Autor Wątek: Dlaczego niektórzy z Was nie mogą się pogodzić z tym, że inni traktują nóż jako broń?  (Przeczytany 4094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Black

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Duża część z Was traktuje swoje noże jak EDC, ale coś mi tu nie pasi. Przecież siedząc w chałupie macie chyba noże do krojenia chleba, szynki, pomidora i inne powiedzmy "kulinarne". Te ostatnie są chyba wygodniejsze do zastosowań przeze mnie wymienionych. Chyba nie używacie noża tzw. EDC do krojenia chleba itp skoro macie pod ręką noże kulinarne. Dlaczego więc niektórzy z Was burzą się w niektórych wątkach jak mówi się o nożu jako broni. Idąc dalej - po co nosicie ze sobą noże (m.in. EDC). Kroicie chleb w mieście...albo pomidora? Kurna...jak tak to jest nieźle chore. Ja nóż, który mam przy sobie traktuję głównie jako narzędzie do ewentualnej obrony przed bandziorami...niektórym to może nie w smak. Nie rozumiem pobudek osób, które boją się, nie chcą (inne powody) powiedzieć publicznie: TAK TRAKTUJĘ NÓŻ JAKO BROŃ. No nie wiem, może to takie pokojowe forum? Nie mówię tu o tym abyście się podniecali jakie to macie zaje....  kosy do zarzynania (to też byłoby chore) ....dziwi mnie jedynie fakt, że do niektórych nie dociera, że nóż to broń.

Offline lukaszki

• Opinii: (36)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fuck art let's kill
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 20-11-2005, 20:11:23 »
ja moge. Sam tak traktuje nóż. A poza tym jedno traktować go jako broń, a drugie bronić się nim. Bo bronić się można cegłą, co nie znaczy że cegła to broń. Dla mnie bronią są noże projektowane do do tego, a narzędziem te pozostałe. Trudno raczej uznać np. Siskę Contemporary Fighter za narzędzie, a jeśli już to bardzo specyficzne narzędzie.

a w ogóle dlaczego tak myślisz? Nie przypominasz sobie wątku klamka vs. nóż? W nim wszyscy traktowali go jako broń i wtedy to Tobie przeszkadzało.

Moim zdaniem mylisz kilka rzeczy. Niektórzy po prostu na EDC wolą mieć coś bardziej uniwersalnego niż pure fighter, co wcale nie znaczy że nie traktują noża jako broń. Wydaje mi się że masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.

Pozdrawiam

edit:
na tym forum jest parę osób (nie ja) które do zagadnienia nóż jako broń podchodzą poważniej niż możesz to sobie wyobrazić.
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 20.11.2005r.- 20:13 ]</span>
Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 20-11-2005, 20:17:52 »
blad w mysleniu. miecz np jest bronia, lub sztylet. noz nie jest bronia, jednoczesnie nia bedac. jest to narzedzie bardzo wielofunkcyjne, min jest tez narzedziem do zabijania (choc nie zawsze).

noz pomaga mi w szkole, ostrze nim olowki i kredki (a z racji szkoly robie to raczej bardzo czesto), nozem przecinam kartki (rownie czesto) oraz rzezbie (tak samo czesto). kiedy farba zacznie sie konczyc, rozcinam tube nozem. nozem rowniez wyciagam (lub wycinam) zszywki powbijane w deski na ktorych sie maluje.

chleba z reguly na miescie nie kroje, nie mniej kroje nozem inne rzeczy (np jablko) czy odcinam kawalek banana przed zdjeciem skorki. fakt, rzadziej posluguje sie nozem przy przyrzadzaniu jedzenia (jak jestem w kuchni to wole normalne kuchenniaki) nie mniej zdaza mi sie.

nie mniej bez noza w szkole bym byl jak bez jednej reki chyba, a to ze moi kumple nozy nie nosza to tylko chyba dlatego ze ja mam zawsze jakis noz ze soba i moga pozyczyc.

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 20-11-2005, 20:27:21 »
Black, podziwiam tę młodzieńczą zapalczywość. Wyjasnię Ci to w ten sposób:
jestem miłosnikiem noża jako broni, traktuję nóż bardzo poważnie. Jestem współzałozycielem tego forum. Czyli jakbym bardzo chciał, to mógłbym przerobić to wszystko na walkę nożem. Jednakże takich jak ja, jest minimalna ilość i byłoby z mojej strony po prostu aroganckie narzucać innym moją wizję fascynacji nożami. Dlatego jest mały dział poświęcony miłosnikom noży jako broni. Poza tym, prędzej czy później każdy otrze się o wszelkie formy nożofilstwa, walkę, używanie, robienie ...
Podział tak rygorystyczny jest po prostu zbędny.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline kot_behemot

• knifemaker
  • Opinii: (122)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 20-11-2005, 20:30:41 »
Black, na siłe szukasz dziury w całym.   %-6

Niech każdy traktuje nóż jak mu się podoba....
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 20.11.2005r.- 20:32 ]</span>
Za krótka doba...

Offline Black

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 20-11-2005, 20:41:29 »
Nie kocie - nie szukam dziury w całym. Czasem jedynie niektórzy sprawiają jakby chronili tajemnicę poliszynela  ;) ...i tylko o to mi chodzi. O nic innego.   :)

Offline kiedi

• Moderator
  • Opinii: (76)
  • *
  • miniaturyzator
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 20-11-2005, 20:45:09 »
Dla mnie z racji zarówno zawodu jak i hobby nóż jest i zawsze pozostanie narzędziem, niebezpiecznym, ale zawsze narzędziem. Przyznam, że noszenie noża tylko i wyłącznie jako broni uważam za kiepski pomysł i szukanie kłopotów.  
Uprzedzając ewentualne pytania tak mam nóż typowy do walki, leży sobie na półce  a noszę go bardzo żadko mając nadzieję, że nigdy nie będzie potrzebny.
Ja nie knifemaker, ja tylko noże dłubie

Moje pisaniny dla B&A   http://chomikuj.pl/kiedi/B*26A

moja stronka na facebooku: https://www.facebook.com/KiediKnivesAndOthers

Offline ryba

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 20-11-2005, 20:47:07 »
Black,tak powaznie rzecz biorac,to w sytuacji w ktorej moglbys uzyc noza jako broni-najpierw uzyj glowy.
nie zycze nikomu aby kiedykolwiek w taki sposob noza uzywal.
nie chodzi tylko o kwestie prawne(aczkolwiek sa one znaczace),ale rowniez o moralne.
juz kiedys pisalem,ze moim najwiekszym marzeniem jest nigdy nie uzyc noza jako broni-nigdy nikomu nie zrobic nim krzywdy.
druga sprawa,ze bronia moze byc cokolwiek-dlugopis,szczoteczka do zebow....az do ceglowek,czy lapat,a noz wiekszosc takich ktorzy nosza go jako EDC,to jednak narzedzie(czesto przydatne).
ryba  

Offline kot_behemot

• knifemaker
  • Opinii: (122)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 20-11-2005, 20:53:07 »
Black jaka tajemnica???
Że nóż może być bronią, że można nim kogoś okaleczyć, albo zabić, nie przesadzaj...
Za krótka doba...

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 20-11-2005, 20:55:57 »
A ja tu widze raz: niezrozumienie "idei" EDC i dwa: brak skupienia przy czytaniu poza tym.

Black, moze poczytaj najpierw troche, co juz bylo (bedziesz mial zajecie na dluzszy czas), przemysl sobie, o co ludziom chodzi, a potem pytaj czego nie zrozumiales. Pomoze to uniknac rowniez powtarzania dyskusji, ktore juz byly.

Bardzo Cie prosze.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline jawor

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 20-11-2005, 20:56:28 »
Gdzieś juz kiedyś napisałem, że obecnie sa noże do krojenia chleba, do sprawiania ryb, do mięsiwa, myśliwskie, edc, fightery,
military itd. To tylko znaczy, że one są, a więc i te używane jako broń, jaka w tym tajemnica, nie wiem? Są i już. To kto ich używa to już osobny temat.
Może kiedyś na początku gdy jeden nóż służył do tego wszystkiego (chociaż dzisiaj jeszcze również w niektórych regionach świata dalej tak jest) było inaczej. Może nie prościej, ale inaczej.
Nie kumam więc jak można wystawiać wniosek, że ktokolwiek nie może pogodzić się z czymś co defacto istnieje.
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 20.11.2005r.- 20:59 ]</span>
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline amur15

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 20-11-2005, 21:22:23 »
Cytat: Black
Duża część z Was traktuje swoje noże jak EDC, ale coś mi tu nie pasi. (...) TAK TRAKTUJĘ NÓŻ JAKO BROŃ. No nie wiem, może to takie pokojowe forum? ...) dziwi mnie jedynie fakt, że do niektórych nie dociera, że nóż to broń.

He, he, he.... nosze w kieszeni S. Native. Moja żona wkrótce zacznie nosić S. Dragonfly. Wyobrażasz sobie, że wobec np. trzech opryszków z kijami wyciągamy swoje noże-narzędzia-do zabijania??? No chyba, że napastnicy mają umrzeć ze śmiechu.

Zdecydowanie nie uważam swoich nożyków jako narzedzi do obrony.
Co wobec tego nimi robię? Proszę bardzo:
1. Idąc do klienta wyciągam nóż, żeby odpakować instalowany sprzęt z grubych kartonów - nie zauważyłem, żeby któremukolwiek choć drgnęła powieka (ze dwóch stwierdziło: "o, jaki fajny nożyk")
2. Kupując dzieciakowi zabawkę/batonik/cuś_innego pomagam sobie nożem podczas odpakowywania, jeśli opakowanie sprawia problem
3. Będąc na ognisku strugam patyki na kiełbaski
4. Odcinam metki od ubrań, jeśli nie mam w pobliżu nożyczek (czasem nożem idzie nawet dokładniej)
5. Na pikniku z rodziną, w środku lasu, rozcinam bułeczki i smaruję je masełkiem
6. Nóż przydaje mi się również w miejscu pracy (laboratorium) jako narzędzie do różnych zastosowań
I widzisz tu gdzieś zastosowanie typowo obronne???

Offline Black

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 20-11-2005, 21:36:54 »
No tak rybaku  - zapomniałem, że tu siedzą "nożowi" wyjadacze, wszystkowiedzący o nożach i zastosowaniach, produkcji itp itd. Ja natomiast jestem tu "nowy" i muszę się jeszcze dużo nauczyć. Alfa i omega jest tu wyrocznią i mówi i co mam robić - poczytać bom głupi isię muszę uczyć heheeh. Wiesz rybaku - każdy ma swoje hobby. Ja podziwiam Wasze nożownicze. Wiem, że dużo z Was wie o nożach dużo więcej ode mnie. Ja pewnie mógłbym niejednego z Was nauczyć czego innego ale się z tym nie obnoszę.
Mógłbym Wam pokazać krótki film - nie wiem czy jest możliwość oddtworzenia go tutaj  ?!

ryba - mam nadzieję nigdy nie użyć noża jako broni, choć tak go traktuję.

Offline Wiko

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 20-11-2005, 21:55:11 »
Przecież siedząc w chałupie macie chyba noże do krojenia chleba, szynki, pomidora i inne powiedzmy "kulinarne". Te ostatnie są chyba wygodniejsze do zastosowań przeze mnie wymienionych. Chyba nie używacie noża tzw. EDC do krojenia chleba itp skoro macie pod ręką noże kulinarne.

Do kuchni go nie noszę. Jest tam dość noży. Ale żona używa obu swoich EDC właśnie w kuchni, gdy potrzeba jej bardzo ostrego noża.

Dlaczego więc niektórzy z Was burzą się w niektórych wątkach jak mówi się o nożu jako broni.

Ja się burzę tylko na jedno - na niefrasobliwe traktowanie noża jako narzędzi do tzw. "samoobrony", w myśl idei, że jak mnie napadną źli
ludzie, to ja ich ciach, ciach moim nożykiem i po sprawie. Uważam, że takie myślenie może zaprowadzić na OIOM, albo za kraty. Nie chciałbym również żyć ze świadomością, że zabiłem kogoś, lub uczyniłem kaleką, aby się uratować przed utratą zegarka, czy podbitym okiem. To że dowolnym nożem można się skutecznie bronić jest oczywiste. Problem polega na tym, że przeciętny człowiek nie jest w stanie kontrolować uzyskanych w ten sposób efektów. To rosyjska ruletka.

Idąc dalej - po co nosicie ze sobą noże (m.in. EDC). Kroicie chleb w mieście...albo pomidora? Kurna...jak tak to jest nieźle chore.

Noszę jakiś folder codziennie, czasem kilka. Przynajmniej od roku. Przez ten czas otworzyłem dziesiątki przesyłek, zgrzewek, kartonów, wyciągałem zablokowane monety z wózka w hipermarkecie, kroiłem kiełbasę, instalowałem zastępcze kable wysokiego napiecia w samochodzie. Nikogo jednak nie zaatakowałem nozem. Naprawdę myślisz, że to jest CHORE? Co zatem byłoby ZDROWE?

Ja nóż, który mam przy sobie traktuję głównie jako narzędzie do ewentualnej obrony przed bandziorami...

Ryzykowne, ale jest to Twoje życie. Ja jednak wychodząc rano z domu naprawdę nie myślę - aha muszę jeszcze wziąć nóż do obrony przed bandziorami. Myślę, że muszę wziąć go, bo może się znowu przydać - do rzeczy opisanych powyżej.

Ciekawostka - z traktowania noża jako "narzędzia do samoobrony" wyleczyły mnie między innymi posty WAR-a i teksty ludzi ćwiczących walkę nożem - zdałem sobie sprawę, że w moim przypadku oszukiwałbym tylko samego siebie. Że to czego potrzebuję to uwolnienie umysłu od niepotrzebnie rozbudzonych obaw, a nie udawanie komandosa.

Offline Heimdall

• Moderator
  • Opinii: (67)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 20-11-2005, 22:25:38 »
Cytat: rybak
A ja tu widze raz: niezrozumienie "idei" EDC i dwa: brak skupienia przy czytaniu poza tym.

Popieram w 100%, Every Day Carry to nie jest (nawet w wolnym tlumaczeniu  ;) ) "noszenie obieraka do warzyw i owoców"..
Codzienne noszenie noża zawiera w sobie implicite  8),
iż będziemy go mieli również w sytuacji bezkompromisowej walki o życie.

Tylko, z racji, że sytucje takie zdarzają się znacznie rzadziej niż otwieranie opakowań, rozcięcie splątanych sznurówek, poszatkowanie starych kartonów, praca w ogrodzie czy zastruganie paru kijków na kiełbaskę...etc. wiecej uwagi poświęcamy walorom (technicznym)  noża jako narzędzia. Jego niezawodności, trwałości, ergonomii, sprawności w wykonywaniu pracy.
No i estetyka, ale to jeszcze inna bajka.

To nie jest forum dla niezrealizowanych komandosów ani sreet fighterów ;) tylko dla miłośników i użytkowników noży, ale
też bynajmniej nikt nie kryje możliwości zastosowania noża jako broni, jest nawet osobny dział i kompetentne osoby (choćby WAR) - stąd za rybakiem zalecam
uważniejsze czytanie.

pzdr
Heimdall
Wracam online, stopniowo będę odpisywał na zaległe wiadomości, wybaczcie brak kontaktu.

Offline pieswidmo

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 20-11-2005, 22:26:42 »
No tak rybaku  - zapomniałem, że tu siedzą "nożowi" wyjadacze, wszystkowiedzący o nożach i zastosowaniach, produkcji itp itd. Ja natomiast jestem tu "nowy" i muszę się jeszcze dużo nauczyć. Alfa i omega jest tu wyrocznią i mówi i co mam robić - poczytać bom głupi isię muszę uczyć heheeh.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o nożach i tematach okołonożowych, podstawową rzeczą jaką robisz jest przeszukanie archiwum, dyskusje na te tematy były już nie raz... Myślę że to nie żaden problem posiedzieć trochę i poszukać. Ale z Twoich wypowiedzi wnioskuję że nie zależy Ci na rzeczowej odpowiedzi forumowiczów, ale na snuciu swoich własnych teorii, które nie koniecznie muszą być słusze i popierane.
pozdrawiam
pieswidmo

Offline pieswidmo

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 20-11-2005, 22:29:09 »
Acha, a propos tematu wątka:  Dlaczego niektórzy z Was nie mogą się pogodzić z tym, że inni traktują nóż jako broń?

A może: Dlaczego niektórzy nie mogą się pogodzić z tym, że inni nie traktują noża jako broń?   :?
pozdrawiam
pieswidmo

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 20-11-2005, 22:36:31 »
Hi Black,

przeczytaj dokladnie pierwszy post napisany przez pieswidmo, bo tam masz dokladnie rozpisane, o co mi chodzilo ;)

Skoro sam uwazasz sie za "nowego" - to zacznij od przeczytania, co tu ludzie naplodzili, oszczedzisz sobie (i innym tez) niepotrzebnego pisania po raz ktorys o tym, co juz bylo.

A jak zaczynasz od zadawania pytan, z ktorych wynika, ze nawet nie zadales sobie trudu, zeby sobie przyswoic pare podstawowych pojec, to sie nie dziw, ze Cie nie witaja na forum wybuchy radosci.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 20-11-2005, 22:53:08 »
Mógłbym Wam pokazać krótki film - nie wiem czy jest możliwość oddtworzenia go tutaj  ?!

Wrzuć filmik na jakiś serwer i podaj linka.
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 20-11-2005, 23:07:41 »
Jeśli masz na mysli filmiki z podrzynania gardła, z bójki ulicznej albo coś w tym rodzaju, to nie rób tego. To pierwsze ostrzeżenie, potem leci ban.
Co do kwestii alfy i omegi. Jesteś nie wiadomo kto, przychodzisz nie wiadomo skąd i domagasz się szacunku i posłuchu. Jak na razie nie napisałeś nic specjalnie godnego uwagi. Sporo ludzi tutaj zna się osobiście i wie jakie umiejetności i wiedzę prezentują. Natomiast Ty na razie nie reprezentujesz nic. Nie mamy możliwości zweryfikować twojej wiedzy ani umiejętności w inny sposób jak tylko przez to, co piszesz. Dlatego naprawdę radziłbym Ci najpierw poczytać to co już zostało napisane, oszczędzi Ci to niepotrzebnych spięć.
P.S. Czy ja mam deja vu, czy podobnie już pisałem do RedHeata ?
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.