Autor Wątek: Kershaw Launch Auto 11  (Przeczytany 331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Sorensenn

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
Kershaw Launch Auto 11
« dnia: 16-11-2020, 21:35:56 »
Witajcie...
Słuchajcie krótkie pytanie. Przymierzam się kupić na dniach nóż z tematu. Czy wiecie coś więcej na jego temat. Najbardziej interesuje mnie czy jest ,, wytrzymały na otwieranie ,,  czy za chwile nie okaże się że automat się zacina lub zepsuje się całkowicie. Czy ma ktoś z was jakieś info z realnego użytkowania tego typu noża. Dzięki wszystkim za poświęcony czas i jeśli się uda za odpowiedzi. Pozdrawiam życząc dużo zdrowia.

Offline Mikko

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Kershaw Launch Auto 11
« Odpowiedź #1 dnia: 16-11-2020, 23:39:32 »
Mam ten nóż, jedyny większy minus to krzywa kt fabryczna, ale to niestety norma w amerykańskich folderkach. Mniejszy minus to farba na klipsie, która szybko się wyciera.

Automaty mają to do siebie, że w jednym sprężyna podziała lata, w innym padnie po roku, ale tutaj masz jednak w razie czego serwis, jeśli kupisz u autoryzowanego sprzedawcy. Mój póki co działa. Nie jest to już ta felerna sprężyna z pierwszych kilku modeli Launcha, zdecydowanie wyciągnęli lekcję z tej sprawy i za każdym razem się otwiera i blokuje.

Nieźle kopie ta sprężyna, nic się nie zacina, klips niektórych może trochę gnieść swoim koniuszkiem we wnętrze dłoni, na wysokości nasady środkowego palca. Poza tym ładnie wykonany, kompaktowy automat z zapasem mocy w klindze. W moim egzemplarzu jest zero luzu zablokowanej klingi, po prostu monolit w porównaniu z innym Launchem, którego mam [nr 5].

Waga piórkowa, znika w kieszeni. BTW Faktyczna długość klingi to 74 mm, a nie 70, oni mierzą długość klingi od najbardziej wysuniętego punktu na czole rękojeści.
« Ostatnia zmiana: 16-11-2020, 23:41:30 wysłana przez Mikko »
:)

Online Sorensenn

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 17-11-2020, 06:44:16 »
Dziękuje za naprawdę mega wyczerpującą odpowiedź,która przedstawiła mi wszystko wystarczająco bym podjął decyzje czy go kupić ( w końcu nie należy do tanich ) jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc życząc dużo zdrowia.

Offline Mikko

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 17-11-2020, 09:38:47 »
Spoko, przyjemności z użytkowania i klikania. @Sorensenn w kolba.pl masz rabat 10% na ten model jak napiszesz do nich, że jesteś z forum. @FRN jest tam pracownikiem, możesz do niego pisać.
:)

Offline Hajer

• Opinii: (18)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fanatyzm jest przekleństwem narodów...
« Odpowiedź #4 dnia: 17-11-2020, 11:12:20 »
Polecam mam go od jakiegoś miesiąca i jestem zadowolony. Co prawda jest to dość  mały nożyk  ale na edc jak dla mnie wystarczający. Sama konstrukcja tez jest dość  zwarta  i prosta przez co smarowanie i czyszczenie jest dość  przyjemne
Może jestem pierdolnięty, że wciąż wierzę w TYLUzWAS
Pewnie pójdzie mi to w pięty
Może bardziej

Online Sorensenn

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 17-11-2020, 13:40:24 »
Dzięki serdeczne za podpowiedzi. Kupuje ;)