Autor Wątek: Pocialem sobie troche tektury... ;)  (Przeczytany 4488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
Pocialem sobie troche tektury... ;)
« dnia: 28-10-2004, 21:17:00 »
Jak "no bullshit", to "no bullshit" ;)

Nozyki sa wszystkie sliczne, a le tak naprawde najciekawsze chyba jednak jest, jak tna... Czasem trzeba pociac troche wiecej, niz koperte listu, pomdor, czy bulke, nawet w miescie ;)

Rano zapukal pan z DHLu i przytargal wielkie pudlo.

W wielkim pudle bylo male pudeleczko - tak, jak na fotce.

To duze to jakies 100x60x35cm, dwuwarstwowa tektura. Male ciensza, jednowarstwowa.

Jak juz wypakowalem zawartosc i sie tak zastanawialem, co zrobic z taka iloscia kartonu (no jasne, ze to zart, wiadomo bylo z grubsza od poczatku, co z tym zrobie 8) ), to sobie pomyslalem, ze oto Pan zeslal mi okazje, zeby sprawdzic, co te moje ostre zabawki sa warte ;)

Wypuscilem wiec caly inwentarz z obory, coby sobie pohasal:

No i po jakiej pol godzinie mialem pelna - calkiem spora - reklamowke o, takich scinkow:

Glownie o takiej grubosci:

Ciete najpierw w poprzek "fali", na dlugie pasy, a potem szatkowane pod katami od 30 do 60 stopni. Pasy trzymane w drugiej rece, czasem trzeba bylo je jednak oprzec o udo.

Fajna zabawa ;)

A teraz do rzeczy.

Przed "testem" juz nie wszystkie golily, ale bez zadnych problemow ciely papier. Po "tescie" nie sprawdzalem golenia, ale papier ciety bez zmian.

Trzymalo sie wszystkie noze calkiem niezle, a najwygodniejsze byly DPT i Griptilian, co chyba nikogo nie zaskoczylo.

Wyniki ciecia - choc oczywiscie bardzo subiektywne, bo moge okreslic najwyzej, "jak sie nimi cielo" i co w mojej ocenie cielo najlatwiej i najszybciej:

- bezapelacyjnie #1 DPT i Ascent.
Zaraz za nimi Gamer i 705.

Potem +/- tak samo miniAFCK, Griptilian i Endura (ale w tej kolejnosci), zaraz za nimi Monochrome i PIKA.

(Monochrome zreszta byl jedyny z "nie-Neckerow" :) - ktory w pewnym momencie mi sie zaklinowal i musialem sie troche sprezyc, zeby moc ciac dalej - nie wiem, czemu, czy to mozliwe, zeby ten bead blast tak dzialal...)

Nastepnie mini PIKA no i nagroda pocieszenia - Necker :)

(Krotko mowiac - katastrofa, spowodowana chyba przez powloke, dzialala chyba troche jak okladzina hamulca, co zreszta widac na fotce)

O czym te wyniki swiadcza...

A bo ja wiem...? :)

Wydaje mi sie, ze widac tutaj znaczenie odpowiedniej geometrii klingi - Ascent jest na pierwszym miejcu nie dzieki zabkom, bo cialem rowniez ta czescia plain i ona jest przede wszytkim oceniona - i dobrego uchwytu.

Przy grubej i wygodnej rekojesci DPT, a do tego wkleslym szlifie (ale nie "bardzo" wkleslym, tak, ze nie klinowal sie), nie dziwia mnie wrazenia przy cieciu.

Rowniez niewielka grubosc klingi byla tu pomocna.

Takze ta niewielka grubosc i wysoki szlif zadecydowaly chyba o tym, ze bardzo dobrze cielo sie 705.

Endura super "gryzla", ale jednak przekroj poprzeczny klingi powodowal, ze sie troche klinowala.

Griptilianem cielo sie minimalnie latwiej, byc moze z powodu wyzszego szlifu - ale i wygodniejszego i mocniejszego uchwytu.

Roznica miedzy PIKA i mini PIKA byla chyba spowodowana innym katem zaostrzenia - jakby kto nie wiedzial, to duza PIKE przeszlifowalem na 30 stopni, mala ma dalej kat fabryczny, czyli ok. 40.

Necker - zwlaszcza przy cieciu brzuscem klingi - miazdzyl i rozrywal, dopoki sie nie zaklinowal. Kto go mial w reku i widzial, jak sie od rekojesci do czubka zmienia kat zaostrzenia, ten chyba nie bedzie mial pytan ;)

Serrated mialo przewage nad kazdym plainem - ale oczywiscie oba noze dobrze ciely i sie nie klinowaly rowniez czescia bez zabkow.

Koncowe wnioski - chyba jeden: nie kazdy noz nadaje sie do kazdego zadania ;)

Niby nic nowego, ale moze kogos zaciekawi, zwlaszcza, jesli szuka czegos do noszenia na codzien, a chcialby tez od czasu do czasu przeciac nie tylko sznurek, albo galazke.

Moze jeszcze komus przyjda do glowy jakies wnioski/pytania, to prosze sie nie krepowac.

Mam nadzieje, ze jeszcze nie wszyscy usneli ;)

Pozdrawiam
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 29-10-2004, 13:59:04 »
rybak mnie jedna sprawa zadziwia - kurde mając tyle folderów jak podejmujesz decyzje który wziąć ze soba wychodząc z domu ?? serio pytam, ja kurde mam dwa folderki (M21 i kerabmit) i jakoś i głupio zostawić jeden w domu, jakbym mial jeszcze z 2 to pewnei tez by mi było ich szkoda zostawić, oczywiście jest to irracjonalne ale tak mam. Spędzał bym pewnie z godzine zastanawiając sie jaki wziąć dzisiaj i do czego mi sie przyda. Stary nie masz takich dylematów ?? ja bym po paru tygodniach mial nerwy w strzępach ;-)
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 29-10-2004, 14:12:13 »
Cytat: Blacha
rybak mnie jedna sprawa zadziwia - kurde mając tyle folderów jak podejmujesz decyzje który wziąć ze soba wychodząc z domu ?? serio pytam, ja kurde mam dwa folderki (M21 i kerabmit) i jakoś i głupio zostawić jeden w domu, jakbym mial jeszcze z 2 to pewnei tez by mi było ich szkoda zostawić, oczywiście jest to irracjonalne ale tak mam. Spędzał bym pewnie z godzine zastanawiając sie jaki wziąć dzisiaj i do czego mi sie przyda. Stary nie masz takich dylematów ?? ja bym po paru tygodniach mial nerwy w strzępach ;-)

A myslisz, jak moje nerwy wygladaja...?  :(

Najchetniej bym zabieral wszystkie, ale jako, ze nawet w bojowkach by mi wtedy zajmowaly za duzo miejsca, no wiec robie z nich cztery pary i tak dlugo rzucam monete, az zostana tylko dwa.

8)

A tak serio, to ja na razie "szukam", co mi najbardziej pasuje.
Na ogol mam przy sobie cos malego i cos wiekszego - i staram sie, zeby przynajmniej jeden byl combo.

Male to ofkors 705, mini PIKA i monochrome, a jak mam przy sobie miniAFCK, to drugi jest ktorys z "duzych" w plain.

Tak je sobie targam, patrze, jak sie je nosi, jak sie tnie, jakie ostrze i jaki rozmiar mi sa najczesciej potrzebne... Itd.

A jako, ze nie jestem jakis "hard core user", tylko raczej biurwa, warsztat ogladam rzadziej, niz kompa, no to je zapewne jeszcze troche ponosze ;)
[ Redagowany dnia 29.10.2004r.- 14:12 ]

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 29-10-2004, 14:14:47 »
Szajze, mialo byc o tym "jak wybieram"...

Ano patrze, biore do lapy, a do kieszeni wkladam to, co mi akurat impuls podpowie - przy czym staram sie, zeby ten impuls mi nie podpowiadal tego samego dwa razy z rzedu ;)

Offline Felini

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 29-10-2004, 15:21:58 »
Widzę ze preferujesz BM-ki  ;)    ?
PS.  Jak sprawdza sie gamer i czy czasami go nosisz?
Vaya con Dios Amigos

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 29-10-2004, 17:40:04 »
Cytat: Felini
Widzę ze preferujesz BM-ki  ;)    ?
PS.  Jak sprawdza sie gamer i czy czasami go nosisz?

Tak jakos wyszlo... Najmniej rozczarowan po przejsciu z fotek do reki ;)

Gamer to jest calkiem fajny lekki nozyk do wszystkiego, z domu go wynioslem wlasciwie tylko pare razy na jakis spacer, niezle sie trzymal jako IWB. W kieszeni kurtki - taka lekka jesienna - tez nie przeszkadzal i nie bardzo odstawal.

Wiekszosc roboty odwala w kuchni. No i czasem sobie nim pomacham.

Do roboty i w miasto - jesli w ogole kiedys wychodze, a od czasu jak zostalem tatem, to nei bardzo mi sie to zdarza ;) - biore cos skladanego.

Offline Zwirek

• zadeklarowany i spełniony emersonoholik a od pewnego czasu Mora'owy chłop
  • Opinii: (69)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 29-10-2004, 23:54:17 »
Cytat: Blacha

jak wychodzisz z domu na krótko to nic, ale spróbuj gdzieś dalej pojechać - to jest zabawa z wyborem !amazed

We are the Pilgrims, master: we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow,
Across that angry or that glimmering sea,

Friends don't let friends to eat friends!

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 30-10-2004, 00:06:36 »
Cytat: Zwirek
jak wychodzisz z domu na krótko to nic, ale spróbuj gdzieś dalej pojechać - to jest zabawa z wyborem !amazed

Zalezy dokad jedziesz.

Ja niedawno bylem sluzbowo w takim miejscu, gdzie mozna wedlug moich informatorow w praktyce nosic tylko takie noze, ktore sie w danym momencie podobaja policji (albo moze raczej nie podobaja i sobie nie wezmie !dodge ) to nie mialem zadnych watpliwosci - PIKA ze mna pojechala 8)