Autor Wątek: Convoy M3-C  (Przeczytany 257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maba

• Opinii: (636)
  • Mieszkaniec knives.pl
Convoy M3-C
« dnia: 01-04-2021, 21:07:23 »
https://www.aliexpress.com/item/1005001734784547.html

1x26650, XHP70.2, sterownik boost, max ~4000LM, szybka ładowarka z USB-C, fajny wygląd, a to wszystko za ~150zł? To musi być hicior! :D

Wybrałem ciepłą 4000K i jestem zaskoczony że tak dobrze świeci - znacznie lepiej niż XHP50.2, ładna barwa i odcień, tint shift mniej widoczny i już tak nie drażni, tak samo niebieskawe brzegi. Jest niezły zasięg, szerokość i dużo lumenów, nie jest to typowy flood, a całkiem użyteczne światło.

Ogólnie M3-C jest duża i ciężka, nawet jak na swoje zasilanie, z 26650 waży aż ~380g, Haikelite SC26 to przy niej zgrabny maluszek (~210g). Jednak dzięki temu super odprowadza ciepło, więc może świecić długo i stabilnie - w temperaturze pokojowej w High (~1500LM) trzyma jasność bez chłodzenia przez ponad 2h!

Oczywiście jest też zabezpieczenie termiczne oraz przed nadmiernym rozładowaniem ogniwa.

Żeby nie było tak idealnie, to nie obyło się bez wad i o nich więcej, bo te zawsze ciężej znaleźć w internetach niż zalety:

- UI to średniawka i wymaga jeszcze sporo poprawek. Płynna rampa na początku za szybka, na końcu za wolna, lepsze są cztery dobrze rozmieszczone tryby, ale one też zamulają przy przełączaniu. Do tego opóźnienie klika ciut za długie, z moona nie można przejść dalej, a blokada dopiero po 10 klikach. Tryb taktyczny? Strobo? Po co to w takiej lampce..

- Gumowa osłona portu USB jest irytująca, bo łatwo ją zahaczyć, słabo trzyma i co chwile wypada.

- Przy sterowniku jest mosiężny słupek zamiast sprężynki, a ta z tyłu jest za miękka, więc z 26650 przy stawianiu albo uderzeniu w dupkę lampka przerywa, na dłuższych 21700 jest OK. Wyraźnie pomaga wsadzenie z tyłu gumek dostarczanych w zestawie. Podobno także dobrze działa założenie dwóch sprężynek zamiast jednej - są do kupienia osobno.

- Akumulator 26650 lekko grzechocze w tubie, pomaga standardowo karteczka dookoła ogniwa.

- Włącznik jest wygodny ale miło jakby jeszcze świecił, przydałoby się w ciemności.

Jest kilka minusów, ale zalety są niespotykane w tej cenie, Simon ciągle wyznacza nową jakość budżetowych latarek i zamiast marketingu skupia się na robocie. Koniec końców chyba do tej pory żaden inny Convoy nie zrobił na mnie takiego wrażenia, a miałem ich sporo :shades:

Polecam jeszcze dobrą reckę: https://1lumen.com/review/convoy-m3-c/