Autor Wątek: [moved] Co przytrafiło się waszym nożom?  (Przeczytany 9900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gilotyna

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
[moved] Co przytrafiło się waszym nożom?
« dnia: 19-03-2004, 22:31:35 »
Witam.
Jak HARDCORE to HARDCORE ;)
Napiszcie, jakie przygody przeżyły wasze maszynki - np. cougar kiedyś swoim Buckiem Striderem SP880 otwierał skrzynkę pocztową - cyzy wy kiedys mieliście przygody, które wymagały ponadprzeciętnej wytrzymałości waszych noży i  sprawdziły sie świetnie? Piszcie - nie tylko ja z chęcią poczytam :)
"Bywają bowiem trzy rodzaje umysłów: jeden rozumie sam przez się, drugi rozumie to, co mu inni pokazują, trzeci nie rozumie ani sam przez się, ani gdy mu inni pokazują; pierwszy jest najwyborniejszy, drugi wyborny, trzeci do niczego [...]"
Nicollo Machiavelli "Książę"

Offline AdamD

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 20-03-2004, 15:31:26 »
ROTFL :)

Skrzynkę pocztową powiadasz? Moja HardCore'owa Endura też dała radę. I TSEK. Zresztą ostatnio przypadkiem miałem przy sobie lipnego CRKT PointGuard, i też sobie poradził ze skrzynką na listy. No, chyba że my tu w Wawie mamy jakieś takie delikatne i subtelne skrzynki, a w 3City są takie pancerne, zamykane na dwie ciężkie zasuwy ;)

Pozdrawiam,
AdamD

PS: Kieleka niech coś napisze o wbijaniu MD w betonową podłogę lepiej :D

Offline PiterM

• Opinii: (96)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 21-03-2004, 15:47:10 »
w domu prucie ściany w poszukiwaniu rury... boazeria, karton/gips i szyny montażowe z jakiejś blachy. Dechy wyważyłem, płyty wydłutowałem, blachę wyciąłem. Ale już nie pamiętam jaki nóż miałem wtedy pod ręką. W terenie to rąbanie. Jak do tąd nie musiałem wyważać drzwi czy okien, ale niegdy nie wiadomo. To tak na szybko...
Instagram: @piotr_ma

... a w kieszeni Sebenza

Offline Seiken

• knifemaker
  • Opinii: (8)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 21-03-2004, 20:38:03 »
Oprocz deliakatnych codziennych czynnosci ktore opisal Piter , z teg oco sobie przypominam to najbardziej zaskoczyl mnie Busse Basic 9 , ktorego po probowaniu roznych narzedzi urzywalem do wyrownywania asfaltu na driveway przed domem , przy pomocy mlotka( tu sie zlitowalam i wybralem gumowy) wyciolem asfalt na dlugosci  8 m , noz poza porysowana powloka i moze straceniem scary sharp kondycji nie pokazal zadnych ubytkow ( i tak jest do dzisiaj)
Nastepny to Brend 2 , ktory po chaniebnym zlamaniu sie SOG Neavy Seal , uratowal mnie w oczach ludzi przy powazaniu i wyciaganiu wycietych bryl lodu na jeziorze.Kilka lat pozniej wykazal jednak jedna wade ,i zatonal .....  
Oczywiscie jeszcze moj #1 Mad Dog ATAK II , ktory w harcorowej wersji posluzyl  przy pomocu kawalak belki do przerobienia atarej beczki po benzynie na survivalowa wersje wendzarni na lososie.ATAK po juz chba 12 sluzby ma sie znakomicie i chyba przezyje mnie , bo ja juz mu rady nie dam

Offline Jarek

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 22-03-2004, 09:28:54 »
Hehehe, Seiken trzabył bojkę do niego przyczepić, może by się co złapało :)

Offline AdamD

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 22-03-2004, 10:05:26 »
Zapewne jakiś nożoholik - nurek ;)

Offline janek

• Świeża krew
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 22-03-2004, 11:28:31 »
Z całym szacunkiem dla szanownych kolegów ale skrzynki, a przynajmniej starego typu otwiera się jedną ręką bez uzycia jakichkolewiek narzędzi unosząc całość do góry.
Pozdrawiam
PS moje ekstremalne użycie noża to przycięcie zdjęcia z braku gilotyny i żyletki itd. Profeska bez najmniejszego zadarcia brzegu id :)
Pozdrawiam wszystkich Kniversów

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 22-03-2004, 11:31:11 »
SOG Pentagon Elite II i bagnet  6H4 - drzwi od starej lodówki na wylot. SOG lekko się wyszczerbił, bagnet bez zmian (ale to tępe gówno). Jak wystawiałem lodówkę na śmietnik to sąsiedzi się trochę dziwnie patrzyli.

SRK - Rąbanie 1,5 metra sześciennego drewna do kominka i na ognisko w trzy dni. Znak drogowy na wylot. Przestał golić.

Opinel 9' carbon (ulubiony zmrol) pękł mi podczas ostrzenia patyka na kiełbaski.

SAK Spartan - Wyważanie skobla wraz z kłódką przy pomocy otwieracza do butelek. Skobel wyważyłem, ale otwieracz złapał trochę luzów.

Ka-Bar Hunter Bob Dozier Design - Złożył mi się na paluchach po mocnym wbiciu w drzewo. Paluchy się zrosły, a Kabarek mi służy do dzisiaj.

Offline Gilotyna

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 27-03-2004, 12:56:36 »
MORE MORE MORE ! ! !
"Bywają bowiem trzy rodzaje umysłów: jeden rozumie sam przez się, drugi rozumie to, co mu inni pokazują, trzeci nie rozumie ani sam przez się, ani gdy mu inni pokazują; pierwszy jest najwyborniejszy, drugi wyborny, trzeci do niczego [...]"
Nicollo Machiavelli "Książę"

Offline Szeryf

• Opinii: (26)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 31-03-2004, 14:24:40 »
806 AFCK Axis - scena książkowa, wózek pełen odlewów, wszystko ciągnie gość, który w pewnym momencie chciał wyciągnąć taśmę spod wózka. Niestety taśma był już wkręcona w kółka... moment i już była owinięta wokól dłoni nieszczęśnika.
Byłem obok, szybkie otwarcie i cięcie taśmy nad nadgarstkiem i... ostrze łup w surowy żeliwny korpus. Gość był wolny, wózek pojechał dalej. Zostały wyszczerbienia na ostrzu :-( na tyle drobne, że ostrze tnie doskonale, na tyle duże, że widoczne...

Offline MichaelD

• Opinii: (49)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pluję jadem, sieję nienawiść i pożeram dzieci ;)
    • Mój kanał z nożami na YT
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 05-04-2004, 18:58:56 »
Buck Strider 880 SP:  2xframugi okienne i 1X drzwi (wywaznie),pare razy jako "przybijak" trzeba było drewno na poł przerąbać ,skrzynki do listów prawie codzinnie
(Po tym wszystkikm nic mu sie nie stało  8) )

Emerson La Griffe : Drut z 2mm, przebijanie i ciecie Denek  po puszkach po Piwach
(czubek sie minimalnie odłąmał ,a ostrze sie wyszczerbiło
 &|  )

Maczeta Ontario 18" with saw Wbijanie gwozdzi , rabanie
pustaków i siporexu(tak to sie
(poszczerbiło się trochę w paru miejscach :( )  
www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

Offline Felini

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 25-05-2004, 15:25:27 »
Opinel  złamałem czubek przy ćwiczeniu pchnięć w drzewo gdzieś tak po 10 - 15 min. ćwiczeń.
Mikov wyszczerbiło się ostrze - ćwiczyłem na nim wytrzymałość ostrza Mueli (model Bowie 14) na cięcia .Druga szczerba powstała gdy uderzyłem nim w ostrze Victorinoxa Huntera niestety Victor też się wyszczerbił a był fajowy  :(

<span class='smalltext'>[ victorinoxhunter.jpg ]</span>
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 19.07.2004r.- 16:00 ]</span>
Vaya con Dios Amigos

Offline RAFI

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 17-07-2004, 19:03:12 »
Fallkniven A1 jako parodniowy nabytek poszedł ze mną w bój na zarośniętej działce. 100 m2 jakiegoś zielska grubości kciuka a wysokie na dwa metry
...Parę godzin cięcia jak w bambusowym lesie i na ostatnich metrach z winy obsługi noża (czyli mnie- wykończony na maxa) przy pełnym wymachu z możliwie największą siłą i prędkością trafiam obok w narożnik muru z czerwonych cegieł....dziwny dzwięk który nie wróży nic dobrego i zanim spojrzałem pomyślałem że parę setek poszło się j....ć
Wyszczerbione ostrze i wykruszona cegła...gdyby przeszlifować śladu by nie było,ale po co niech zdobi potężne stalowe cielsko Fallknivena
...z czasem zniknie od ostrzenia...więc nie było żle
Acha!!! pozostała część głowni przestała golić

Offline Ziele

• Świeża krew
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 23-07-2004, 23:14:06 »
Ja wam dam skrzynki nożem otwierać!! Mieszkam w budynku poczty i widze jak biedny rzemieślnik naprawia je, ponieważ ktoś niestety nie miał przy sobie klucza :)
Spoko przynjmniej chłop sie nie nudzi.
Ja niestety nie mam dużej kolekcji noży, 2 victorinox'y i nie przeżyły jeszcze hardcorowych akcji (niestety)

Pozdrowienia

Offline kapral

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 17-09-2004, 14:56:33 »
Za pomoca Aitora Commando robilem Grilla z skrzynki na amunicje do M60.
gerberem Applegatem robilem aszenbecher z puszek ;)
I got 99 problems, but Under Armour ain't one.

www.kryzysowo.pl

Offline Marecki

• Nonkonformista
  • Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mistrz Patelni
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 03-10-2004, 03:07:02 »
Ja muela Tanto otwieram konserwy w domu i na wyjazdach  :D
"Nóż nie hałasuje"

Łot ewer

punktG

MOCNE

shaftt

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 06-11-2004, 10:31:56 »
mi sie pare sytuacji zdarzylo.

najbardziej imponujaca poza durnym podwazaniem i wywazaniem jest moje stanie na BKT 11 wepchnietym miedzy cegly okolo 40 metrow nad ziemia.

uwazam ze reszta rzeczy blednie przy tym wyczynie- oczywiscie mowie o moich wyczynach:)

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 06-11-2004, 14:33:32 »
a moj noz sie stepil :/

Offline sebex22

• Opinii: (36)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • "Homo homini lupus est..."
Odp: [moved] Co przytrafiło się waszym nożom?
« Odpowiedź #18 dnia: 05-07-2010, 23:36:29 »
Duże tanto Mueli: rozbiórka resztek starej stodoły (wyważanie desek) i siekanie blachy dachowej; vicek Spartan: standardowo otwieranie konserw małym ostrzem (jak wielu zapewne); vicek Fireman: wkręcanie śruby M10 wkręconej w stelaż używając rękojęści jako dźwigni (odrobinę zwichrował się duży śrubstak); CRKT Thunderbolt: próba przebicia matrycy LCD od laptopa ze "szklaną" powłoką (matrycy nie przebiłem mimo dużej siły uderzenia a czubek tanto musiałem lekko przeszlifować; finka 12cm od Mueli: wytrzymała robienie kanapek, struganie patyków, wbijanie w płytki PVC (na betonie!), dopiero złamał ją kolega podważając rusztowanie warszawskie jak łomem...
« Ostatnia zmiana: 04-08-2012, 11:48:18 wysłana przez sebex22 »
Niech stal będzie z Wami...

Offline cat

• Mieszkaniec knives.pl
Odp: [moved] Co przytrafiło się waszym nożom?
« Odpowiedź #19 dnia: 05-07-2010, 23:40:08 »
Nie wiem , po co przebijałeś matrycę laptopa  :dodge:, ale widziałem test jakiegoś monitora Asusa- zatrzymywał pociski z broni krótkiej 8D

Edit: rozumiem,że dostaniemy po szczerozłotej łopacie?
« Ostatnia zmiana: 05-07-2010, 23:42:52 wysłana przez cat »