Autor Wątek: g10 od burzuma  (Przeczytany 4342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcins

• Opinii: (19)
  • Użytkownik knives.pl
  • ..........
g10 od burzuma
« dnia: 07-10-2005, 12:31:34 »
dostałem próbke , całkiem sporą czrnego g10 od burzuma , więc upitoliłem kawałek i wziąłem sie za obrabianie ,
nie ma zabardzo o czym pisać bo to g10 nie odbiega niczym od tych zagramanicznych które miałem okazje juz obrabiać ,
zaokragliłem brzegi pilnikiem przejechałem paierem 180 i wyszło cos takiego

zaskoczony nie byłem , bo czym - materiał obrabiał sie dobrze , nic sie nie kudli , nie zarwa włókiem , idzie gładko
przewierciłem otwór -  normalka - wszystko gra ,
wziałem sie więc za zabłyszczanie
paier 500 potem kawałek szmaty z pastą polerska i wynik bardzo pozytywny , po zabłyszczeniu faktura nabiera głębi i mieni sie ładnie do światła ,cięzko to pokazać  , ale równiez zrobiłem fote

reszte g10 pójdzie na nastepny nozyk , jedyna wada jaka mi przychodzi do głowy to te nieszczęsne 10 mm grubości , ale to już jest chyba przedyskutowane :) ,
po przeliczeniu formatu oferowanego przez burzuma 150x300 i rozrysowaniu tego wymiary w corelu wychodzi ze uda sie zrobis z tego formatu 5 kompletów okładek do całkiem sporych nozy więc koszt za jedna pare wychodzi 20 zeta - dla mnie bomba

czekam teraz na wyniki prac nak 2 kolorowym laminatem , bo jesli wyjdzie jakościowo takie jak to g10 nic więcej chyba nie trzeba :)
zdrówka
marcins

ps przepraszam za orty , spieszyło mi się   ;)

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 07-10-2005, 12:34:46 »
Marcinie, kochamy Cię za Twą pracę, prostotę i skromność.

Amen.
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline wojtekn

• knifemaker
  • Opinii: (57)
  • *
  • ciulkwens zmienilem nicka
    • NIE ROBIE NOZY NA ZAMOWIENIE
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 07-10-2005, 13:59:47 »
pomijajac to ze jestez przezajebisty... :)
NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 07-10-2005, 14:45:17 »
No no no....polskie G10. Nie mogę się doczekać dwukolorowych wersji.
Marcin i Burzumowe laminaty zrobią karierę, mówię wam.

Koniec słodkiego pierdzenia. Do warksztatu! :p

Offline burzum

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 07-10-2005, 14:58:31 »
Wysz: mam nadzieje, ze i kolor sie uda - a w to, ze na marcina nozach nasze g10 bedzie wygladalo dobrze, nie watpie - na takich nozach... Poza laminatami bedzie pewnie jeszcze pare ciekawostek do pokazania - mam nadzieje, ze niedlugo  :)
I mam nadzieje, ze niedlugo nie trzeba bedzie sciagac materialow z usa - a wrecz przeciwnie :D

Marcin - dzieki za testy !

pozdrawiam,

Piotr

----
Signum Knives - soon

Najlepszy nóż to ten, ktory mam przy sobie.
'Osobiste' nie zawsze oznacza 'ważne'.

Offline marcins

• Użytkownik knives.pl
  • ..........
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 07-10-2005, 15:46:50 »
Cytat: burzum
Poza laminatami bedzie pewnie jeszcze pare ciekawostek do pokazania - mam nadzieje, ze niedlugo  :)
I mam nadzieje, ze niedlugo nie trzeba bedzie sciagac materialow z usa - a wrecz przeciwnie :D

Marcin - dzieki za testy !

pozdrawiam,

Piotr

----
Signum Knives - soon

jakie tam testy Piotrze , grzebnąłem pilnikiem tylko co by pokazać jak to wygląda

trzymam kciuki za powodzenie akcji , bo pewnie niedługo bedzie mozna schować miedzy bajki opinie o niedostępności na Polskim rynku materiałów na okładziny :)
zdrówka
marcins

WhiteWolf

• Gość
  • Opinii: (0)
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 07-10-2005, 19:14:00 »
Właśnie skończyłem małego kuchenniaka z rękojeścią z tego G10, ale nie mam aparatu skąd skombinować. Jak jutro uda mi się kupić jakąś tanią cyfrę to wrzucę zdjęcia. Materiał jak najbardziej w porządku.

Offline marcins

• Użytkownik knives.pl
  • ..........
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 02-12-2005, 13:25:08 »
Przyszła pora na 1 laminat . Dostałem od Piotra ( brzuma )kawałek i przed wrzuceniem na nóż postanowiłem sobie próbke zrobić . Kawałek był odciety ze skraju laminatu więc dobra część pójdzie na nóż , z resztki bliżej brzegu wyciąłem takiego cusia co by zobaczyć jak i co .
warstwy sa równo ułożone , czarna i zieleń ( coć ta druga jest zbyt mało kontrastowa ) przez co wychodzą bardzo delikatne słoje zaczy mało kontrastowe kolorystycznie - napewno je widać , choc przekładaniec czarne z białym napewno było by wyraźniejsze .

Cieżko temu zdjęcie zrobić , ale w rzeczywistości rych warst jest więcej , powierzchnia po 600 ,
gdzieniegdzie zauważyłem  micro pecheżyk ale podejżewam ze to dlatego ze to skraj laminatu gdzie zawsze wyjdą niedolewki .
tak czy siak wrzucam to na noża bo może wyjść ciekawie .
zdrówka
marcins

Offline burzum

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 02-12-2005, 14:19:41 »
Marcin,
 jak zwykle - dzieki za test. Nastepny zrobimy bardziej kontrastowy i chyba nie warstwy po 0,5. Pecherzyki tylko na skraju, calosc jest raczej solidna.

dzieki !

Piotr

Offline kiedi

• Moderator
  • Opinii: (75)
  • *
  • miniaturyzator
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 02-12-2005, 18:16:11 »
Piotr litości
stale pokazujesz jakieś nowości ( coraz lepsze) może znowu wystawisz jakąś ofertę?, albo chociaż podaj przybliżony termin startu działalności...
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 02.12.2005r.- 18:17 ]</span>
Ja nie knifemaker, ja tylko noże dłubie

Moje pisaniny dla B&A   http://chomikuj.pl/kiedi/B*26A

moja stronka na facebooku: https://www.facebook.com/KiediKnivesAndOthers

Offline burzum

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 02-12-2005, 22:08:20 »
Witam,
 sorry za ten brak oferty - prawde mowiac nie sadzilem, ze bedzie to wszystko tak czasochlonne. Cenniki wrzucilem tutaj: http://signumknives.com/cenniki/, strona caly czas w budowie... Cenniki wlasciwie tez w budowie, w razie czego prosze o pytania i uwagi - w miare mozliwosci staram sie odpowiadac. W koncu gotowe jest pare szlifierek - lekko zmodyfikowanych. Sa to prototypy przed seryjna produkcja, wiec mysle ze bedziemy mogli sie ich pozbyc grubo ponizej ceny 'polkowej'.
Acha - moze cos namieszalem i albo niejasno zaznaczylem: towar, o ktorym mowimy, mamy w ciaglej sprzedazy (magazyn). Dodatkowo do oferty dolaczylismy brisa.fi, jatagan.cz - w tej chwili w tlumaczeniu. Niedlugo mam nadzieje hurtowo produkty kleerdex - kydex w arkuszach.
Staram sie na biezaco odpisywac na maile i pm - jezeli cos przeoczylem, prosze o wyrozumialosc i ponowienie, najlepiej na [email protected] albo [email protected] (lepiej). Stopniowo bedziemy rozbudowywac oferte - na ile sily pozwola.

pozdrawiam,

Piotr

Offline marcins

• Użytkownik knives.pl
  • ..........
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 02-12-2005, 22:22:10 »
Piotrze trzymam kciuki ,bo chciałbym doczekać sie czasów ze zamawiam sobie materiały z POLSKIEGO SKLEPU  jakie chce i mam je do powiedzmy 5 dni , nie musze sie martwić o zaplecze materiałowe , mam święty spokój i poświęcam sie tylko i wyłącznie dłubance przy nozykach  :)
powodzenia
marcins

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 02-12-2005, 22:27:40 »
burzum - raz za nicka, a dwa za to co robisz - za to skale, zaangazowanie i jakosc - no po prostu masz moj wielki szacunek - jako nie-nożoroba.
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline burzum

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 02-12-2005, 22:29:05 »
to napiszcie, na czym sie skupic, nie bede szukal po omacku :)

marcin: jak ty sie martwisz o zaplecze i takie noze robisz, to ja faktycznie chce zobaczyc co bedzie, jak bedziesz mial spokoj ;)

w tej chwili z materialow tylko tytan mi sie troche zepsul - w sensie dostawy - reszta idzie powolutku do przodu (w ciaglej sprzedazy: stal, g10, mat. scierne, teraz szlifiery, brisa i jatagan).

Tylko przeprowadzka nie wyszla niestety...

pozdrawiam,

Piotr

Offline marcins

• Użytkownik knives.pl
  • ..........
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 02-12-2005, 22:31:40 »
kórwa ale ja ciemniak jestem   %-6   !dodge
co to ta brisa i jaga-cośtam

zdrówka
marcins

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 02-12-2005, 22:34:55 »
no wlasnie, bo ja tez w sumie nic nie wiem. moze by jakis osobny temat gdzie byloby jasno i prosto napisane czym handlujesz i po ile. tak zeby taki milosnik alkoholu jak ja tez zrozumial co i za ile moze kupic.

Offline burzum

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 02-12-2005, 22:56:15 »
dobra, to zbiore wszystko cuzamen do kupy i jutro napisze szerzej co i jak. w razie czego mozna przerzucic do nowego watku.

a krotko wygada to tak

(dostepne):

g10, d2 (3,2;4;6mm), tytan ot4 (2mm) i g2 (3mm), szlifierki tasmowe, http://www.brisa.fi (cennik polski: http://signumknives.com/cenniki/brisa.htm), http://www.jatagan.cz (zmienic walute na PLN - ceny sa przeliczone, sklep wlasnie tlumacze), pelna oferta sciernych 3m (w stalej sprzedazy pasy 50x2000 cubitron i trizact, wloknina, wloknina sprasowana, art. bhp, kleje i tasmy dwustronne - bardzo dobry katalog na www.3m.pl).

(w drodze)
tytan vt6, kydex,ŁH15,  n690, k390, i co tam jeszcze z proszkow sie znajdzie, stabilizacja drewna, piece gazowe.

(przyszlosc)
...

obiecuje zabrac sie za strone a tymczasem odpowiadac na wszystkie pytania - najchetniej na forum.

A jezeli ktos ma ochote, to jestem do dyspozycji - w poznaniu osobiscie, wszedzie pod tel (priv).

dzieki i pozdrawiam,

Piotr

Offline ALBER

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 06-12-2005, 14:26:57 »
intryguje mnie pozycja "szlifierki tasmowe"
 Moge prosic o wiecej szczegolow?