Autor Wątek: Gammer  (Przeczytany 5086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jawor

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
Gammer
« dnia: 22-11-2005, 20:01:53 »
Koleś mnie prosił o opinię i wrażenia z użytkowania tego nożyka. Ja go nie posiadam, więc może Ci co go długo mieli, albo jeszcze mają napiszą parę słówek?

jawor
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline Black

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 22-11-2005, 20:06:33 »
Lepiej wybrać model bez tych zębów na ostrzu - odpada problem z ostrzeniem i tańszy w zakupie. W sumie świetny nożyk w dobrej jak na BM cenie....właśnie skąd ta cena? Może z prostej konstrukcji. Biorę tą maszynę na wczasy. Można powiedzieć, że jest uniwersalna (prawie).
Polecam.

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 22-11-2005, 20:10:34 »
Polecasz, to się domyślam, że go długo masz i użytkujesz, albo miałeś. Napisz parę słów o wrażeniach z użytkowania, co nim robiłeś i jak się sprawował.
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 22.11.2005r.- 20:11 ]</span>
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline Black

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 22-11-2005, 20:23:46 »
Świetnie nadaje się do krojenia chleb, sera i pomidora itp itd.  - nie ma grubaśnego ostrza. Nadaje się do strugania patyków na kiełbaski. Rękojeść mogłaby mieć jedynie nieco grubsze okładki - jak dla mnie.
Wadą jest niepewne mocowanie w pochwie - nie ma solidnego zapięcia albo locka. Nóż siedzi na wcisk.

Offline ryba

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 22-11-2005, 20:30:22 »
prosze bardzo:
moje wrazenia sa takie-
danych technicznych nie podam,bo i po co(kolega zapewne juz sie z nimi zapoznal)
nozyk jest wykonany solidnie,z dobrej jakosci stali,nadaje sie doskonale jako maly fixed EDC.
mimo dosc splaszczonej (wedlug niektorych )konstrukcji-bardzo wygodnie lezy w dloni i nie ma zamiaru niekontrolowanie jej opuszczac.
ja tego nozyka uzywam juz prawie rok i jeszcze nie zdazylem sie na nim zawiesc.
z racji wykonywanej pracy(pracuje w lesie)sluzyl mi do wszystkiego-od patroszenia zwierzynki wszelakiejdo typowych prac zwiazanych z lenistwem-dlubanie w korze,struganie galazek itp.zaleta wielka tego modelu jest mozliwosc tak sie to fachowo nazywa-"skrytego noszenia"
jest plaski i dosc lekki.
nie przeszkadza w niczym.
ogolnie zlego slowa o nim powiedziec nie mozna.
mimo,ze wsrod rodziny Benchmade zalicza sie do tej skromniejszej linii(czerwonej)w ogole sie tego nie odczuwa.
plusem natomiast jest jego dostepna i ludzka cena.na pewno jest jej wart.
powiem wiecej-wart jest wiecej.
jednak zeby nie bylo za slodko(benchmade nie placi mi za reklame),to z mojej strony mam zastrzezenie jedynie (niewielkie,ale)do pochwy i klipsa.
wiaze sie to z tym,ze brakuje mi tu jezyczka poprowadzonego do konca rekojesci na ktorym to moglby byc zamocowany ów klips lub inny belt loop.
jak widac na zdjeciu klips montowany jest dosc nisko srodka ciezkoscii powoduje to takie zjawisko,ze noszac go na pasku-po prostu sie chwieje.
nie jest umocowany stabilnie,a to powoduje pewien dyskomfory noszenia.
ale to jest do przejscia.
wystarczy zamontowac jakis tek lol,czy podobne mocowanie.
aha-i jeszcze jedno-nie do konca jestem przekonany co do mocy trzymania noza w pochwie.
po pewnym czasie noz sie lekko w niej chwieje,ale to rowniez jest do przejscia.
samoczynnie oczywiscie nie wypada,ale jednak psychicznie juz jestem zmuszony go pilnowac.
pamietam,ze na poczatku siedzial w pochwie tak mocno,ze trudno go bylo wydobyc,a teraz idzie o wiele latwiej
  ;) mam nadzieje,ze chodzi tylko i wylacznie o to ze nabralem wprawy  ;)
poza tym naprawde goraco polecam ten nozyk.
design ma jak na moj gust-przecudny.
naprawde na zywo prezentuje sie swietnie,a po wzieciu go do dloni burza sie nasze przewidywania o jego rzekomej niewygodzie.
jestem bardzo z niego zadowolony i uwazam,ze zakupujac go nie wyrzucilem pieniedzy,a wrecz przeciwnie-ulokowalem na niezlej inwestycji.

teraz przeczytalem Blacka-troszke racji ma.

<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 22.11.2005r.- 20:31 ]</span>
ryba  

Offline peterskin

• Powracający powoli do życia
  • FT Member
  • Opinii: (15)
  • zakręcony ;)
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 22-11-2005, 20:46:37 »
Wrażeń nie przedstawię zbyt wiele bo nie posiadam ani nie użytkowałem Gamera
Ale przed kupnem radzę wziąć w rękę, Jest strasznie płaski i tu zaczyna się problem.
Dla jednych to zaleta bo płaski i poręczny, dla innych (mnie) wada bo płaski i dziwnie się go trzyma  x)

Offline Black

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 22-11-2005, 20:53:12 »
ryba - gdzie nie mam racji - tylko proszę na temat - poza tym to osobiste odczucia.

W temacie: koleś niech dobrze przewertuje net. Ceny spadły nieco ale rozbieżności są duże. Teraz chyba nieźle stoi właśnie na military.pl choć inne noże są drogższe niż u konkurencji

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 22-11-2005, 20:59:33 »
Dzięki Ryba za opisik. Jeśli ktośby miał jeszcze ochotę podzielić się wrażeniami z użytkowania to będę wdzięczny.
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline ryba

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 22-11-2005, 21:18:54 »
Black-odczytaj dobrze-napisalem "troszke racji ma",a nie" nie ma racji".a napisalem,ze troszke,bo troszke tylko napisales.
nie obrazaj sie bo nie ma o co.
ryba  

Offline kiedi

• Moderator
  • Opinii: (76)
  • *
  • miniaturyzator
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 22-11-2005, 21:34:24 »
CO do mocowania w kaburce -  mój egzemplarz nie ma luzów a nosiłem go jako edc przez całe lato.  A nie jestem pierwszym właścicielem   8)  klipsa nie używam Noszenie na pasku na klipsie rękojeścią do góry jest niewygodne ( rękojeść bardzo wysoko) w odwrotnym położeniu nóż wystaje spod ubrania. Mój sposób noszenia to rękojeść w dół na pętli z paracordu na biodrze lub poziomo z tyłu. Okładki nie są problemem wielu zmienia je zaraz po zakupie, ale to sprawa indywidualna.
Według mnie jeden z lepszych noży fixed EDC oraz na drobne wypady terenowe

to tyle odemnie

<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 22.11.2005r.- 21:35 ]</span>
Ja nie knifemaker, ja tylko noże dłubie

Moje pisaniny dla B&A   http://chomikuj.pl/kiedi/B*26A

moja stronka na facebooku: https://www.facebook.com/KiediKnivesAndOthers

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 22-11-2005, 22:59:07 »
Kiedi, a jak Ci sie w łapsku go trzyma?
Jaką Gammer ma właściwie grubość rękojeści, mierząc od zewnętrznej strony okładziny do zewnętrznej drugiej?
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 22-11-2005, 23:20:44 »
Katalog podaje 1.08cm, moze komus sie zachce suwmiarke z warsztatu przytargac i ewentualnei potwierdzic ;)
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline kiedi

• Moderator
  • Opinii: (76)
  • *
  • miniaturyzator
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 23-11-2005, 09:02:25 »
Trzyma się bardzo dobrze, może jestem już przyzwyczajony   :)  Ale przynajmniej dla mnie mała grubość jest kompensowana wysokością, zresztą używam tego noża tylko do cięcia, i to raczej artykułów spożywczych, a do twardych materiałów mam inne narzędzia.
Ja nie knifemaker, ja tylko noże dłubie

Moje pisaniny dla B&A   http://chomikuj.pl/kiedi/B*26A

moja stronka na facebooku: https://www.facebook.com/KiediKnivesAndOthers

Offline Džango Sapun

• KGA
  • Opinii: (53)
  • Użytkownik knives.pl
  • Watching Over.
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 23-11-2005, 10:57:31 »
Dodam jeszcze,że najlepiej nosi się go na klipsie ale rękojeścią do dołu (do góry to IMO porażka - nie dość,że kłuje w żebra,to jeszcze jak to wywłóczyć spod ubrania). Nic nie ma prawa wypaść (przynajmiej w moim egzemplażu). Tek loka ze swojej strony nie polecam - nóż traci swój największy atut czyli dyskretne noszenie   :).
Dodam,że nożyk jest u mnie prawie od roku i przez ten czas prawie w ogóle się z nim nie rozstaję. Podoła zarówno krojeniu pomidora na plasterki jak i przerąbaniu czegoś (od biedy). W sumie jakbym miał teraz kupić to wersję bezzębną   :D.
To tyle tytułem szybkiej odpowiedzi   :)
"Dobranoc - przerwał mu Vesper i strzelił w łeb. Z bliska, niemalże z przyłożenia."

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 23-11-2005, 14:40:20 »
Dzięki  :)
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 23-11-2005, 14:58:36 »
To jeszcze moje trzy grosze na temat Gamera. Jak dla mnie fabryczne okladziny byly zbyt cienkie, dlatego kupowalem go od razu z mysla o dorobieniu wlasnych. Fabryczne maja ok 3 mm grubosci, moje maja 5 mm(kazda). Jak dla mnie swietny miejski fixed, ze wzgledu na duza plaskatosc sprzetu-dobrze maskuje sie nawet w lecie pod samym t-shirtem i nie wzbudza sensacji otoczenia. Co do samej pochewki, a wlasciwie klipsa-lepiej go od razu zdemontowac i dorobic sobie IWB, chociazby z kawalka skory czy paracordu. Tak go nosze i  jest juz praktycznie zupelnie niewidzialny. Aby nosilo sie go wygodniej odcialem obejme klipsa na pochewce , co jeszcze dodatkowo zmniejszylo grubosc zestawu. Tak wiec nozyk ogolnie OK, jedynie dobrze jest pomacac go przed zakupem, bo cienka rekojesc nie kazdemu moze lezec, zwlaszcza ja ma sie srednie lub duze dlonie. I chyba jednak lepiej kupic wersje plain.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 23-11-2005, 15:06:52 »
Kolega myśli o plain własnie. Fred wstaw jeśli masz jakaś fotkę z rękojeścią Twojej roboty.
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 23-11-2005, 15:18:07 »
Nie sa zbyt piekne bo to skany noza, a nie zdjecia. I sama rekojesc tez niezbyt efektowana, ale wygodna i dobrze spelnia swoja role, w koncu to noz do roboty

Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 23-11-2005, 15:30:20 »
Wielkie dzięki. Bardzo fajnie wyszła ta rękojeść.  8)
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline Seiken

• knifemaker
  • Opinii: (8)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 23-11-2005, 17:56:32 »
Orginalny "gamer" kompletnie mi nie lezal w lapie , mial definitywnie za cieka rekojesc , co generalnie nie jest wada ,ale w tym konkretnym wypadku cos tam spieprzyli i po prostu mi nie lezal. PO malym "masazu" ( jest tam gdzies post w "galerii) i zrobieniu nowej pochwy, wyszedl kompletnie inny noz i powiem szczeze chyba jest to niezly EDC .