie jestem do końca pewien czy można dokupić same płytki, no chyba, że z drugiej ręki.
Ja o swoje zabawki Goleniowe dbam tak :
https://forum.knives.pl/index.php/topic,197372.0.html
« Ostatnia zmiana: 03-12-2019, 16:20:45 wysłana przez waldekski »

Offline Chains

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 03-12-2019, 16:40:25 »
Fajnie, ze podrzucasz linki @waldekski. Już sobie je zapisałem, na pewno skorzystam. Co do maszynki, jeżeli nikt nie zarzuci czymś lepszym (sądzę, że nikt raczej nie da rady trafić bardziej w mój gust) to jutro ją zamawiam wraz z jakimś lepszym mydłem i akcesoriami. Zobaczymy jak sobie poradzi  :P

Offline waldekski

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 03-12-2019, 18:21:25 »

Aaaaa dziękować, dziękować  :D
A przy okazji mam pytanie....
Co rozumiesz przez lepsze mydło ?
Nie myślałeś nad kremem ?

Offline Chains

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 03-12-2019, 18:25:12 »
Chcę po prostu spróbować też innych mydeł. Co do kremu, nie zastanawiałem się nad nim. Może jakiś też przygarnę do sprawdzenia.

Offline waldekski

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 03-12-2019, 18:28:06 »
Bardzo dobre podejście,
Proszę się pochwalić po zakupach,
Trzymam kciuki za trafne wybory  ;)

Offline Chains

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 03-12-2019, 18:33:18 »
Dzięki, na pewno dam znać co i jak ;) :grin:

Offline Mattia

• Opinii: (34)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 03-12-2019, 18:40:53 »
Witam,
dobre i jednocześnie tanie są maszynki o CC (closed comb) chińskich firm Yintal i Yagi. Stosuję już je dosyć długo - są skuteczne i jednocześnie niezbyt agresywne.
Pozdrawiam