Autor Wątek: Dlaczego aerobic jest lepszy niż walka nożem.  (Przeczytany 8561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
Dlaczego aerobic jest lepszy niż walka nożem.
« dnia: 05-11-2005, 16:53:24 »
Ze smutkiem stwierdzam, że nic sie nie zmieniło. Młodzi fascynaci myslą, że posiadanie noża zrobi z nich ninja, starsi fascynaci myslą tak samo, tylko lepiej to ukrywają. Jedni i drudzy zatem powinni wybrać się na aerobic, co przyniesie im dużo więcej korzyści ...
- po pierwsze primo, fascynujące jest czytanie o kondycji i "ruszaniu się" w walce nożem. naprawdę o wiele ciekawsze jest usiąść sobie spokojnie z piwkiem w ręce (albo i fiutem, wedle zyczenia), obejrzeć sobie film, poczytać. Pod względem poprawienia wydolności ciała, tak potrzebnej w szybkiej ucieczce, aerobic jest o wiele lepszym pomysłem niż radosne hopsasa z wibratorem w ręce. nawet jedna sesja tygodniowo aerobicu jest dużo korzystniejsza dla nas niźli ćwiczenie walki nożem.
- po drugie primo: bezpieczeństwo.
podczas zajęć z aerobicu nie posiniaczymy sie, nie dostaniemy w oko atrapą, tudzież pięścią w szczęke.Ostra krawędź okularów ochronnych nie potnie nam skóry na nosie. No i nikt nam nie będzie wmawiał, że prawdziwy nozownik "nie czuje bólu"
- po trzecie primo: kompetencja
temat dośc drażliwy, po dwóch sesjach większośc autorytatywnie zaczyna się wypowiadać na temat walki nozem. w istocie, wykwalifikowanych instruktorów aerobicu jest masa, są szkolenia, doskonalenie umiejętności. Temat jest rozpracowany naukowo, ma solidne podstawy metodyczne. Jeśli chodzi o walkę nozem, znam w Polsce trzech ludzi którym bez wyrzutów sumienia powierzyłbym ćwiczących walkę nożem. To oznacza, że szanse na dostanie się pod opiekę kompetentnego instruktora są prawie zadne. Ergo, lepiej pójśc na aerobic.
- po czwarte primo: estetyka.
jesli porównać gromadę samców wydających dziwne okrzyki, klnących, tłukących się, z przeciętną sesja aerobicu, gdzie panie nawet i nie za szczupłe jednak w całkiem miłych oku kostiumach ćwiczą sobie radośnie a pomiedzy nimi my, rodzynki w cieście, to chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że o wiele więcej wrażeń estetycznych wyniesiemy z zajęć aerobicu niż walki nożem.
- po piąte primo: wzgledy towarzyskie.
piwo, noże, knajpy ... jakież to powszechne, prawda ? a po sesji aerobicu jest szansa na wymianę doświadczeń z przemiłą koleżanką ćwiczącą obok, co może zaowocować małym tet' a tet (czy jak to sie pisze) połączonym ze sniadaniem. Wyobrażenie sobie czegoś takiego z kolegą ćwiczącym walkę nożem przypłacimy długimi sesjami wymiotów.

Jak widać więc, należałoby skończyć z idiotyzmami pod nazwą "walka nożem" gdyż niczego nie dając, utrudnia nam to tylko odnalezienie się we właściwej niszy społecznej. Kupmy getry, legginsy i na salę, panie i panowie ...
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 05-11-2005, 16:59:44 »
dobra, dobra, chodziłem na aerobic przez pół roku z moją żoną. Oprócz mojej żony, to większość Pań była taka, że jednak wolałbym chyba tet' a tet z piwkiem i kumplami od noża. Może tylko bez śniadanka. ALe w sumie masz War dużo racji. Trudno nazwać wygłupy z atrapami treningiem, nic nie zastąpi godzinnej walki z własnymi słabościami przy wysiłku na karimacie i przy rozciąganiu.

A tak wogóle te przemyślenia to własne doświadczenie czy taka niezweryfikowana opinia?
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 05-11-2005, 17:01:19 »
Cytat: WAR
małym tet' a tet (czy jak to sie pisze)

Prawidłowo pisze się: dymaniem, albo bzykaniem!! :)

War, dobry tekst!
[ Redagowany dnia 05.11.2005r.- 17:01 ]
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline Szeryf

• Opinii: (26)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 05-11-2005, 17:29:22 »
Świetny tekst :-)

Co do aerobiku to zależy na co się trafi ;-) można tak jak bagnet  %-6 a można trafić do takiej grupy, że jakby nie liczący na głos instruktor(ka) to do  trzech samodzielnie bym nie policzył  !amazed     8)   ;)

Offline qkiel

• defetyszytystyczny rzepa imitator
  • Mieszkaniec knives.pl
  • awatar "Blue Vampire" by Adam Rakowski
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 07-11-2005, 00:04:42 »
Cytat: WAR
chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że o wiele więcej wrażeń estetycznych wyniesiemy z zajęć aerobicu niż walki nożem.

tak myslisz bo nie widziales jeszcze kolezanki Amioko, ktora z nami cwiczy :D
"A mądrość zawsze oznacza brak pewności czegokolwiek. Poza tym może, że niczego się nie wie." Jacek Sobota "Głos Boga" str. 132
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie sluży.
Czas to Szczescie.

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 07-11-2005, 00:49:09 »
qkiel, stado samców i jedna koleżanka ? na aerobicu masz same koleżanki   !amazed
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline qkiel

• defetyszytystyczny rzepa imitator
  • Mieszkaniec knives.pl
  • awatar "Blue Vampire" by Adam Rakowski
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 07-11-2005, 01:27:55 »
nie liczy sie ilosc, a jakosc :D
"A mądrość zawsze oznacza brak pewności czegokolwiek. Poza tym może, że niczego się nie wie." Jacek Sobota "Głos Boga" str. 132
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie sluży.
Czas to Szczescie.

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 07-11-2005, 09:28:49 »
Jasne, a wielkośc nie ma znaczenia   :p

Offline Hakas

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 07-11-2005, 09:33:44 »
Ja przeżywam co tydzień  chorrory bo tam gdzie pracuję to zajęcia dla starszych pań prowadzą ale   !amazed   !amazed  normalnie nóż z ręki wypada. Średnia wieku Ćwiczących pań to 65 lat  %-6 . Wolę iść na ryby.
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
 i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima

Offline dzey

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 07-11-2005, 10:33:10 »
przekonales mnie WAR..
rzeczywiscie kontuzja goni kontuzje, skora krwawi pocieta atrapami, sami spoceni, brudni faceci w kolo, a ja taki maly, biedny i delikatny posrod nich..
a na ulicy to przeciez i tak nie bede sie bronil nozem tylko z placzem uciekne, krzyczac zeby nie bili mnie po twarzy.. w koncu zycie jest bardziej wartosciowe od dumy

zna ktos jakis fajny aerobik w centrum W-wy? :)
vae victis.. [biada zwyciezonym]
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Offline cleanrat

• Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 08-11-2005, 17:09:10 »
Pola Mokotowskie soboty od 10  ;)

A ruch ich wibratorów to poezja nawet, nie tylko balet i aerobic   :p

A sobotnia grupa jest o niebo lepsiejsza od tych leszczy na zdjęciu ...
Złota rybka to ściema

K F F

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 08-11-2005, 18:31:20 »
Z zacięciem narcystycznym to nie tutaj prosze.

Offline cleanrat

• Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 08-11-2005, 18:49:51 »
A nie sądzisz, że taka fotogeniczna fota mojego kolegi (pierwszy plan) ściągnie te wszystkie laski z areobicu na walkę nożem? (cholercia, może i gejów).

Wtedy nie trzeba kupować getrów i stringów ...   8)
Złota rybka to ściema

K F F

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 08-11-2005, 19:28:04 »
nie, nie sądze.

Offline cleanrat

• Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 08-11-2005, 20:32:22 »
Strasznie się zrobiłeś zasadniczy ...

A przecież temat rozpocząłeś na poły zartobliwie.

Przeszkadza Ci jak inni też się bawią?
Złota rybka to ściema

K F F

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 08-11-2005, 20:37:14 »
Powiedziałbym, że prześmiewczo, ale ja tam się nie znam, nie jestem fajterem 8)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 08-11-2005, 20:43:17 »
Hmmmm, zasadniczo mi nie przeszkadza. Tyle, ze naprawdę nie rozumiem dlaczego potraktowałeś mój tekst jako żartobliwy ?
Co do zdjęcia ... zdjęcie jest śliczne, ta gra mieśni, ten wyraz skupienia na twarzy ...
Tylko nie wiem, czemu to zdjęcie w tym miejscu miało służyć ? Jesli zabawie, to jego miejsce jest w Knife Off, jesli technice ... eee, spuścmy zasłone miłosierdzia.

Offline dzey

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 08-11-2005, 20:51:31 »
uu.. powaznie sie zrobilo   :?
vae victis.. [biada zwyciezonym]
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Offline cleanrat

• Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 08-11-2005, 20:58:35 »
 Może inaczej, temat jest poważny ale opisany żartobliwie (przynajmniej dla mnie)

Idąc w tym duchu, dałem fotę która w/g mnie może naprawde reklamować walke nożem jako, że fajna jest. I po części była odpowiedzią na post Dzeya. Tak po namyśle może faktycznie nie bardzo  na miejscu - ale juz poszła, sory

Jeśli chodzi o technikę, to mi czasami wychodzi na sparingach, zreszta nie tylko mi. Jeśli uważasz, że jest bez sensu ..., to też nie ma problemu  :p
Złota rybka to ściema

K F F

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 08-11-2005, 21:07:43 »
W tym duchu, to nie doczekałem sie żadnej sensownej polemiki. Niestety.
Co do techniki prezentowanej na zdjeciu (trudno to zresztą nazwać techniką) to wychodzi tylko w momencie, kiedy atakujacy popełnia tyle błędów co osoba na zdjeciu.