Reklama

[przesuń] Jak odzyskac czubek ?

Zaczęty przez Guldan, 09-10-2005, 11:58:04

mrnikt

Niestety, po wielu ciezkoch przejsciach moj Spydzio Navigator stracil kształt samego czubka ... no zaokraglilo go.
Czy macie jakis pomysl / sposob jak przywrocic mu w miare mozliwosci szpic ??? Mam do dyspozycji Croct Sticka .. niedlugo moze takze TriAngla ...

Instalacja, konfiguracja, wymiana central telefonicznych.
Budowa i konserwacja sieci komputerowych i telefonicznych
Informacja na PW

Diabelek

ja w mini socomie stracilem czubek przy wyciaganiu spinek z drewna, okolo 1,5 mm , ocenilem ze przeprofilowanie ostrza byloby zbyt czasochlonne i efekt bylby niewiadomy do przewidzenia  ;)
zrobilem inaczej a mianowicie zjechalem false  tak jak czerwona linia na rys

skutek tego taki ze ostrze bez przeprofilowania odzyskalo ostry czubek a i dlugosc ostrza zmniejszyla sie znacznie mniej niz przy przeprofilowywaniu

"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

kangoo

Podobnie jak Diabełek postąpiłem z endurą  znajomego . Śladu nie ma .


mrnikt

Nooo to jest jakis sposob .. chyba jednak poczekam na 3 angla

Instalacja, konfiguracja, wymiana central telefonicznych.
Budowa i konserwacja sieci komputerowych i telefonicznych
Informacja na PW

kangoo

Cytat: mrnikt

Nooo to jest jakis sposob .. chyba jednak poczekam na 3 angla

To jest dopiero początek ,triangle i tak będzie Ci potrzebny :). Nie licz na to ,że przywrócisz czubek samym trianglem bez diamentów ,najpierw zgrubnie(odzyskaj kształt) potem trianglem i tak będziesz zasuwał . :)


mrnikt

KO - a czym ty zjechales ??

Instalacja, konfiguracja, wymiana central telefonicznych.
Budowa i konserwacja sieci komputerowych i telefonicznych
Informacja na PW

kangoo

Nóż upadł czubkiem na beton i trochę się zdeformował (VG10 nie pęka tak łatwo) . Znajomy się spieszył ,więc "przygładziłem czubek grubszą osełką ,a póżniej brązowym prętem od triangla . Jak złapał kształt (moment ) to ręcznie ,bez użycia podstawki poprawiłem brązowym prętem krawędż tnącą czubka . Kilka dni pózniej nóż wrócił po drobnej awarii ostrza (2 dziury w krawędzi tnącej) więc go przeostrzyłem . Po tych dwóch operacjach jest jak nowy i nie stracił ani kształtu ani długości .
Dlatego wydaje mi się ,że pomysł z zeszlifowaniem odrobiny materiału z góry i ponownym pożądnym naostrzeniem da najlepsze wyniki ,a jeśli zachowa się proporcje , to i efekt wyjdzie bardzo zbliżony do orginału . Powodzenia .  


Diabelek

naklej papier scierny 500-1000 na deseczke i jazda najtaniej i najszybciej

"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda