Autor Wątek: Miecz dekoracyjny  (Przeczytany 329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sinjids

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Miecz dekoracyjny
« dnia: 22-07-2020, 17:41:04 »
Potrzebuję miecza i chciałbym zapytać czy ktoś kojarzy, gdzie w naszym wspaniałym kraju można dostać coś w rozsądnej cenie. Jedyne co znalazłem to taki egzemplarz, który bardzo mi się podoba, ale cena już w ogóle:
https://allegro.pl/oferta/prof-miecz-dwureczny-trening-z-p-i-pasem-otc-br104-9169032035

Od biedy upatrzyłem taki, ale niestety nie jest to miecz dwuręczny i brakuje pochwy, która by się przydała:
https://allegro.pl/oferta/prosty-stalowy-miecz-rycerski-9454975482

Miecz potrzebuję w celach dekoracyjnych do sesji zdjęciowej - ma być to rekwizyt, formą ma względnie luźno pasować do hełmu garnczkowego późnego typu. Mile widziane nawiązania do krucjat, ale bardzo subtelne - pstrokate "mjecze ryśka lwie serce" zupełnie nie nadają się jako rekwizyt w tle. Prawdopodobnie przyda się na dłużej, więc wolę coś na własność. Na razie nie planuję wchodzić w szeregi rycerstwa, więc nie musi spełniać wymogów bojowych. Jakby ktoś wiedział gdzie szukać miecza lub portali na których można fajne rzeczy zamówić lub kupić z drugiej ręki to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Na chwilę obecną udało mi się znaleźć jeszcze jakąś indyjską replikę z pochwą za ok. 300zł, ale trzeba czekać na dostawę i jakiegoś majsterkowicza, który coś mieczopodobnego jest w stanie stworzyć, ale też trzeba na niego czekać - i to też będzie wersja bez pochwy. Polecono mi również sklepy z rzeczami do LARPÓW, ale niemieckie. Mają fajne rzeczy w akceptowalnych cenach, ale przesyłka do Polandu jest mi solą w oku. na OLXie i alle nic nie znalazłem. Czy ktoś zna jakąś giełdę, gdzie mógłbym szukać takich bajerów?

Online Daimyo_K

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Miecz dekoracyjny
« Odpowiedź #1 dnia: 29-07-2020, 20:18:30 »

Offline Drifter

• Opinii: (35)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fire, walk with me
« Odpowiedź #2 dnia: 29-07-2020, 22:52:21 »
goods.pl
Zwróć uwagę na CSy

Offline Krug

• Szef działu
  • Opinii: (91)
  • *
  • Moria Wootz Steel fan ! Od lat karwia!
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #3 dnia: 30-07-2020, 08:21:10 »
Jak 800 PLN to dużo za miecz, iść do stolarni. Stolarz zawoła z pińcet. Ja  zrobię za czterysta lepiej od stolarza tyż dżewiany. Będzie lekki do pozowanie dla elfek.
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!