Autor Wątek: SOG Flash AT - moja prezentacja wideo.  (Przeczytany 636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
SOG Flash AT - moja prezentacja wideo.
« dnia: 21-06-2020, 21:36:53 »
siemano
trafił do mnie nowy flash wiec zanim go puszcze w świat nagrałem krótką prezentację wideo - bo po polsku jeszcze takiej nie ma
zapraszam na kanał i chętnie poczytam jakiś feedback ;-)

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Online gribshift

• Opinii: (15)
  • Użytkownik knives.pl
  • In vino sulphuris, in aqua chlorum
Odp: SOG Flash AT - moja prezentacja wideo.
« Odpowiedź #1 dnia: 21-06-2020, 22:44:35 »
Solidna prezentacja, zachęciłeś mnie do ponownego zainteresowania się sogami, dzięki. Jedyne, czego brakuje to słowa o materiałach. Na ostrzu napisane, ale się wgapiać trzeba  :) No i może grubość nad KT.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #2 dnia: 22-06-2020, 00:06:18 »
mierzenie grubości nad kt z ręki suwmiarką uważam za bezsens - o materiałach fakt zapomniałem, tak to jest jak się nie umie w montaż i nagrywa wszystko na jednym tchu i ujęciu.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Robertbp

• Opinii: (92)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 28-06-2020, 09:35:41 »
mierzenie grubości nad kt z ręki suwmiarką uważam za bezsens
A czemu tak uważasz?
"...uważaj bo jak marzysz to zamykasz oczy..rzeczywistość wtedy łatwo ciosem cię zaskoczy..."

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #4 dnia: 08-07-2020, 21:44:34 »
bo to gówno a nie dokładność, albo pomiar poważny albo wcale. Równie dobrze mógłbym mierzyć na oko, podobna dokładność co z ręki suwmiarką

Offline Robertbp

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 23-07-2020, 21:43:47 »
...pomiar poważny...
Czyli?
"...uważaj bo jak marzysz to zamykasz oczy..rzeczywistość wtedy łatwo ciosem cię zaskoczy..."

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #6 dnia: 30-07-2020, 14:05:50 »
czyli czymś bardziej dokładnym niż suwmiarka trzymana w ręku - niestety nie podam dokładnie czym i jak bo się na tym nie znam i właśnie dlatego nie robię pseudo mierzenia z łapy pałując się jaki to dokładny parametr. Tak to można pindola sobie mierzyć.

Offline Raku

• Metallica
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • Metal up your ass!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 30-07-2020, 14:24:03 »
Nikt do ciebie nie będzie strzelać za pomiar zwykłą lub elektroniczną suwmiarką. Trochę przesadzasz ;)

Offline NEPENTHE

• Opinii: (149)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • NO GUTS NO GLORY!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 30-07-2020, 20:20:00 »
@Blacha dzięki za recę - sam nóż nie przemawia do mnie: wykorzystana stal, kolor okładzin i mechanizm, tyle.

Online gribshift

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 30-07-2020, 20:34:48 »
Kolory są również inne.

A właśnie, bo sobie przypomniałem. @Blacha ten Flash AT ma bladeplay? Mam dwa SOGi składane, Flash II i Pentagon Elite i obydwa mają luz jak w hiphopie, w obu płaszczyznach.
Swoją drogą starszy Flash też kopie jak koń i nie ma opcji zamknąć wymachem nadgarstka.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #10 dnia: 31-07-2020, 11:16:56 »
kurde już poszedł w świat wiec nie sprawdzę BP ale nie pamiętam by go miała jakiś duży pewnie bym wyczuł. Myślałem że da się zdemontować wspomaganie ale niestety wtedy nie miało by co trzymać klingę w pozycji zamkniętej. Ten bezpiecznik też torchę taki wystający fiutek na grzbiecie ...... ogólnie fajny nóż ale nie porwał mnie, nie było miłości ;-)

Offline Robertbp

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 31-07-2020, 17:28:16 »
czyli czymś bardziej dokładnym niż suwmiarka trzymana w ręku - niestety nie podam dokładnie czym i jak bo się na tym nie znam i właśnie dlatego nie robię pseudo mierzenia z łapy pałując się jaki to dokładny parametr. Tak to można pindola sobie mierzyć.
Ja tam mierzę suwmiarką, pomiar nie będzie tu super dokładny, ale jeżeli jeden nóż ma ~0,4 nad kt a drugi ~0,7 daje to sensowny podgląd bez pałowania się dokładnością parametrów  :D
Już sobie idę i nie zaśmiecam wątku  :)

Online gribshift

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 31-07-2020, 17:36:07 »
kurde już poszedł w świat wiec nie sprawdzę BP ale nie pamiętam by go miała jakiś duży pewnie bym wyczuł. Myślałem że da się zdemontować wspomaganie ale niestety wtedy nie miało by co trzymać klingę w pozycji zamkniętej. Ten bezpiecznik też torchę taki wystający fiutek na grzbiecie ...... ogólnie fajny nóż ale nie porwał mnie, nie było miłości ;-)

Dzięki za odpowiedź. Się trochę teraz nad nim zastanawiam, bo Flash II mi się podoba i gdyby nie ten beznadziejny BP, to bym nosił. Chciałem go oddać, ale poczytałem w necie, że to norma i postanowiłem zatrzymać jako namacalny dowód spadku jakości SOGów, żeby już więcej nie kupować. A teraz postanowienie pewnie luj strzeli, bo nawet jak nie to, to Aegis nowy też spoko wygląda. Ja tam lubię cudaki jeśli o kolor chodzi.

Offline joloass

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 31-07-2020, 18:48:47 »
@gribshift

W watku o nowosciach Sog-a masz moj post z recenzja ostatnich modeli; pi razy oko 15 minuta na temat cie interesujacy, czyli chybotania (takze w stosunku do starszych modeli) - zmienili konsttrukcje ...
« Ostatnia zmiana: 31-07-2020, 18:53:04 wysłana przez joloass »