Autor Wątek: Grawerowanie / wytrawianie  (Przeczytany 5180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WhiteWolf

• Gość
  • Opinii: (0)
Grawerowanie / wytrawianie
« dnia: 11-10-2005, 14:07:53 »
W jaki sposób można wytrawić ewentualnie wygrawerować dość skomplikowany wzór (logo) na nożu, chciał bym się obejść bez lasera. Może jakieś patenty zapożyczyć od elektroników, płytki drukowane wytrawiają dość dokładnie. Co najlepiej nałożyć na stal by chronić miejsca które mają pozostać nienaruszone. Jakiego użyć stężenia kwasów by uchronić się podżerania kwasu pod warstwę ochronną i jakiego kwasu użyć, mam dostęp praktycznie do każdego więc tu nie mam problemu, a może użyć czegoś co służy do wytrawiania płytek drukowanych?

Chcę oznaczyć nóż tak jak na załączonym zdjęciu, z tym że moje logo jest wiele bardziej skomplikowane.

Offline Tui

• knifemaker
  • Opinii: (6)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 11-10-2005, 14:10:20 »
mam ten sam problem ale o trawieniu już sporo było w tym dziale poszukaj
(wosk pszczeli i terpentyna, kwas solny i ocet w skrócie)

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline wojtekn

• knifemaker
  • Opinii: (57)
  • *
  • ciulkwens zmienilem nicka
    • NIE ROBIE NOZY NA ZAMOWIENIE
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 11-10-2005, 14:53:49 »
dlaczego nie laser jesli mozna zapytac??
wzor wrecz dowolny, nic ci sie nei spierdoli,
w swiecie nozy za pare zlotych Ci to zalatwia (uwaga kryptoreklama;)
a jesli chodzi o trawienie to warstwe ochronn arobisz z wosku pszczelego (najlepsza moim zdaniem0 albo z chociazby lakieru do paznokci, wydrapujesz wzorek wsadzasz w kwas fosforowy albo chlorek zelaza, czas musisz dobrac doswiadczalnie zaleznie od temperatury i stezenia, a jesli chodzi o fotograficzne metody nanoszenia wzorkow to jumbo cos na ten temat powinien wiedziec, albo poszukaj w:  Legun- "technolaogia elementow optycznych"
NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

WhiteWolf

• Gość
  • Opinii: (0)
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 11-10-2005, 16:16:16 »
Jumbo czytałem wszystkie Twoje artykuły i wytrawiałem różne powierzchnię podobnym sposobem z zadowalającymi rezultatami. Jednak skomplikowane wzory jakoś nie wychodzą. Chyba jedynie laser mi pozostał, jakie są mniej więcej ceny za małe logo na nożu (szczerze spodziewam się jakiejś kosmicznej sumy :) ), wzór najprawdopodobniej będę musiał zaprojektować w Corelu (standard wektorowo) tu niema problemu.

Offline wojtekn

• knifemaker
  • Opinii: (57)
  • *
  • ciulkwens zmienilem nicka
    • NIE ROBIE NOZY NA ZAMOWIENIE
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 11-10-2005, 16:18:39 »
zagadaj z uzytkownikiem Swiat Nozy, chyba nie zbankrutujesz na tej  imprezie...;)
NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 11-10-2005, 16:45:06 »
No jeżeli wzór faktycznie jest zawiły, to tylko laser pozostaje.
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór