Autor Wątek: Chris Reeve Shadow - pytania konstrukcyjne  (Przeczytany 1904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
Chris Reeve Shadow - pytania konstrukcyjne
« dnia: 15-10-2005, 23:01:21 »
Nie znam angielskiego, by sobie przetłumaczyć opisy z sieci, więc mam takie pytania odnośnie konstrukcji Shadow:
- z tego, co zrozumiałem, to nóż ten jest całością, czyli wytwarzany jest z pręta przez toczenie, frezowanie i szlifowanie?
- czy rękojeść jest w środku wydrążona (ciężar!)?
- czy cała konstrukcja jest hartowana, czy tylko klinga (jeśli klinga, to w jaki sposób to robią)?
- czy moletowanie na rękojeści (jeśli jest hartowana), robione jest przed, czy po hartowaniu?
- czy w miejscu przejścia klingi w rękojeść nóż nie jest bardzo osłabiony (jeśli nie, to dlaczego, przecież tam występuje typowe, osłabiające wytrzymałość, zjawisko karbu - tak to się chyba nazywa :)  ? )?
Więcej grzechów nie pamietam :) Pozdrawiam. Lothian.  
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia  ]</span>
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Offline mrozik

• Opinii: (9)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 15-10-2005, 23:07:51 »
-Tak
-tak
-cała
-przed
-jest niby osłabione, ale zjawisko karbu uajwnia się przy dużych naprężeniach dunamicznych (wibrowanie, uderzenia) przy rzucaniu niby tak ale to za małe naprężenia, kiedyś melon pisał że zanieczyszczenia w prętach skupiają się przy rdzeniu więc środek klingi jest najbardziej zasyfionym miejscem w tym nożu, poszukaj w dziale NB.

Uprzedzam pytanie - tak, każdy lepiej znający się na fachu mietek tokarz/frezer jest w stanie wykonać taki nożyk.
BM Osborne 943 - porządam, oddam co mam za niego.

Usługi tokarskie, nietypowe srubki, pivoty, thumb study, piny, nity Cr-Ni, moletowanie, wytaczanie, nietypowe prace tokarsko-frezarskie - masz problem - pisz do mnie.

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 15-10-2005, 23:23:04 »
Dzięki Mrozik!    :) Hehehe - no cóż, to się nazywa taktyka odpowiedzi wyprzedzających  8) Właśnie mam takiego tokarza, frezera, szlifierza, który za symboliczne 3 polskie tzw. "maciory"  !amazed zobowiązał się w stosownym czasie... Jak będą fundusze, to rozejrzę się za prętem odpowiedniej jakości. Pozdro. Lothian.
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 16-10-2005, 00:00:00 »
Ile to jest - 3 maciory?   !dodge
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline mrozik

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 16-10-2005, 00:22:26 »
Jumbo widzisz tamto drzewo? No to tam i jeszcze 2 buhaje dalej.

Usługi tokarskie, nietypowe srubki, pivoty, thumb study, piny, nity Cr-Ni, moletowanie, wytaczanie, nietypowe prace tokarsko-frezarskie - masz problem - pisz do mnie.

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 16-10-2005, 00:35:06 »
E no... gdzie wyście się "chowali"  &| 3 x 0,7 l.  :)
(Ap 20, 10)

Offline psychiatrist

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 16-10-2005, 09:03:23 »
toż to zawsze "krowy" były. a z naszymi panami Kaziami to jest tak, ze flaszki wezmie a pręt spieprzy. powodzenia

pozdro
A czytaj se kurde jak chcesz :D

Offline G3d

• Plugawy Poganin
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (39)
  • *
  • Człowiek Kydex
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 16-10-2005, 09:45:02 »
To slabych masz kaziow. Moi robia wszystko jak trzeba zawsze. A i flaszki czasem nie wezma - moze to tajemnica dobrej pracy :P
Metrotactics 2004
G3D - CUSTOM CNC GEAR na Facebooku

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 16-10-2005, 10:39:16 »
Cytat: Lothian
E no... gdzie wyście się "chowali"  &| 3 x 0,7 l.  :)

To podaj mi całą rozpiskę na obecne flaszki.
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 16-10-2005, 11:29:12 »
Z tymi flaszkami, to rzeczywiście w różnych regionach (środowiskach) różnie nazywają. Kwestia terminologi, a pojemność i tak pozostaje ta sama   :p To było jakoś tak, że butelka 100 g -"szczeniaczek"; 0,25 l (0,33 l) - "małpka"; 0,7 l - "maciora"; 1 l - "krowa".
A co do samej zapłaty, to raczej nie spieprzy, a "walutę" i tak otrzyma po skończeniu dzieła. Teraz tylko pozostaje kwestia odpowiedniego pręta z odpowiedniej stali (A2, D2) - jakieś propozycje innej stali? Pozdr. Loth.
(Ap 20, 10)

Offline psychiatrist

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 16-10-2005, 13:16:52 »
Cytat: G3d
To slabych masz kaziow.

nie ja tylko zdaje sie Bataki mial takie przeboje z green beretem, co nie? moj kazio dobrze mi zahartowal. pisalem przeca.
a z pytaniami o pret to do melona.
A czytaj se kurde jak chcesz :D

Offline mrozik

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 16-10-2005, 18:29:54 »
NC6? i jakaś powłoka na to? Bo NC6 to akurat łatwo trafić w prętach.