Autor Wątek: General v2 Colonial Razor  (Przeczytany 191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline waldekski

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • Każdy początek, to tylko ciąg dalszy...
General v2 Colonial Razor
« dnia: 10-05-2020, 16:56:26 »
Kolejna maszynka, którą się mogę cieszyć podczas golenia

The General v2 Colonial Razor

Na poczatek dane techniczne które są zaczerpnięte ze strony producenta. Materiał, z którego jest wykonany General v2 to stal nierdzewna 316L. Wszystkie części zostały wykonane przy pomocy maszyny CNC. Wykończenie jest satynowe, piaskowe, a dokładnie w języku angielskim brzmi "Glass bead blasted".

Ciężar 89.5 g
Wys. całkowita 95,2 mm (własny pomiar)
Dł. rączki 87 mm
Śred. rączki przy podstawie około 14 mm (własny pomiar)
Śred. przy gwincie około 9 mm (własny pomiar)
Do powyższej maszynki możemy zainstalować nożyki od KAI, Feather (oprócz Professional Pro Light ), Schick P-30.
Ostrza, które firma Colonial Razor proponuje, zaleca do General v2 to Feather Professional i Schick Proline P-30.

Agresywność według producenta to 6 / 10 z sugerowanymi nożykami, ale tu uważam, że to każdego osobiste odczucia. Ja się z tą skalą zgadzam.
Kształt, wygląd General v2 , to sporo odchudzona wersja pierwszego General'a z lat 2016-2018. Głowica została zmniejszona o około 27%.

Maszynka General v2 dotarła do mnie w zwykłym tekturowym kartoniku owinięty obficie w folie bąbelkową. I tyle, tu się nic nie zmieniło.
Nie robiłem zdjęć, aby nie zrazić innych. Ja osobiście nie zbieram opakowań i większość po zdjęciach ląduje w koszu. Po rozpakowaniu i pierwszym kontakcie z maszynką na myśl przychodzi maszynka Vector od Blackland. Finezyjna budowa, taka inna, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kształt rączki fajny, ale jak zwykle dla mnie za krótka. Sama maszynka, jak to General, jest wykonana perfekcyjne z dbałością o szczegóły, co czyni z niej piękny przyrząd do golenia.

Golenia General'em v2 przebiegały i nadal przebiegają bardzo łagodnie, przyjemnie i skutecznie. Uważam, że Generał v2 jest podobny do Mongoose.
Osobiście jestem bardziej za Mongoose, a to ze względy na jej budowę, wielkość, rączkę. W tym momencie muszę stwierdzić, a może też się pochwalić?,  że mając te dwie maszynki, chyba już "dogoniłem przysłowiowego królika", mam swojego "goleniowego grala"  . Do General'a v2 instaluje ostrza Schick Proline P-30, moje ulubione z tych "normalnych".
Co jeszcze mogę dodać? Może tylko tyle, że jeżeli ktoś planuje kupno nowej maszynki SE i może za nią zapłacić 185 baksów, plus oczywiście koszty przesyłki i cło, to z czystym sumieniem polecam Genaral v2 Colonial Razor. Kształt rączki może się wielu nie podobać, ale to zawsze można zmienić. Choć obecnie jest sprzedawana w innej wersji. Jak do mnie dojdzie to uzupełnie zdjęciami.

Gładkości życzę, czegokolwiek używacie, aby ten stan osiągnąć   :D

Offline waldekski

• Użytkownik knives.pl
Odp: General v2 Colonial Razor
« Odpowiedź #1 dnia: 14-05-2020, 23:24:14 »
No i obiecana rączka w drugim wydaniu

a to wszystkie trzy, których używam do tej głowicy

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Opinii: (111)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Wszyscy jesteśmy piratami
    • Auto Pomoc Dzik
« Odpowiedź #2 dnia: 15-05-2020, 09:26:57 »
Bardzo ładna. Podoba mi się taka oszczędna forma.

"Glass bead blasted" to po polsku szkiełkowanie. Bardzo fajne wykończenie, przyjemne w dotyku i powierzchnia jest nieco mniej podatna na korozję niż na przykład po piaskowaniu korundem; tak nawet na stali nierdzewnej występuje korozja ale to już inna bajka.
"Złomiarz umysłów"

Transport maszyn, dźwig HDS do 10 ton, pomoc drogowa Zachodniopomorskie

http://autopomoc-dzik.pl/

Offline waldekski

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 15-05-2020, 10:39:07 »
@Ajron
Dzięki za porcje wiedzy  ;-)