Reklama

Petrified Fish - wątek ogólny

Zaczęty przez kunghan, 24-11-2020, 11:49:52

k2cl

PP bardzo chętnie nalicza podwójny VAT. Ja wstrzymałem się z odbiorem swojej przesyłki od PF i napisałem reklamację do PP. Może łaskawie wycofają się z podwójnie naliczonego podatku... paczka zaczeka jeszcze kilka dni w urzędzie pocztowym. Jeśli ta metoda nie zadziała, odbiorę, zapłacę i będę dalej próbował skłonić pracowników PP do refleksji. Nie bardzo mam ochotę zawracać tym głowę sprzedawcy, bo to nie on tu zawinił.


kopeć

Cytat: asasyn w 20-08-2021, 10:34:55


Nowe okładziny w znanym i lubianym modelu.
Nie wiem tylko kiedy będą dostępne;)

Dzięki, kupiłem taki - jeszcze ze starymi, chyba ostatni w takim kolorze na Ali...zdjęcie 'pożyczone' zrobię swoje jak dojdzie


maba

Cytat: k2cl w 27-08-2021, 19:25:51

PP bardzo chętnie nalicza podwójny VAT. Ja wstrzymałem się z odbiorem swojej przesyłki od PF i napisałem reklamację do PP. Może łaskawie wycofają się z podwójnie naliczonego podatku... paczka zaczeka jeszcze kilka dni w urzędzie pocztowym. Jeśli ta metoda nie zadziała, odbiorę, zapłacę i będę dalej próbował skłonić pracowników PP do refleksji. Nie bardzo mam ochotę zawracać tym głowę sprzedawcy, bo to nie on tu zawinił.

To UC nalicza VAT, a PP go tylko pobiera. Naliczają, bo nie wiedzą, że został już wcześniej zapłacony, gdyż nie ma na przesyłce numeru IOSS, który powinien wprowadzić nadawca. Mam nadzieję, że aliexpress w końcu się tym zajmie, bo to są jaja :special:


kopeć

Zapłaciłem parę razy VAT (zawsze jak szło przez kuriera) z US i Singapuru, i chyba Japonii (Seiko) też i raz nawet 8% cła od noża. Czy gdzieś na aukcji Ali... jest napisane, że cena zawiera już opłaty celno-skarbowe w Polsce? Bo jak nie to nie ma o czym mówić moim zdaniem. Ja nie widziałem w każdym razie tam gdzie kupuję czasami.


maba

Od 1 lipca vat był widoczny dopiero w podsumowaniu płatności, a od niedawna jest już wliczony w cenę produktu na stronie przedmiotu. Powyżej 150E aliexpress nie dolicza nic, bo tu wchodzi też cło i wszystko nalicza UC.


kopeć

Aha, no ostatnio mnie się nie zdarzyło brać czegoś powyżej tej sumy. Jeśli chodzi o cło, to UC zawsze może je zastosować, jeśli tylko jest w taryfie, no i jeśli dostanie to w łapy. Do tej pory przesyłki PP z Chin były traktowane (moim zdaniem) jako mało wartościowe i dlatego UC ich nie brało do kontroli, myślę, że także i dlatego, że jest ich masa, po prostu fizycznie nie dadzą rady - ale ostatnio się to zmienia, bo w skali masowej mówimy już chyba o miliardach PLN powoli. Tak, że to chyba ostatnie chwile na 'tanie' zakupy W PRC  :badass:


mamcar

#46

Tylko KAS nalicza VAT od kwoty zamówienia (ceny + vat naliczony przez aliexpress).  Nie wiem ile oddaje aliexpress, ale sensowniejszym byłaby reklamacja w KAS.
Choć to może być droga przez mękę.

Edit: Rozliczenie celne mojej przesyłki jest widoczne dopiero po 18 dniach od odbioru w emonitoringu poczty.
Przy odbiorze zapłaciłem 52.50zł: KAS naliczył 44zł VAT + 8.5zł poczta.
Na aliexpressie wcześniej VAT 42,62zł.
Właśnie jestem po rozmowie z agentem aliex. Jak tylko higher management zaakceptuje mój refund, dostanę kasę (kwotę jaką naliczył aliex).
Oj poczta się sowicie obłowi, tych 8.5 nie oddadzą, bo swoje zrobili.


Najfman

Cytat: kopeć w 27-08-2021, 20:08:48

Dzięki, kupiłem taki - jeszcze ze starymi, chyba ostatni w takim kolorze na Ali...zdjęcie 'pożyczone' zrobię swoje jak dojdzie

Niezły, najbardziej mi się podoba w tej wersji ten nóż.

Cytat: mamcar w 27-08-2021, 23:21:35

Tylko KAS nalicza VAT od kwoty zamówienia (ceny + vat naliczony przez aliexpress).  Nie wiem ile oddaje aliexpress, ale sensowniejszym byłaby reklamacja w KAS.
Choć to może być droga przez mękę.

Edit: Rozliczenie celne mojej przesyłki jest widoczne dopiero po 18 dniach od odbioru w emonitoringu poczty.
Przy odbiorze zapłaciłem 52.50zł: KAS naliczył 44zł VAT + 8.5zł poczta.
Na aliexpressie wcześniej VAT 42,62zł.
Właśnie jestem po rozmowie z agentem aliex. Jak tylko higher management zaakceptuje mój refund, dostanę kasę (kwotę jaką naliczył aliex).
Oj poczta się sowicie obłowi, tych 8.5 nie oddadzą, bo swoje zrobili.

Możesz przybliżyć gdzie dokładnie jest widoczne to rozliczenie? Na https://emonitoring.poczta-polska.pl/ ?

Przyszły mi ostatnio pokrowce na podłokietniki za 25zł i listonosz jeszcze wziął 15zł opłat, ale żadnego pokwitowania nie zostawił a na paczce jest tylko markerem napisane opłata. Dopytałbym sam, ale paczkę odebrali za mnie rodzice bo nie było mnie w domu.


maba


mamcar

Podaje się "Kwotę należności celno-podatkowych", czyli bez tego 8.5zł.


kopeć

Cytat: maba w 28-08-2021, 00:19:56

Można pobrać, ale brakuje tam nr przesyłki :/

https://emonitoring.poczta-polska.pl/instrukcja_pobrania_poswiadczonego_zgloszenia_celnego.pdf

Dzięki, dla mnie to nowość. Mój nóż doszedł prosto do skrytki. Zero opłat dodatkowych. Nigdy nie wiadomo. Dotarł też przez NL.

Gurth

Człowiek jest jak nóż. Albo robi, co ma robić, albo jest tępy.

horzuff

Niby niebrzydki, ale jakiś dziwny ten garb od wnętrza rękojeści


Gurth

Jak przyjdzie, to się okaże czy niewygodny

Człowiek jest jak nóż. Albo robi, co ma robić, albo jest tępy.

yorzo


Gurth

Człowiek jest jak nóż. Albo robi, co ma robić, albo jest tępy.

yorzo


gregg13

W sumie fajny.

Tylko ten bezsensowny zapas "szmocy". 3,8 mm w grzbiecie  :x

Cytat: junasz w 23-11-2022, 01:15:35Cóż... pesymizm to najlepsza filozofia. Pesymista niemal zawsze ma rację, a jak zdarzy się pomyłka - jest radośnie zaskoczony.  ;)

Gurth

#58

Jeśli nad kt będzie miał tyle, co inne chińskie wyroby kanedeii czy green thorna to pomimo tych 3,8mm będzie sobie lepiej radził z cięciem niż amerykańska konkurencja.

Człowiek jest jak nóż. Albo robi, co ma robić, albo jest tępy.

Gurth

Człowiek jest jak nóż. Albo robi, co ma robić, albo jest tępy.