Autor Wątek: Bestech Fanga  (Przeczytany 685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (168)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
Bestech Fanga
« dnia: 16-05-2020, 08:04:13 »
poskładałem trochę literek na temat nieco  mniej popularnego u nas projektu, zaprojektowanego przez Grześka Grabarskiego, znanego Wam być może jako Kombou.

https://knives.pl/article/bestech-fanga

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Hajer

• Opinii: (20)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fanatyzm jest przekleństwem narodów...
Odp: Bestech Fanga
« Odpowiedź #1 dnia: 16-05-2020, 08:32:25 »
Bardzo fajna i konkretna recka :D dawno nie bylo tyle recenzji do czytania :D
Może jestem pierdolnięty, że wciąż wierzę w TYLUzWAS
Pewnie pójdzie mi to w pięty
Może bardziej

Offline crywar

• Opinii: (164)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 16-05-2020, 08:33:28 »
Nóż mi się spodobał jak tylko go zobaczyłem w innych wątkach. Nawet nie wiem dlaczego bo zwykle omijam podobne projekty a nad tym się nawet zastanawiałem czy kupić, chyba przez to "coś" co ma w sobie ;)
Jest kilka wersji kolorystycznych ale mi podoba się tylko zielona, nie wiem dlaczego każda inna musi mieć coś niebieskiego.
Dzięki za recenzję.

Offline Mikko

• Opinii: (42)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 16-05-2020, 10:46:08 »
Dla kogo produkuje/produkował Bestech?

Nóż by mi się podobał jakby pojawił się z 10 lat temu gdy jeszcze człowiek miał fazę na "mordercze", duże foldery. Teraz zwyczajnie bym czuł zażenowanie gdybym takie coś wyjął np w pracy, żeby coś tam przeciąć, ale może zbytnio się przejmuje odbiorem otoczenia. Dla mnie to trochę taka zabawka mall ninja, o poziom wyżej od mega folderów Cold Steela jeśli chodzi o design i wykonanie. Niezbyt mi też leży taki clip point, wolałbym spear point, bo rękojeść jest nawet spoko. Albo mniej agresywny clip point. Pozwoliłem sobie na szybką wizualizację w paint.

Fajnie, że schowali koszyki w linersach, a nie osłabiali samej klingi, podobnie dzięki grubym linerom jest w Harnds Talisman. Miły akcent z fazowaniem krawędzi linerów. Na wykończeniu tych zbroczy bym nie wieszał psów, przy masowej produkcji ciężko takie coś ładnie wykończyć, by zadowolić największych pedantów. Musieliby to ręcznie doszlifowywać. Mam MT UTX-85 z klingą S/E i wygląda to tam tylko nieco lepiej. Tak że jeśli ktoś dla takich detali kupuje nóż produkcyjny, a potem ogląda go pod szkłem powiększającym to załapie ból dupy.

Zasadzam się od dłuższego czasu na coś od tej firmy, ale niestety w każdym projekcie coś mi zgrzyta, póki co. Chociaż Wibra jest bardzo blisko. Też ma za dużo pierdół na okładzinach jak na mój gust, ale całościowo to jakoś wygląda.

Fanga już chyba wyszła z produkcji? Z CQB w ogóle nóż znikł.

PS Popraw masę noża na początku, bo jest 126 g, podajesz potem 137g, a wg np Lamnia to 139g. ;) Pomysł ważenia każdego elementu z osobna nawet ciekawy.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2020, 10:52:37 wysłana przez Mikko »

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (168)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #4 dnia: 16-05-2020, 11:14:49 »
1. nie wiem w jakim towarzystwie sie obracasz, ale u mnie ludzie podskakiwali jak strzelał launch, a fanga zazwyczaj budzi zainteresowanie - nie udało mi sie nikogo nią przestraszyć. A wielkość bywa przydatna. chyba, że nie - wtedy nie ma sensu nosić foldera z prawie 11cm klinga :)
2. na wizuallizacji z "poprawioną" klinga nóż wygląda jak penis. W dodatku brzydki.
3. jesli ten ma za dużo pierdół na okładzinach to zasmucę cię - wibra ma ich o rząd więcej.
4. fanga jest cały czas w produkcji. natomiast prawdopodobnie nie wróci do cqb.
5. z masą jest problem, bo mam dwie wartości w sklepach - zależy gdzie spojrzeć. to co ja zważyłem nie ma znaczenia, ta wartość jest zupełnie niewiarygodna, bo to jest mega prosta waga kuchenna - napisałem to zastrzeżenie zresztą. chodziło tylko i wyłacznie o dane, które da się porównać 1:1, bez względu na prawdziwe wartości bezwzględne.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2020, 11:19:30 wysłana przez pecado »
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline F161

• Opinii: (45)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 24-05-2020, 02:01:03 »
Pooglądałem sobie ten nóż na zlocie. W moim odczuciu projekt fajny i za te 200? zyla wart rozwagi. Pseudo clip point spoko, wydaje mi się że nie za duży wybór w tym stylu ostatnio. Konstrukcyjnie w szczegółach  się nie wypowiem bo nawet nie pamiętam za bardzo jak wagowo w ręku wypadł, ale ogólne wrażenie pozostawił pozytywne.
« Ostatnia zmiana: 24-05-2020, 02:04:04 wysłana przez F161 »