Autor Wątek: Spodnie  (Przeczytany 418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Makaronowy

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (29)
  • **
Spodnie
« dnia: 13-01-2021, 21:23:16 »
Nastał czas na nowe portki. Aktualnie latam w SFU NEXT od helikona, ale swoje już dostały i szukam czegoś nowego.
Fajnie jakby miały podobny krój i wygodę noszenia, ale węższe nogawki bo niestety dość chudy jestem. Kolor albo kamuflaż sprawa drugorzędna. Budżet no dajmy 250 zł na ten moment chyba, że coś będzie wartego uwagi.
PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

Online soll

• Opinii: (4)
  • Nowy użytkownik
  • *
Odp: Spodnie
« Odpowiedź #1 dnia: 13-01-2021, 21:32:19 »
Mogę polecić albo UTP Helikona, albo Ranger Pentagona, obydwie pary mam, każda świetna na swój sposób.
Szukałem spodni które mają boczne kieszenie udowe w miarę płaskie, nierzucające się w oczy, nie odstające.
Obydwie pary mają w miarę wąskie nogawki, powiedzmy cywilne. Oczywiście są wzmocnienia/kieszenie na kolanach.
Mam też porównanie materiałów.
UTP mam w bawełnie canvas - grubsze, cieplejsze (noszę teraz)
Ranger - rip-stop - trochę cieńsze, trochę mniej sztywne, ale z drugiej strony rip-stop na swój sposób też jest sztywny, też noszę teraz.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2021, 21:40:21 wysłana przez soll »
"Wypraszam sobie, nie jestem inżynierem, jestem technikiem"

Offline bartukas

• Opinii: (23)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 13-01-2021, 21:43:48 »
SFU Next Mk II mają znacznie węższe nogawki. Napisz, gdzie "latasz" w tych spodniach, bo może Ci np. nowe woodsmany przypasują.

Online Makaronowy

• Grupa Pomorska
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 13-01-2021, 21:46:02 »
Dzięki za odpowiedź, właśnie czegoś bardziej cywilnego szukam, by polatać na codzień po mieście i do lasu wyskoczyć. Co do kieszeni udowych jestem w stanie nawet z nich zrezygnować bo rzadko je używam. Przyjrzę się tym dwóm modelom.

Online soll

• Opinii: (4)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 13-01-2021, 21:54:18 »
Jeśli coś bardziej cywilnego zerknij na Rouge z Pentagona, Helikon też ma takie jeansy, nie masz udowych, tylko dwie dodatkowe kieszenie z przodu, w sam raz na foldery  :P
"Wypraszam sobie, nie jestem inżynierem, jestem technikiem"

Offline cold_cold_cat

• Opinii: (10)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 13-01-2021, 22:08:25 »
To wartego uwagi są jeansy outdoorowe RVRC. Setka więcej, ale według mnie warto. Wygodne, wąskie, elastyczne. Wywietrzniki po bokach pełnią także role kieszeni. Pakuje do nich toola, nóż, telefon i śladu po sprzęcie ni ma :) A znosiłem UTP Helikona i mogę powiedzieć, niebo a ziemia. Krój jak najbardziej "miejski".

Online Makaronowy

• Grupa Pomorska
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 13-01-2021, 22:20:20 »
Jak na razie woodsmany najbardziej mil leżą. Co do jeansów to temat do przespania się bo ciekawa opcja.

Offline Swirek89

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (38)
  • **
  • Nóż jest dla ludzi z pełną głową:)
« Odpowiedź #7 dnia: 13-01-2021, 22:24:26 »
Rycha pytaj on coś mi polecał....

Offline bartukas

• Opinii: (23)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 14-01-2021, 08:52:00 »
Jeśli niepotrzebne Ci kieszenie cargo, to zerknij na Helikon Greyman: to są te dżinsy, ale są też do wyboru ze "zwykłej" tkaniny (duracanvas).

Offline kgrzesiek

• Opinii: (399)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 14-01-2021, 09:43:38 »
Trochę ponad budżet, ale warto. Śmigam chyba sześć lat i przetarcia są tylko od folderów :D
Wygodne i nie "napompowane"
https://allegro.pl/oferta/spodnie-blackhawk-lightweight-rozm-34-30-86tp02od-7587261242

Te tańsze, też fajne. Taktyczne, miejskie.
https://allegro.pl/oferta/5-11-spodnie-taktyczne-abr-34-32-ranger-green-wawa-8210911715

Offline ramor7

• Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 14-01-2021, 12:42:46 »
Condor 610.
Moje EDC : CRKT Avant, Leatherman Wave/Wawe+/Charge Orange do tego zestaw bitów z przedłużką i kluczem fajkowym Vicka, Lumintop EDC 18, plecak Jak Wolfskin Moab Jam 34/Vertx Gamut 2.0/Prometheus Design Werx S.H.A.D.O. 24 plus apteczki.... i cała masa rzeczy, które mogą się kiedyś przydać.

Offline SebaNH

• Opinii: (53)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 14-01-2021, 13:50:39 »
Kup SF i zanieś do krawcowej niech zwęży nogawki i po kłopocie . ;)

Online Makaronowy

• Grupa Pomorska
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 14-01-2021, 18:54:27 »
Przejrzałem podane przez was opcje i najbardziej podchodzą mi woodsmany od helikona. Dzięki wielkie za odzew w temacie :)

Offline Kłobuch

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 14-01-2021, 19:16:19 »
Jeśli niepotrzebne Ci kieszenie cargo, to zerknij na Helikon Greyman: to są te dżinsy, ale są też do wyboru ze "zwykłej" tkaniny (duracanvas).
Chyba żałuję, że kupiłem na zapas od razu wszystkie trzy kolory. Jedne przez pół roku zostały założone może ze dwadzieścia razy, w tym ze trzy na więcej niż godzinne łażenie i materiał w kroku już się wyciera, a szew się przetarł. Jakby ta łata tam była ze dwa razy szersza to może by było ok.

Offline Mikko

• Opinii: (38)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 16-01-2021, 13:38:01 »
Defender Flex 5.11 polecam, jeśli kieszenie cargo nie są konieczne. Mam już dwie pary, ojciec też się skusił. Bardzo fajnie uszyte, wygodne, dobrze wyglądające na normalnej sylwetce.
:)

Jakiegoś Massdropa w tytanie bym kupił, projekt Zinkiera, Ferrum Forge itd

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 16-01-2021, 14:15:13 »
Defender Flex 5.11 polecam, jeśli kieszenie cargo nie są konieczne. Mam już dwie pary, ojciec też się skusił. Bardzo fajnie uszyte, wygodne, dobrze wyglądające na normalnej sylwetce.

+1
Ja tez polecam, mam cztery pary, wyglad i krój cywilnych dzinsów, a pod wzgledem wygody bija imo takie UTP na głowę.
I w przeciwieństwie do helikonowskich portek, dobrze wykończone, solidnie odszyte, mocne szwy.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski