Autor Wątek: HAMAKOLOGIA ,czyli co jak i dlaczego  (Przeczytany 217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline saatyr

• Opinii: (23)
  • Nowy użytkownik
  • *
HAMAKOLOGIA ,czyli co jak i dlaczego
« dnia: 13-01-2021, 21:36:15 »
Witajcie,

jakiś czas temu było sobie takie zielone forum gdzie wszyscy hamakersi mogli dzielić się swoimi wisielczymi doświadczeniami. Jako że zielone forum już nie funkcjonuje proponuję by przenieść temat tutaj. Kto nie miał wcześniej konta na tactical.pl może się teraz śmiało uzewnętrzniać w tym wątku. Ślijcie opisy tego co macie, zdjęcia, swoje spostrzeżenia i doświadczenia. To co jest "cacy" i co jest "be" w jakiejś konstrukcji. Mam nadzieję że znajdzie się tu równie duża (a może większa) rzesza dyndających i wątek nie umrze w gąszczu nożowych informacji  ;-) zapraszam do dyskusji :D

Online philiprvn

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
Odp: HAMAKOLOGIA ,czyli co jak i dlaczego
« Odpowiedź #1 dnia: 13-01-2021, 23:08:35 »
U mnie króluje podstawowy model hamaka z Decathlonu (ten z pętami z linki na końcu). Wymieniłem tylko repsznury. Główne przeznaczenie to postoje (w czasie jazdy rowerem lub pieszo) albo przysłowiowy popas (wtedy robi za siedzisko).

Mam też bardziej zaawansowany model DD z mnóstwem dodatków ale właśnie ten bieda-hamak lubię najbardziej. Może to po prostu frajda z własnoręcznie zaplecionych węzłów: coś w stylu „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”).

Offline RNL

• Opinii: (58)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 13-01-2021, 23:45:48 »
U mnie Lesovik Duch pierwszej serii. Ubiegłego lata się przydał, całkiem przyjemny i lekki hamak.
„Good luck, Mr. Gorsky”

Pozdrawiam wszystkich frustratów z pieczątką :*

Offline Daimyo_K

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 14-01-2021, 09:34:08 »
Ja używam Ticket to the Moon. Fajny, wygodny hamak.

Offline saatyr

• Opinii: (23)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 14-01-2021, 13:35:05 »
Ja używam Ticket to the Moon. Fajny, wygodny hamak.

Używasz może wersji "single hammock"?, jeden z moich hamaków to właśnie TTTM Single hammock, i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jego rozmiarem. Dla porównania mam też dwa hamaki ENO Doublenest które są od TTTM krótsze ale za to szersze o pół metra co wpływa na komfort użytkowania. Myślę że gdyby TTTM dodał do "singla" dodatkowe 30cm to byłby moim faworytem. Na ten moment z bodajże 8 hamaków które posiadam, ENO są moimi ulubionymi ze względu na rozmiar po złożeniu, szerokość i jakość użytych materiałów (mam na myśli sam materiał płachty, whoopie, ridge line i miękkie szekle robię sobie sam z 3mm dyneemy, taśmy zlecam zaprzyjaźnionej krawcowej).

Offline mwitek

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 14-01-2021, 14:16:22 »
Mam lesovika ducha i 2 samoróbki. Jedna ciężka i nieporęczna, druga "klasy" lesovika, tylko szwy pewnie słabsze.  Ale bezproblemowo daje radę. Do lesovika i lekkiej samoróbki dorobiłem dyneemowe whoopie i sobie chwalę.

Offline Daimyo_K

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 14-01-2021, 16:18:57 »
@saatyr  Tak, używam singla. W ofercie mają też szersze więc problemu z doborem nie ma. Moim pierwszym wyborem był Lesovik ale nie było nigdzie dostępnych kiedy chciałem zamawiać. Przeglądając różne fora i opinie o hamakach trafiłem na TTTM o którym wiele osób pisało, że mając kilka różnych to właśnie te są ich ulubionymi. Do tego 10 lat gwarancji co jest dla mnie zdecydowanie na +. Dlatego wybór padł taki a nie inny. Nie mam innych więc nie mam porównania. Piszesz, że masz ich sporo więc możesz sam porównać co i jak.
Teraz już jest tak bogata oferta różnych producentów, że ciężko się wybiera.

Offline mwitek

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 14-01-2021, 16:31:22 »
Fajne ceny mają TTTM z tego co widzę. Za jednego lesovika można mieć2 TTTMy :D

Offline rębosz

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (62)
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 15-01-2021, 17:44:40 »
Moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny mają hamaki z Deca .
Mam 3 , 2 duże ,ceglasty i miodowy , i 1 mały zielony .
Doskonałe hamaki bdb wykonane z pełnym kompletnym zawieszeniem , sznurki , taśmy , bdb karabiny .
Jak ktoś wie o co chodzi to może sobie założyć ridgeline z kawałka nie grubego repsznura  i gitara ;)
A to wszystko za +- 100 zł .
Te hamaki mają jeszcze jedną zaletę , maja 175cm .szerokości co pozwala wygodnie zalegać po brazylijsku nawet tęgiemu gościowi 2m wzrostu .
Wykonane są z bdb materiału , ceglastego używam od 5 lat , najczęściej i najchętniej i nic się nie dzieje .
We wszystkich moich hamakach mam zawieszenia z dynemy  , ale nie montuję zawiesi bezpośrednio przez tunel w materiale tylko najpierw zaplatam pętlę z grubszej dynemy (tej szarej)  przekładam przez tunel i montuję whoopi .
Robię tak dlatego że montowanie zawiesia bespośrednio przez tunel powoduje ściśnięcie materiału i może spowodować przetarcie ,w moim sposobie materiał jest lużniej ułożony i nie ściśnięty na grubszej podwójnej dynemie .
Jak pisałem wcześniej , hamaki z deca są naprawdę bdb , można ich używać od razu po zakupie , można dodać ridgeline , można zmodyfikować i za niewielkie pieniądze  mieć doskonały hamak a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zakup dobrego tarpa czy zrobienie ocieplacza  , ale to osobny temat aczkolwiek ściśle związany z tematem hamaków .
Mogę polecić hamaki Tigerwood  , dobra cena , bdb jakość ,  mam używam .
Mam TTTM duży , używam , duży ,  obszerny , dobry hamak , cena taka se , często wisimy w nim z żoną i córką , daje radę  :)
Co do Lesovika czy DD ... powiem tak , miałem używałem ,  za te pieniądze które dzisiaj za nie sobie winszują nie kupił bym .
Dlaczego ?
Dlatego że mam jakieś blade pojęcie o hamakach , całym osprzęcie potrzebny do tego żeby sobie "powisieć" i że nie trzeba wydawać na to 4 cyfrowych kwot .

Pzdr.

« Ostatnia zmiana: 15-01-2021, 18:20:33 wysłana przez rębosz »
Cywilizacja to nieskończone stwarzanie potrzeb , których nam nie potrzeba .