Autor Wątek: Siekierka do plecaka  (Przeczytany 715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline smutna_niespodzianka

• Podlaska Grupa Knives
  • Opinii: (53)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Siekierka do plecaka
« Odpowiedź #20 dnia: 29-03-2021, 22:13:22 »
X-5 bywają nowe w lombardach poniżej 90pln, ale to chyba za krótkie stylisko :?

Offline tomking

• Opinii: (41)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 29-03-2021, 22:35:11 »
Ja polecam tak jak przedmówcy Fiskarsa. Dobierz sobie wedle uznania. Zabezpiecznie ostrza to wystarczy kydex lub kawałek skóry jak nie pasuje firmowe. To są dobre siekiery i pitolenie o jakiś Hultaforsach czy biżuterii w stylu Stanford Brooks by wydać w **uj kasy na lansowy sprzęt do rąbania drewna jest dla mnie śmieszny. Przerobiłem trochę tego, w życiu i kupowanie hikorowego styliska to tylko dla sentymentu chyba. Trzeba się obudzić, bo dzisiaj są lepsze materiały.
Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.

Online gribshift

• 01100100 01110101 01110000 01100001
  • Opinii: (33)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • In vino sulphuris, in aqua chlorum
« Odpowiedź #22 dnia: 29-03-2021, 23:26:18 »
Ja polecam tak jak przedmówcy Fiskarsa. Dobierz sobie wedle uznania. Zabezpiecznie ostrza to wystarczy kydex lub kawałek skóry jak nie pasuje firmowe. To są dobre siekiery i pitolenie o jakiś Hultaforsach czy biżuterii w stylu Stanford Brooks by wydać w **uj kasy na lansowy sprzęt do rąbania drewna jest dla mnie śmieszny. Przerobiłem trochę tego, w życiu i kupowanie hikorowego styliska to tylko dla sentymentu chyba. Trzeba się obudzić, bo dzisiaj są lepsze materiały.

No no, ale Hultaforsa to proszę nie obrażać, dobre?
:D

Ja tam lubię podejść do mordowania drzew lub ćwiartowania ich zwłok z odrobiną romantyzmu, namaścić trzonek łolejem itp. Ale pewnie dlatego, że rzadko to robię.
Natomiast do plecaka jak wyżej, Fiskars. Jemu też zresztą dodałem nieco charakteru, bo konweks na zero wyprowadziłem (no prawie konweks, przy KT już jest prosto ok. 5mm).

X-5 nie miałem nawet w łapie, ale ciężko mi sobie wyobrazić wiele krótsze stylisko niż w X-7 do uniwersalnej siekierki włóczykija.
Kto gorszy w dżudo,
ten krwawi dużo.

Online ramor7

• Opinii: (19)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 30-03-2021, 13:17:53 »

Fakt, X-5 jest trochę krótka. Tak jak pisali przedmówcy X-7 jest zdecydowanie wygodniejsza w obsłudze. Ja jednak i tak z przyzwyczajenia zabieram X-5. Jest kompaktowa i można ją nawet  doraźnie wrzucić do kieszeni cargo w spodniach wojskowych.
Moje EDC : CRKT Avant, Leatherman Wave/ do tego zestaw bitów z przedłużką i kluczem fajkowym Vicka, latarka 5.11 EDC 1AAA,  Lumintop EDC 18, plecak 5.11 AMP 24 plus apteczki.... i cała masa rzeczy, które mogą się kiedyś przydać.

Offline tomking

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 30-03-2021, 19:59:33 »
No no, ale Hultaforsa to proszę nie obrażać, dobre?
:D

Ja tam lubię podejść do mordowania drzew lub ćwiartowania ich zwłok z odrobiną romantyzmu, namaścić trzonek łolejem itp. Ale pewnie dlatego, że rzadko to robię.
Natomiast do plecaka jak wyżej, Fiskars. Jemu też zresztą dodałem nieco charakteru, bo konweks na zero wyprowadziłem (no prawie konweks, przy KT już jest prosto ok. 5mm).

X-5 nie miałem nawet w łapie, ale ciężko mi sobie wyobrazić wiele krótsze stylisko niż w X-7 do uniwersalnej siekierki włóczykija.

Nie obrażam, a wyrażam swoje zdanie.
Każdemu wolno kochać co chce i jak chce ;)
A na sentymenty nie ma siły  ;P

Offline Cnk

• Opinii: (9)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 01-04-2021, 18:01:56 »
Ja też preferuję stylisko drewniane. Może to i sentymenty, ale tak jak kolega wyżej uważam, że musi być odrobina romantyzmu. Nie mówię, że tworzywo, czy Fiskars są złe. To tak jak z niemieckimi winami z nakrętką(większość jest taka). Może to i wygodne, praktyczne, pragmatyczne, ale brakuje tego czegoś w porównaniu do korka.

Offline tomking

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 01-04-2021, 20:39:24 »
Ja też preferuję stylisko drewniane. Może to i sentymenty, ale tak jak kolega wyżej uważam, że musi być odrobina romantyzmu. Nie mówię, że tworzywo, czy Fiskars są złe. To tak jak z niemieckimi winami z nakrętką(większość jest taka). Może to i wygodne, praktyczne, pragmatyczne, ale brakuje tego czegoś w porównaniu do korka.

No i mnie złapaliście! Nie ma siły żebym wypił wino zakręcane  ;) widać każdy ma swoje preferencje.