Reklama

Dostałem takie cuś do naostrzenia...

Zaczęty przez bagnet, 19-11-2005, 23:12:43

lepermessiah

Naprawde niezły nozyk za nieduza kase. Doskonale lezał w mojej dłoni dzieki swietnie zaprojektowanej rekojesci oraz wkladkom poprawiajacym chwyt (niestety sa zbyt agresywne dla kieszeni). Linia ostrza piekna - IMHO noz jest ładniejszy niz Boa ze wzgledu na lekkosc designu. Ale to juz zupelnie subiektywne odczucia. Co do stali to chyba nie jest taka zła jak pisał rybak. Noz kupiony ok 5 miesiecy temu jest ciagle ostry, ale nie goli i to wlasnie przeszkadza włascicielowi  ;) Z drugiej stroy nie wiem jak intensywnie uzywany byl ten kozik przez wspomniane 5 miesiecy... Co tu jeszcze napisac... Aaa otwieranie mogłoby byc wygodniejsze. Noz posiada charakterystyczne "sciete" kolki ktore jednak nie ułatwiaja zbytnio otwierania. Problem polega na tym iz kolki sa zbyt blisko rekojesci przez co trudno zahaczyc o nie kciukiem (dodatkowo mogłyby byc agresywniej ponacinane). Mysle jednak ze i do otwierania mozna sie przyzwyczaic (ja mam ten noz od dzisiaj wiec marudze :p). W posiadanym egzemplarzu zaskoczyła mnie jeszcze jakosc wykonania. Zaskoczyla in plus. Dokładne szlify (czego np nie mozna powiedziec o Monochromie), rowno przyklejone wkładki antyposlizgowe (czego nie dało sie powiedziec o nozu Kershaw zaprojektowanym przez Seagal'a), dobra mechanika i pewna blokada (choc mogłaby zachodzic odrobine głebiej). Ogolnie jest to ciekawa (jednak troche pomijana) alternatywa dla Monochroma, Piki, Delicy, czy innych Birdów. Jesli ktos lubi nieprzecietny design to zamiast "nudnych" nozy spod zanku motyla powinien siegnac po storma.

A tu prownanie z Mili i Monochromem

http://www.knives.pl/forum_viewtopic.php?26.14565.20

Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca


rybak

lepermessiah, wkurzyles mnie, kupie go przy najblizszej okazji, spod sklepu przyniose fure tektury i zobacze, jak to jest z ta stala   ~:(

A tak serio, to moje wrazenia sa podobne jak Twoje, tylko ten papier scierny i stal, ale ja jestem stalowy zboczeniec, wiec prosze sie mna nie przejmowac ;)

PS. ladne fotki.

[ Redagowany dnia 20.11.2005r.- 08:28 ]
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

lepermessiah

Qlfi na budo napisał ze ostrzenie tego sandvika to katorga... Hehe bede musiał sam to sprawdzic :)

PS. Dodam jeszcze ze noz ma pseudofliper.. Jest on na tyle maly ze nie pozwala na szybkie "odpalenie" noza. Stanowi jednak dodatkowa garde wiec uznaje ze jest przydatny  ;)
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 20.11.2005r.- 11:55 ]</span>

Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca


rybak

Nie? Ja otwieralem oba (duzy i maly)  bez problemu, ale trzeba bylo sobie troche nadgarstkiem pomoc.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

lepermessiah

Byc moze to kwestia dokrecenia sruby lub techniki. W kazdym razie nie idzie mi to za dobrze  :|

Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca


buzz

A jak to cenowo wygląda ?? Ta alternatywa dla Piki, Mono, Delci i Ptaszorów?? Masz może jakieś info ??


lepermessiah

Napisalbym Ci konkretnie ale strona www.military.pl nie chce sie otworzyc ~:(  Z tego co pamietam ok 200 zł

Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca


buzz

Dzięki :) (A strona military.pl ostatnio tak ma - wkurza mnie to bardzo   ~:(  ;) )

EDYTA: Sory za dubel
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 20.11.2005r.- 18:14 ]</span>


pecado

a ja sie chcialem zapytac, czemu wujek pecado nie dostal do pomacania tego noża jak kolega lepermessiah wracał z uczelni do domku? ;-)
(niby mógł sobie do military podskoczyć, ale to zawsze nie po drodze i za wcześnie zamykają :? )

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

lepermessiah

Hej pecado.. Nie wiem do konca o co Ci chodzi ale jak masz jakis byznes czy cus to wal na priv  ;)

Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca


pecado

Trochę sobie zażartowałem, nic osobistego ;-)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

uwak

mam takiego - mniejszego ....jak go w reke biore to .....lojezu ...........zle mysli mam o cwiartowaniu
choc fakt - i kolki i flipergarda zostaly spierdolone w tym nozu

a ostrzenie ...hmmmm ma 2 kamienie 400 i 600 - szare=na mokro, i w sumie uzywam tylko 400 .....golic moze nie goli ale nie daj boze sie zaciac....
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 23.11.2005r.- 17:11 ]</span>

ty już wiesz co ....