Autor Wątek: CRKT First Strike 2705  (Przeczytany 3012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RussianSoldier

• Gość
  • Opinii: (0)
CRKT First Strike 2705
« dnia: 24-11-2005, 18:10:11 »
Nóż ten znalazł się niespodziewanie w mojej kolekcji. Mój sąsiad wyjechał do pracy w USA na kilka miesięcy. Poczciwe chłopisko, znając moje zamiłowanie do japońszczyzny (nie tylko do noży), zrobiło mi miłą niespodziankę. Nóż otrzymałem pocztą. Po otworzeniu pudełka ukazała się całkiem ładna kosa.
Dane techniczne:
stal - 440A 55-57HRC
długość całkowita - 24 cm
ostrze - 11 cm
grubas !!! - prawie 0,6 cm.
Wszedłem od razu na stronkę CRKT aby poczytać coś o nim - w Polsce chyba jeszcze tego nie ma w sprzedaży. Występuje w kilku wersjach - oprócz mojego jest jeszcze krótszy od niego i dłuższy. Mój "średni" występuje jeszcze z czarnym ostrzem.
Nie jest to zapewne nóż do zadań które się przypisuje nożom EDC. Wygląda tak jakby można nim było wyważyć drzwi do windy  :) Wykonany jest z jednego kawałka metalu - rękojeść pokrta zytelem i okręcona materiałową taśmą - na wzór japońskich tanto.
Tak naprawdę ciężko mi będzie go wykorzystać - nie jest to jak wyżej wspomniałem EDC. Niezbyt wygodnie zapewne kroi się tym sprzętem np. mięsiwo i inne żarło z racji grubego ostrza. Z łomem nie chodzę  :) Poza tym ozdobną rękojeść można łatwo upaprać przy cięższych pracach no chyba, że zdejmie się tą ozdobną taśmę. Trzeba przyznać, że cieszy oko i dobrze leży w łapie. Z pewnością może go stosować np. ratownik medyczny albo strażak - z łatwością rękojeść posłuży do wybicia szyby a łomiaste ostrze pewnie może pochlastać blachę samochodową (nie próbowałem  ;) . Na razie tyle o First Strike 2705.

Z racji braku cyfrówki nie prezentuję zdjęć mojego noża ale zapraszam do obejrzenia tu:
http://www.crkt.com/frststrk.html

Odbiegając od tematu - na forum są dwa podforum poświęcone BM i Spyderco - czy planuje się utworzenie podobnych dla innych marek?

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 24-11-2005, 18:30:32 »
Faktycznie kawał blachy.
Dzięki za opis!

Co do podoforów dla innych marek. Wydaje mi się, że dwa powstały, żeby odseparować dwa obozy walczące ;-)
Reszta się jakoś dogaduje 8)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 24-11-2005, 19:02:36 »
Solidne nożysko -gratuluję . Nie wyobrażam sobie wprawdzie niczego do czego (poza maniem :) ) mógłby mi się przydać ,ale muszę przyznać ,że robi wrażenie . Jeśli uda Ci się go zaprzęgnąć do jakichś "normalnych" nożowych zadań może wyjść z tego ciekawa recenzja.
Co do nowego podforum ,to podejrzewam ,że jeśli znalazłoby się dość użytkowników innej marki i ktoś z nich zechciałby  zaopiekować sie takowym , to "szefostwo" zapewne się zgodzi :) . Jak narazie myślę ,że wyjaśnienie  Pecado  jest bardzo bliskie prawdy .   ;)

RussianSoldier

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 24-11-2005, 19:44:34 »
pecado - to aż tak ostro było??   :O   :)
kangoo owner - tak siedzę i myślę, myślę i siedzę i tylko to manie tego noża i patrzanie na niego przychodzi mi do głowy  :)

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 24-11-2005, 21:13:22 »
Cytat: pecado
Co do podoforów dla innych marek. Wydaje mi się, że dwa powstały, żeby odseparować dwa obozy walczące ;-)
Reszta się jakoś dogaduje 8)

Ty zamieszanai nie siej i nowego kolegi w balona nie rob ~:(

;)

Fora BM i Spyderco powstaly, bo admini mieli pomysl, zeby zalozyc wlasnie takie fora poswiecone popularniejszym firmom, zwlaszcza, ze byli pod reka w miare chetnie ludzie, ktorzy mogli sie tymi forami zajac.

Jesli zglosi sie ktos, kto cos tam wiecej na ten temat wie i chcialby troche czasu poswiecic na pielegnowanie roslinki, to mysle, ze spokojnie moze powstac i forum CRKT.  
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 24-11-2005, 23:51:00 »
Cytat: pecado
Faktycznie kawał blachy.
quote]
to Ty jeszcze mnie nie widziales ;)
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 24-11-2005, 23:56:18 »
/OT
Cytat: Blacha
to Ty jeszcze mnie nie widziales ;)

Ze zdjęć sądząc jesteś nieco bardziej obły 8)
OT/

Co do samego noża, nie mogę się do tego noża przekonać :?
Wszystko przez Wojtasowe Tridenty :?
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

RussianSoldier

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 25-11-2005, 16:27:57 »
rybaku - jeżeli jako nowicjusz na forum mogę coś powiedzieć to wydaje mi się, że jast tu porządek. Ale byłby jeszcze większy gdyby poszczególne marki zaszufladkować do podforum. Z tego co zdążyłem zauważyć są tu osoby, które posiadają CRKT (kangoo owner)i oprócz mnie mogliby tam wrzucać ciekawe opisy noży tej marki. Teraz jestem w fazie zmiany pracy - nie wiem co mnie czeka w nowym zajęciu i na razie nie podejmę się "pielęgnowania roślinki". Co dalej - czas pokaże. Ale z chęcią od czasu do czasu napiszę coś o nożu, który może wydawać się interesujący.  :)   :)

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 25-11-2005, 16:48:39 »
RussianSoldier, tu jest noży CRKT jak mrówków .  Są nawet ludziska bezgranicznie oddani M21-04 ,bez trudu znajdziesz kogoś kto o tej firmie z przyjemnością pogada .

RussianSoldier

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 25-11-2005, 17:01:15 »
No to miło słyszeć kangoosie  :) . Ta firma jakoś mi przypadła do gustu - po przeczytaniu tego co pisałeś o Desert Cruiser - mam na niego większą ochotę...  już od pewnego czasu myślę o tym nożyku   :)
No to jak tu tyle posiadaczy CRKT to możnaby faktycznie takie podforum powołać do życia - ja już dwa posty popełniłem  :)   :)
Pozdrawiam

Offline wojtas13

• Opinii: (77)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 25-11-2005, 17:04:15 »
Ja też mam CRTK, ale nie wiem czy jest sens robienia osobnego podforum.

No chyba, że znalazłby się  moderator z jajami znający się na rzeczy i mający sentyment do tej marki (Jak Rybak i BM).

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 25-11-2005, 22:41:53 »
Hi RS, hi wojtas13,

wszystko od nas zalezy.

Jak sie komus bedzie chcialo, to WAR na pewno sie nie bedzie dlugo opieral - choc jak mi sie wydaje, na razie za duzo topikow o nozach CRKT (pomijajac "fanklub" M21, ktory sie od czasu do czasu ujawnia) faktycznie nie ma.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن